Θέμα: Ψωμακια...

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 25-11-15 03:59 #1
    Προεπιλογή Ψωμακια...
    Γεια σας παιδια. Πριν λιγους μηνες ειχα βαλει 11 κιλα και απο 69κιλα πηγα 80. Παρεπιπτοντως ειμαι 1.90. Το προβλημα μου ειναι οτι επειδη δεν ετρωγα υγειινα εχω κανει ψωμακια κυριως απο την δεξια πλευρα, οχι πολλα αλλα δεν θελω να εχω. Τωρα εδω και ενα μηνα εχω ξεκινησει γυνναστηριο, πιο υγεινη διατροφη(οχι αυστηρη ομως) αλλα εχω ενα προβλημα. Εγω θελω να χασω τα ψωμακια που εχω χωρις να χασω κιλα που οι πληστοι θελουνε, αυτο μπορει να γινει στην πραγματικοτητα; Δηλαδη να αντικαταστησω το λιπος σε μυς χωρις να χασω κιλα; κανω και διαδρομο και κοιλιακους.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-11-15 04:22 #2
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Το ίδιο πρόβλημα με σενα είχα κ εγώ, ενώ ήμουν λίγα κιλά είχα ανεπιθύμητα ψωμάκια, εντάξει κ τώρα εχω αλλά πιο λίγο. Λοιπόν κόβεις γλυκά, άχρηστες θερμίδες πχ αλλαντικά, σάλτσες (οτιδήποτε δεν έχει υψηλή διατροφική αξία, αλλά λιπαρά) κλπ ακολουθείς ελαφρώς υποθερμική διατροφή κ συνεχίζεις έτσι μέχρι να καθαρίσεις από λίπος, παράλληλα με έντονη άσκηση με βάρη, θα δυναμώνεις τους μύες. Μετά προσπαθησε πάλι να πάρεις πιο ποιοτικά κιλά. Δυστυχώς δεν υπάρχει εύκολη κ γρήγορη λύση. Αυτό που θες εσύ, το θέλει κ όλος ο αντρικός πλήθυσμός: δηλ ένα καλό σώμα με μυικότητα κ χαμηλά ποσοστά λίπους.Φυσικά μπορεί να συνεχίσεις να αυξάνεις κιλά κ να χτίζεις μύες που θα καλύψουν τη ζημιά. Μετά να κάνεις μια υποθερμική δίαιτα (έχοντας μύες) κ να καθαρίσεις σημαντικά. Είναι θέμα φιλοσοφίας. Εγώ το πήγα από την αρχή. Δηλάδή καθαρός κ αδύνατος κ σιγά σιγά να το χτίσω..

    Μπορείς να πάρεις κ καμιά πρωτείνη, να σε βοηθήσει λίγο αν κάνεις κακή διατροφή, όχι ότι θα δεις καμιά μεγάλη διαφορά

    Άλλος ένας μυθος ότι χάνεις μυικότητα με τα κιλά. Αυτό ισχύει σε αυτούς που έχουν ήδη αναπτυγμένους σημαντικά μύες, όχι στους συνηθισμένους αθλουμενους. ίσα-ίσα αν κάνεις έντονη ασκηση κ καλή διατροφή μπορεί να πάρεις κιολάς ενώ χάνεις κιλά. Θες να σου φέρω παραδείγματα παιδιών από πολεμικές τέχνες που είναι λίγα κιλά κ όταν σφίγγουν χέρια πετάγονται μύες που δεν τους έχουν ούτε 10 κιλά βαρύτεροι γυμναστηριακηδες. όλα είναι θέμα προπόνησης κ διατροφής. Απλά είναι άλλο η μάζα κ άλλο οι μύες. Ο αρχάριος στη γυμναστική ξεγελιέται με τη μάζα κ νομίζει ότι έβαλε ξαφνικά μύες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mimis26 : 25-11-15 στις 04:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-12-15 23:28 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια. Πριν λιγους μηνες ειχα βαλει 11 κιλα και απο 69κιλα πηγα 80. Παρεπιπτοντως ειμαι 1.90. Το προβλημα μου ειναι οτι επειδη δεν ετρωγα υγειινα εχω κανει ψωμακια κυριως απο την δεξια πλευρα, οχι πολλα αλλα δεν θελω να εχω. Τωρα εδω και ενα μηνα εχω ξεκινησει γυνναστηριο, πιο υγεινη διατροφη(οχι αυστηρη ομως) αλλα εχω ενα προβλημα. Εγω θελω να χασω τα ψωμακια που εχω χωρις να χασω κιλα που οι πληστοι θελουνε, αυτο μπορει να γινει στην πραγματικοτητα; Δηλαδη να αντικαταστησω το λιπος σε μυς χωρις να χασω κιλα; κανω και διαδρομο και κοιλιακους.....
    Εγω θα σου ελεγα επειδη εισαι αρχαριος, να βρεις τις θερμιδες συντηρησης σου και να καταναλωνεις τοσες θερμιδες καθε μερα. Οταν εισαι αρχαριος, οντας στις θερμιδες συντηρησης σου μπορεις να καψεις λιπος και ταυτοχρονα να αυξησεις την μυικοτητα σου. Δωσε εμφαση στα βαρη και κανε αεροβικη και κοιλιακους μερα παρα μερα.

    Καλη επιτυχια!

    I got your back!
    Απάντηση με παράθεση