Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 03-11-15 22:20 #1
    Προεπιλογή προπόνηση και ξεκούραση
    παιδιά καλησπερα.ειμαι 35 ετων και κανω 3 χρονια βαρη,ηδη ειμαι σε ικανοποιητικο επιπεδο μυικα-σωματικα αλλα εχω την εξης απορια όσο αναφορα τις εβομαδιες προπον΄σεις.Το προγραμμα μου ειναι δευτερα πλατη-τρικεφαλοι,τετ.στηθος δικεφαλοι παρ.ποδια-ωμοι.
    ενδιαμεσα στην βδομαδα(2 φορες) κανω και προγραμμα ομαδικο εντονης προπόσησης στυλ crossfit,κυκλικο για ολες τις μυικες ομαδες(συνδιαζει και αεροβιο και αναεροβιο).Λοιπον εχω παρατηρησει οτι πλεον κουραζομαι ευκολα και δε βγαζω ικανοποιητικα τα προγραμματα και επειδη η εργασια μου ειναι 8 ωρες ορθιος,πηγαινε -ελα και επειδη καταλαβαινω οτι δεν προλαβαινω να ξεκουραστω σκεφτομαι να αλλαξω το προγραμμα ως εξης.ΔΕΥΤΕΡΑ 3 μυικες ομαδες σαββατο τις υπολοιπες και ενδιαμεσα στην βδομαδα το ομαδικο crossfit.Ξεκουραση τεταρτη,κυριακη.
    Ποια ειναι η γνωμη σας?χρειαζομαι σιγουρα τις προτασεις των πιο εμπειρων.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johny1979 : 03-11-15 στις 22:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-11-15 22:45 #2
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Απ' ό,τι διάβασα και σε προηγούμενά σου ποστ φαίνεται πως έχεις γενικά βαρύ πρόγραμμα σε καθημερινή βάση (συμπεριλαμβανομένου δουλειάς και γυμναστικής σε βαθμό υπερβολής*) με...ανύπαρκτη διατροφή, επιτρεψέ μου να σου πω. Με βάση αυτά τα δύο είναι απολύτως λογικό να κουράζεσαι.

    *Ως υπερβολή αναφέρομαι στον συνδυασμό σπλιτ και crossfit.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-11-15 23:21 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ό,τι διάβασα και σε προηγούμενά σου ποστ φαίνεται πως έχεις γενικά βαρύ πρόγραμμα σε καθημερινή βάση (συμπεριλαμβανομένου δουλειάς και γυμναστικής σε βαθμό υπερβολής*) με...ανύπαρκτη διατροφή, επιτρεψέ μου να σου πω. Με βάση αυτά τα δύο είναι απολύτως λογικό να κουράζεσαι.

    *Ως υπερβολή αναφέρομαι στον συνδυασμό σπλιτ και crossfit.
    Ξεξασα να αναφερω οσο αναφορα τη διατροφη οτι' χωρις να ακολουθω καποιο συγκεκριμενο προγραμμα σιγουρα προσπαθω να εχω καθημερινα αρκετη πρωτεινη πςριπου στα 200 γραμμαρια και υδαταθρακα οπως επισης φρουτα και λαχανικα.βεβαια ζαχαρη γλυκα κλπ σχεδιν τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-11-15 23:41 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Μην ξεχνάς και τα λιπαρά εκτός από πρωτεϊνες και υδατάνθρακες. Είναι εξίσου σημαντικά να περιλαμβάνονται κι αυτά στη διατροφή μας.

    Έμεινα στο πρωτο σου ποστ που ανέφερες για πρωϊνό μία τυρόπιτα, ένα μεσημεριανό γεύμα μετά την δουλειά και μετά την προπόνηση 7 ασπράδια, μπανάνα και γιαούρτι. Για έναν άνθρωπο 1,85μ., 85 κιλά, ορθοστατική εργασία με κουβάλημα + εξτρά "κουβάλημα" (προπόνηση με βάρη) σε καθημερινή βάση, η προαναφερθέν διατροφή φαντάζει μηδαμινή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-11-15 00:41 #5
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    +1 στον χαραλαμπο.. γιατι στο καλο δεν βαζετε λιπαρα? εκτος και αν ξεχασες να το αναφέρεις.. είναι σημαντικο να καταναλώνεις
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-11-15 08:13 #6
    Προεπιλογή
    Ναι ξεχασα.υπαρχουν κσι τσ λιπαρα.οσο για το ποστ ειναι περσινο πλεον ειμαι στα 91 κιλα.δικιο εχει ο χαραλαμπος δε το ανεφερα.οι γνωμρς για το προγραμμα;επισης σκεφτομαι να αφερεσω τα ποδια απο το προγραμμα με τα βαρη αφου προπονουνται παρα πολυ στο ομαδικο με squats κλπ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-11-15 10:43 #7
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Γραψε και την διατροφή σου όμως (την τωρινη)
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-11-15 12:30 #8
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ξεχασα.υπαρχουν κσι τσ λιπαρα.οσο για το ποστ ειναι περσινο πλεον ειμαι στα 91 κιλα.δικιο εχει ο χαραλαμπος δε το ανεφερα.οι γνωμρς για το προγραμμα;επισης σκεφτομαι να αφερεσω τα ποδια απο το προγραμμα με τα βαρη αφου προπονουνται παρα πολυ στο ομαδικο με squats κλπ..
    Εδώ, θα πρέπει να σου απαντήσει κάποιος με γνώσεις πάνω και στις δύο μεθόδους προπόνησης και αν συνδυάζονται. Εγώ αυτό που μπορώ να σου πω είναι να προσέξεις να μην επιβαρύνεις πολύ το ΚΝΣ με την καθημερινή σου ρουτίνα. Εφ' όσον, όπως λες, η τωρινή σου διατροφή είναι καλύτερη από την περυσινή, ο λόγος που μπορεί να κουράζεσαι και να μην βγάζεις τις προπονήσεις όπως θα ήθελες, ίσως, να είναι αυτός που προανέφερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-11-15 22:19 #9
    Προεπιλογή
    ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις
    Απάντηση με παράθεση