Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 06-10-15 04:22 #1
    Lightbulb Πρωτεινες "πολλων" πηγων
    καλησπερα, εχω ψαξει σε αρκετες πρωτεινες πολλων πηγων και πουθενα δεν ειδα να αναφερουν αναλυτικα τα γραμμαρια της καθε πηγης! μηπως ειναι αλλο ενα τρικακι με το οποιο μπορουν να βαζουν ασημαντες ποσοτητες των περισσοτερων/ακριβοτερων ποσοτητων πρωτεινων και την τιγκαρουν απλα στην φθηνοτερη;

    αν μπορει καποιος να μου δειξει επισημη αναλυτικη περιγραφη των πηγων τους απο καποια γνωστη εταιρια θα ημουν ευγνωμον!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-10-15 08:05 #2
    Προεπιλογή
    κοιτα την Trutein 4lbs BodyNutrition Sciences

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-10-15 19:53 #3
    Προεπιλογή
    επιτελους! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ φιλε μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-10-15 13:59 #4
    Προεπιλογή
    Γενικά τα συστατικά ενός προϊόντος βρίσκονται σε ποσοτικά φθίνουσα σειρά. Επομένως όταν θα δεις στα συστατικά "Protein Blend" να ακολουθείται από μια παρένθεση του τύπου "(whey protein concentrate, whey protein isolate, soy protein isolate)" σημαίνει ότι έχει περισσότερη whey από ότι πρωτεΐνη σόγιας. Δεν πιστεύω ότι παίζει και τόσο ρόλο (εφόσον εσύ επέλεξες η πρωτεΐνη να είναι πολλών πηγών σημαίνει ότι δεν σε ενδιαφέρει και ιδιαίτερα να πιείς και λίγο σόγια παραπάνω), το άλλο που μπορείς να κάνεις απλά, είναι εάν όμως υπάρχει γιατί δεν υπάρχει πάντα, είναι να κοιτάξεις το προφίλ αμινοξέων και να δεις αναλυτικά την ποσότητα κάθε αμινοξέος που περιέχει και να κρίνεις εάν αυτό το προφίλ καλύπτει τις ανάγκες σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MusclesOfShadow : 08-10-15 στις 14:02
    Απάντηση με παράθεση