Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 27-10-15 16:12 #1
    Προεπιλογή συμβουλές για το πρόγραμμα μου!!!
    Θα ήθελα συμβουλές για το πρόγραμμα που ακολουθώ τους τελευταίους 2 μήνες!

    Το πρόβλημα είναι ότι μετά το στρατό έβαλα αρκετά κιλά... είμαι 27 ετών 1.87 και 95 κιλά, με τη γυμναστική δεν είχα κάποια ιδιαίτερη σχέση, γυμναστήρια που και που και κάνα άθλημα με φίλους!

    Λοιπόν από τον Σεπτέμβριο κάνω 3 μέρες τρέξιμο την εβδομάδα, μέσω όρο 5 χιλιόμετρα τη φορά μαζί με κοιλιακούς, ραχιαίους, και πους απς (30-40 λεπτά τρέξιμο και περίπου 20 λεπτά τις ασκήσεις ).
    Προσπαθώ επίσης να κάνω και άλλες 2-3 μέρες ασκήσεις με βάρη στο σπίτι (γυμναστήριο δεν έχω χρόνο και λεφτά να πάω). Το αποτέλεσμα των 2 αυτών μηνών είναι να έχω χάσει αρκετούς πόντους αλλά παράλληλα να έχω ανέβει και 2 κιλά στα 97+ δηλαδή.

    Ήθελα να ρωτήσω αν αυτό είναι φυσιολογικό να συμβαίνει και αν πρέπει να κάνω υπομονή για να δω αποτέλεσμα στην ζυγαριά, στόχος μου άλλωστε ήταν να πέσω σε κιλά αλλά να φτιάξει και λίγο το σώμα μου, βέβαια είμαι χαρούμενος με το πώς αλλάζει το σώμα μου μέχρι τώρα με το χάσιμο των πόντων.

    Να συμπληρώσω ότι η διατροφή είναι δύσκολη λόγο επαγγέλματος (μπαρμαν) όποτε το αλκοόλ είναι αρκετό μέσα στην εβδομάδα,
    με το φαγητό απλά προσπαθώ να μην τρώω απ έξω και έχω ελαττώσει τηγανιτά, σάλτσες, λάδια, ψωμιά, γαλακτοκομικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-10-15 16:53 #2
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Υποθέτω πως η άσκηση σε βοήθησε, όλο αυτό το διάστημα, να χάσεις πόντους, όμως, η κατανάλωση "κενών" θερμίδων (δηλαδή θερμίδες χωρίς θρεπτικά συστατικα) των αλκοολούχων ποτών σε συνδυασμό με την διατροφή σου σε βοήθησε να αυξήσεις κιλά, γιατί πολύ πιθανόν προσλαμβάνεις περισσότερες θερμίδες απ' όσες καις. Έχε υπόψιν σου, επίσης, ό,τι οι θερμίδες των αλκοολούχων ποτών έχουν σχεδόν τις διπλάσιες θερμίδες από αυτές που περιέχονται στις πρωτεϊνες και στους υδατάνθρακες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 27-10-15 στις 16:55
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-10-15 21:44 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Αρχικά όσο μπορείς να ελαττώσεις το αλκοόλ τόσο το καλύτερο!ακόμα είπες κάνεις 2-3 ασκήσεις με βάρη!γίνει λίγο ποιο συγκεκριμένος!τι ασκήσεις κάνεις;
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-11-15 15:55 #4

    Εγγραφή
    05-10-2015
    Περ.
    Κερατσινι
    Μηνύματα
    67
    Προεπιλογή
    καλησπερα φιλοι μου ειμαι 4 μηνες σε γυμναστηριο (γενικως γυμναζομουν στο σπιτι μου) ειμαι 57 κιλα 1.74 υψος και απο τι καταλαβενετε κυνηγαω την υπερτροφια
    εχω ενα προγραμμα στο γυμναστηριο το οποιο ειναι ικανοποιητικο το κανω εδω και 2 μηνες αλλα σαν να μν μ ''πιανε''......
    προσπαθω παντα να αυξανω τα κιλα παντα και με λιγες επαναληψεις 4-8
    εχετε ορεξη να μ συμβουλεψετε για καποιες καλες ασκησεις η καποια ιδεα προγραμματους?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-11-15 16:17 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ανοιξε δικο σου θεμα στην ενοτητα κ ρωτα αυτα που θες.
    προγραμμα δεν μπορει να σου βγαλει καποιος..η θα πας σε καποιο απο τα ετοιμα που υπαρχουν κ θα διαλεξεις, η θα βγαλεις δικο σου, θα το ποσταρεις κ θα παρεις αποψεις για αυτο.
    στην αρχη της ενοτητας αυτης, εχει πολλα προγραμματα ετοιμα να διαλεξεις καποιο.
    Απάντηση με παράθεση