Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 30-09-15 16:56 #1
    Προεπιλογή Γιάννης από Γλυφάδα
    Καλησπέρα σε όλους.
    Ασχολούμαι κάμποσα χρονάκια με Gym ειδικά όταν χρειάστηκε να χάσω αρκετά κιλά.
    Τώρα πια στα 40 ξαναπηρα κάμποσα πίσω.
    Εδώ και ένα μήνα είπα να ξαναγινω fit και ο λόγος είναι ότι δεν ευχαριστιομουν τον γιο μου όσο θα ήθελα.
    Ποναγα στην μέση και γενικά αισθανόμουν συνέχεια κουρασμένος.
    Εδώ και ένα μήνα έχω ξεκινήσει ξανά.
    5 φορές την εβδομάδα Gym πρωί πρωί στις 6
    Προσεγμένη διατροφή, κομμένα μαχαίρι τα αναψυκτικά και 2 και κάτι λίτρα νερό την ημέρα.
    Είμαι 1.78 και έχω χάσει 4 κιλά στον πρώτο μήνα όπου αισθάνομαι ότι είναι μόνο λίπος διότι πιο πριν δεν έπινα νερό ενώ τώρα αβέρτα. Δηλαδή αν έπινα όπως παλιά νερό μπορεί να είμαι και πιο κάτω.
    Τα κιλά μου τώρα είναι 95 και κάνω 45 λεπτά διάδρομο περπάτημα σε κλίση στο 4-6 και 45 λεπτά βάρη.
    Αισθάνομαι ξανά πολύ καλά.
    Επίσης διατροφικά παίρνω 600 θερμίδες κάτω από το bmr μου.
    Με βοήθησε πολύ που στην αρχή διάβασα πολλά πράγματα εδώ και δεν πήγα ξεβρακωτος στα αγγούρια.
    Καλή συνέχεια σε όλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-09-15 17:11 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και καλως ηρθες στην παρεα!!! η υγεία ειναι η νουμερο ενα προταιρεότητα.!!!
    Μπράβο για την ενημέρωση αλλα και για την προσπάθεια καλη συνεχεια να εχεις με τους στοχους σου

    ΥΓ το νερακι να το ανεβάσεις κιαλλο σιγα σιγα ,Να πίνεις μεσα στη μερα τουλαχιστον 2 μεγαλα μπουκαλια νερο(ειναι περιπου 3λιτρα)
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-09-15 17:43 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-09-15 17:52 #4
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ.
    Συμπληρωνοντας να πω ότι παίρνω 1.5 scoop whey 100% μετά την προπόνηση και λίγο πριν κοιμηθώ σε μορφή γλυκού από μια συνταγή που βρήκα εδώ μέσα.
    Στόχος είναι μέχρι τα Χριστούγεννα να έχω πάει 90 kg και να έχει φτιάξει αισθητά το σώμα μου.
    Δηλαδή να πάω πιο αργά σε χάσιμο λίπους σε σχέση με τον πρώτο μήνα.

    Live To Ride
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-09-15 18:48 #5
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες γιαννη και καλη επιτυχια στον στοχο σου!
    θα τα καταφερεις σιγουρα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-09-15 19:21 #6

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-09-15 19:44 #7
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis.bakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης διατροφικά παίρνω 600 θερμίδες κάτω από το bmr μου.
    Ελπίζω να εννοεις 600 θερμιδες κάτω από το TDEE σου και όχι από το bmr σου.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-09-15 20:50 #8
    Προεπιλογή
    Το bmr δεν είναι πόσες θερμίδες χρειάζεται ημερησίως για να διατηρηθεί το ίδιο βάρος?

    Live To Ride
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-09-15 20:57 #9
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis.bakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το bmr δεν είναι πόσες θερμίδες χρειάζεται ημερησίως για να διατηρηθεί το ίδιο βάρος?

    Live To Ride
    Ναι δεδομένου όμως ότι εισαι σε αδρανεια, καναπεδατος.. οι θερμιδες που χαλάς+το bmr σου ονομάζεται tdee, αν έτρωγες ας πουμε 1200 κάτι θερμιδες τότε έτρωγες κάτω από το bmr σου το οποιο είναι λαθος διοτι δεν συμπεριλαμβανει την ενεργεια που χαλάς σε δραστηριότητες που κάνεις μεσα στην ημέρα
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-09-15 21:01 #10
    Προεπιλογή
    Οκ σε ευχαριστώ.
    Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να καταναλώνω 2000 με 2200 θερμίδες την ημέρα.

    Live To Ride
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-09-15 21:03 #11
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis.bakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ σε ευχαριστώ.
    Σε γενικές γραμμές προσπαθώ να καταναλώνω 2000 με 2200 θερμίδες την ημέρα.

    Live To Ride
    Ωραια τοτε τρως 600 θερμιδες κάτω από το tdee σου όχι το bmr σου, το κάνεις σωστα! Καλη σου συνεχεια και καλη τυχη στους στόχους σου
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-09-15 21:03 #12
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ φίλε.

    Live To Ride
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-09-15 21:11 #13
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-10-15 02:29 #14
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-10-15 16:23 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis.bakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.
    Ασχολούμαι κάμποσα χρονάκια με Gym ειδικά όταν χρειάστηκε να χάσω αρκετά κιλά.
    Τώρα πια στα 40 ξαναπηρα κάμποσα πίσω.
    Εδώ και ένα μήνα είπα να ξαναγινω fit και ο λόγος είναι ότι δεν ευχαριστιομουν τον γιο μου όσο θα ήθελα.
    Ποναγα στην μέση και γενικά αισθανόμουν συνέχεια κουρασμένος.
    Εδώ και ένα μήνα έχω ξεκινήσει ξανά.
    5 φορές την εβδομάδα Gym πρωί πρωί στις 6
    Προσεγμένη διατροφή, κομμένα μαχαίρι τα αναψυκτικά και 2 και κάτι λίτρα νερό την ημέρα.
    Είμαι 1.78 και έχω χάσει 4 κιλά στον πρώτο μήνα όπου αισθάνομαι ότι είναι μόνο λίπος διότι πιο πριν δεν έπινα νερό ενώ τώρα αβέρτα. Δηλαδή αν έπινα όπως παλιά νερό μπορεί να είμαι και πιο κάτω.
    Τα κιλά μου τώρα είναι 95 και κάνω 45 λεπτά διάδρομο περπάτημα σε κλίση στο 4-6 και 45 λεπτά βάρη.
    Αισθάνομαι ξανά πολύ καλά.
    Επίσης διατροφικά παίρνω 600 θερμίδες κάτω από το bmr μου.
    Με βοήθησε πολύ που στην αρχή διάβασα πολλά πράγματα εδώ και δεν πήγα ξεβρακωτος στα αγγούρια.
    Καλή συνέχεια σε όλους.
    Καλησπέρα γιαννη μια απο τα ιδια και εγώ. Καλως τους ήρθαμε!! Επειδη μοιαζουνε τα χαρακτηριστικα μας, το προγραμμα που χρησιμοποιω δειχνει οτι οι ημερήσιες ενεργειακες σου αναγκες ειναι 3168 Kcals οπότε με 2000-2200 εισαι κομπλε και θα χάνεις 1 κιλο την εβδομαδα περίπου. την πρώτη εβδομάδα μπορεί να έχασες λιγο παραπανω αλλα ειναι φυσιολογικο. To αν το βάρος που χάνεις ειναι λίπος, εξαρτάται απο το ρύθμό απώλειας (οχι πανω απο 1 κιλο την εβδομάδα). Επίσης, οι ασκήσεις με βάρη βοηθουν στο να χάνεται μεγαλύτερο ποσοστο λίπους. Οπότε πρόσθεσε λιγες ασκήσεις με βάρη, θα βοηθήσουν!
    Τέλος επειδή κάνεις διαδρομο το πρωι, αν τρώς κατι πριν το γυμν να έχει οσο το δυνατόν λιγότερους υδατάνθρακες.. αυτό θα βελτιωσει θεαματικα την απωλεια λίπους! Δοκιμασε το και θα με θυμηθεις! Καλή συνέχεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία