Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

Ψήφισαν
0. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • βοηθεια

    0 0%
  • προγραμμα

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 29-11-15 12:55 #1

    Εγγραφή
    29-11-2015
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2
    Post ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    Γεια σας, ειμαι καινουριο μελος και δεν εχω ιδεα πως γραφουμε και ολα αυτα τεσπα.. καταρχασ ειμαι ο Μαριος 18 χρονων κοντευω Μαρτιο τα 19 και ειμαι 175, 75κιλα και σκεφτομαι να παω 80 και μετα να αρχισω την γραμμωση αλλα δεν ξερω αμα κανω σωστα η οχι.. δεν ξερω το ποσοστο λιπους πανω μ αλλα οι κοιλιακοι μου φενονται αμα σφιγκομαι .. τεσπα δεν ξερω τι να κανω τωρα ουτε με διατροφη ουτε με προγραμμα γυμναστικης... οι διατροφη μ ειναι.. πρωι ενα σκουπ καθαρης πρωιτεινης και μετα απο μια ωρα πρπ η λιγοτερο τρωω γαλα με βρωμη και μελι. μετα απο κανα 2ωρο τρωω 2 τοστ γαλοπουλα τυρι κ ισως λιγο γιαουρτι η cottage. μετα τρωω το φαγητο οτι εχει φτιαξει η μητερα μου και μετα κατα τισ 4 απογευμα ξανατρωω ρυζι με κοτοπουλο. μετα πριν το γυμναστιριο τρωω μια μπανανα μια ρυζογκοφρετα μ φυστικοβουτηρο και μελι. μετα απο προπονηση ενα σκουπ καθαρης πρωτεινης και φαει παλι οτι εχει το σπιτι κ το βραδυ πριν κοιμηθω 5 ασπραδια κ ενα κροκο. αυτα.. απο ασκησης κανω δευτερα στηθος τριτι ποδια τεταρτη ρεστ πεμπτη πλατη παρασκευη στηθος ομους σαββατο χερια.. εκανα περιπου για 2 3 μηνεσ ποδια 2 φορεσ την εβδομαδα γιατι ηστερουν τα ποδια μ αλλα επειδη μ ειχαν κουραστει αρκετα και ειδηκα τα γονατα ειπα να τα ξεκουρασω για κανα μηνα και παιζω τωρα μια αλλη αδυναμη μυικη ομαδα το στηθος.. τεσπα σας παρακαλω πειτε μου καμια ιδεα τι να αλλαξω γιατι ψαχνω παντου και ολο κατι διαφορετικο θα ακουσωω.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
     

  2. 29-11-15 14:00 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Αρχικά καλωσόρισες φίλε μου...ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή,δεν έχω δει photo για το πως είσαι αλλά όπως περίπου φαντάζομαι το σώμα σου σε παίρνει να βάλεις κιλά... για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να κινηθείς υπερθερμιδικά δηλαδή να λαμβάνεις περισσότερες θερμίδες από τις θερμίδες συντηρήσεις σου...ψάξε στο φόρουμ και βρες το πως υπολογίζουμε τις θερμίδες συντήρησης...όταν το κάνεις αυτό πρόσθεσε για αρχή 200-300 παραπάνω θερμίδες,δες το σώμα σου πως αναπτύσσεται και αν τα κιλά που παίρνεις είναι ικανοποιητικά,αν ναι συνεχίζεις διαφορετικά μπορείς να το ανεβάσεις στις 400-500 παραπάνω...ακόμα θα πρέπει να λαμβάνεις πρωτεΐνη περίπου 2 γραμμάρια ανα κιλό σωματικού βάρους,δηλαδή εσύ που είσαι 75 κιλά θα πρέπει να λαμβάνεις περίπου 150 γραμμάρια πρωτείνης την ημέρα...ακόμα πολύ σημαντικό είναι να λαμβάνεις ποιοτικούς υδατάνθρακες αλλά και λιπαρά...όταν λέω λιπαρά εννοώ τα καλά λιπαρά όπως καρύδια,αμύγδαλα,ελαιόλαδο κλπ...Τώρα για το πρόγραμμα υπάρχουν πάρα πολλά αίτημα προγράμματα στο φόρουμ,μπορείς να πάρεις ένα που σε βολεύει,διαφορετικά κάνε ένα δικό σου και πόνταρε το εδώ λέγοντας μας ασκήσεις,σετ κλπ και το βλέπουμε εδώ...αυτά για αρχή ότι άλλο θες ρωτάς,ψάξου λίγο ακόμα στο φόρουμ και έλα πάλι...κάτι ακόμα γιατί το έκανες δημοσκόπηση???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 29-11-15 στις 14:03
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
     

  3. 29-11-15 16:14 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ειναι λαθος αυτο το θεμα, κακως το εκανες σαν δημοσκοπιση, ανοιξε το παλι σωστα κ ρωτα αυτα που θες..αν εχουν να κανουν με διατροφη, το ποσταρεις τις διατροφες μελλων.
    αν ειναι για την προπονηση σου, στα προγραμματα.

    επισης οταν μπαινεις σε εναα φορουμ, δεν ενδιαφερει κανενα αν ξερεις η δεν ξερεις να ποσταρεις κ τετοια..να μαθεις, πριν ποσταρεις οπως καναμε ολοι..ειναι θεμα σεβασμου στον χωρο που θες να ρωτησεις 2 πραγματα.
     

Tags for this Thread