Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 59
  1. 01-10-15 14:25 #31
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Δεν κάνουμε έκθεση ιδεών, απαντάμε συγκεκριμένα στο παιδί που άνοιξε το θέμα και λέει ο ίδιος ότι έχει χρόνο να πηγαίνει 5 και 6 φορές τη βδομάδα... γιατί μπερδεύεστε έτσι?
     

  2. 01-10-15 14:49 #32
    Προεπιλογή
    Οι απόψεις διίστανται από ότι βλέπω. Άλλη μια ερώτηση που έχω είναι η εξής:Εφόσον θα ακολουθήσω το πρόγραμμα που πρότεινε ο Χριστόφορος θα πρέπει να ναι διαφορετικές οι προπονήσεις της ίδιας μυικής ομάδας όπως λέει ο Τριανταφύλλου;
     

  3. 01-10-15 14:53 #33
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Μερικά ποστ πιο πάνω σου πρότεινε και η lila_1 ένα πρόγραμμα, δεν ξέρω αν του έδωσες βάση!
     

  4. 01-10-15 14:55 #34
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εγω λεω δεν μπορεις να δωσεις ενταση γερη δυο φορες την εβδομαδα ασε που μυικες ομαδες οπως χερια ειναι ασκοπο να τα γυμναζεις δυο φορες αφου ουσιαστηκα τα χερια γυμναζονται σε ολες τις ασκησεις του κορμου εκτος και αν κανεις πολυ χαμηλα σετ για χερια 4-5 αν προπονηση παντως γενικα το volume και ο ογκος προπονησης θα ειναι χαμηλα σε σχεση με μια φορα την εβδομαδα προπονηση
     

  5. 01-10-15 15:14 #35
    Προεπιλογή
    @Χαράλαμπος Και εσύ μου πρότεινες πρόγραμμα, αλλά δυστυχώς μπορώ να διαλέξω ένα από όλα αυτά. Αρχικά λέω να δοκιμάσω αυτό του Χριστόφορου με πολύ φαγητό και αν δεν δω μια μικρή έστω πρόοδο μέχρι τον Ιανουάριο, θα ακολουθήσω άλλο πρόγραμμα.
     

  6. 01-10-15 15:20 #36
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Τα bb split έχουν νόημα μονο όταν απευθύνονται σε ατομα που χρησιμοποιούν φαρμακοδιεγερση. Οπως είπε και η Αλίκη το σωμα είναι ενα. 2 φορες την εβδομαδα αντί 1 είναι πλήρως αποδεδειγμένο οτι είναι καλυτερα. Ουτε όμως χρειάζονται 20 σετ για κάθε μυϊκή ομάδα. 4 με 8 σετ είναι αρκετά. Απο κει και πέρα αυτό που παιζει τον πιο σημαντικό ρολο είναι η συνεχής πρόοδος ειτε σε κιλά ειτε σε επαναλήψεις ειτε σε tut. Το ποσο καλά αισθάνομαι οτι πήγε η προπόνηση η το πόσο πρηστηκα δεν είναι μετρήσιμα μεγέθη ουτε παιζουν ρολο για το τελικο αποτέλεσμα.

    Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    SURVIVAL OF THE FITTEST
     

  7. 01-10-15 15:29 #37
    Προεπιλογή
    Θέλω να πιστεύω πως με ένα γεύμα στις 10 μαζί με 1.5 scoop πρωτεΐνης όγκου που έχω, ένα γεύμα στη 1,μεσημεριανό,γεύμα στις 7 και βραδινό ακολουθώντας ένα τέτοιο πρόγραμμα θα αποδώσει. Μπορεί να βγήκα λίγο οφφ με το φαγητό, σόρρυ.
     

  8. 01-10-15 15:33 #38
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα bb split έχουν νόημα μονο όταν απευθύνονται σε ατομα που χρησιμοποιούν φαρμακοδιεγερση. Οπως είπε και η Αλίκη το σωμα είναι ενα. 2 φορες την εβδομαδα αντί 1 είναι πλήρως αποδεδειγμένο οτι είναι καλυτερα. Ουτε όμως χρειάζονται 20 σετ για κάθε μυϊκή ομάδα. 4 με 8 σετ είναι αρκετά. Απο κει και πέρα αυτό που παιζει τον πιο σημαντικό ρολο είναι η συνεχής πρόοδος ειτε σε κιλά ειτε σε επαναλήψεις ειτε σε tut. Το ποσο καλά αισθάνομαι οτι πήγε η προπόνηση η το πόσο πρηστηκα δεν είναι μετρήσιμα μεγέθη ουτε παιζουν ρολο για το τελικο αποτέλεσμα.

    Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ποιος το λεει αυτο? ισα ισα καλυτερη αναρωση πετυχαινεις με μια φορα την εβδομαδα δυο και τρεις φορες τον μυ τον γυμναζουν οσοι εχουν φαρμακοδιεγερση πολυ αιθαιρετο αυτο οτι οποιος κανει μια φορα την εβδομαδα χρησιμοποιει φαρμακα προσωπικα εχω γυμναστει φυσικα και με τους δυοο τροπους νατουραλ και με δυο φορες την εβδομαδα οι μυες δεν ειχαν την ιδια ενταση και αναπτυξη ειναι αυτο που λεω πλαδαρεψαν γιατι δεν ειχα ενταση και συγκεντρωση
     

  9. 01-10-15 15:43 #39
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    nev96

    @Χαράλαμπος Και εσύ μου πρότεινες πρόγραμμα, αλλά δυστυχώς μπορώ να διαλέξω ένα από όλα αυτά. Αρχικά λέω να δοκιμάσω αυτό του Χριστόφορου με πολύ φαγητό και αν δεν δω μια μικρή έστω πρόοδο μέχρι τον Ιανουάριο, θα ακολουθήσω άλλο πρόγραμμα.
    Ακολούθησε το πρόγραμμα εκείνο που σε καλύπτει. Εγώ, όπως και τα άλλα παιδιά σου είπαμε απλώς και μερικές απόψεις παραπάνω (πιστεύω χρήσιμες θα σου φανούν). Απλώς, όταν και αν "ακούσεις" το σώμα σου να "φωνάζει" πρόσθεσε κάτι (επιπλέον ανάρρωση).

    nev96

    Θέλω να πιστεύω πως με ένα γεύμα στις 10 μαζί με 1.5 scoop πρωτεΐνης όγκου που έχω, ένα γεύμα στη 1,μεσημεριανό,γεύμα στις 7 και βραδινό ακολουθώντας ένα τέτοιο πρόγραμμα θα αποδώσει. Μπορεί να βγήκα λίγο οφφ με το φαγητό, σόρρυ.
    Γράψε αναλυτικά την διατροφή σου στο κατάλληλο πεδίο για να βοηθηθείς...
     

  10. 01-10-15 15:45 #40
    Προεπιλογή
    Οκ ευχαριστώ πολύ!
     

  11. 01-10-15 15:49 #41
    Προεπιλογή
    Και τι θα παθουν; Lol.. το χειροτερο που θα παθουν ειναι να αναπτυχθουν περισσοτερο απο το αναμενομενο,
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
     

  12. 01-10-15 15:54 #42
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Χριστοφορος123

    Και τι θα παθουν; Lol.. το χειροτερο που θα παθουν ειναι να αναπτυχθουν περισσοτερ
    Λάθος Χριστόφορε! Το χειρότερο που, πολύ πιθανόν, μπορεί να πάθουν είναι να σακατευτούν περισσότερο!
     

  13. 01-10-15 16:04 #43
    Προεπιλογή
    Τώρα που το έγραψα κάτω το πρόγραμμα, το μόνο λίγο προβληματικό που παρατηρώ είναι την Κυριακή που θα κάνω πόδια,ώμους ενὼ τη Δευτέρα θα κάνω στήθος,τρικέφαλα που στο στήθος χτυπάει και λίγο ο ώμος.
     

  14. 01-10-15 16:40 #44
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιος το λεει αυτο? ισα ισα καλυτερη αναρωση πετυχαινεις με μια φορα την εβδομαδα δυο και τρεις φορες τον μυ τον γυμναζουν οσοι εχουν φαρμακοδιεγερση πολυ αιθαιρετο αυτο οτι οποιος κανει μια φορα την εβδομαδα χρησιμοποιει φαρμακα προσωπικα εχω γυμναστει φυσικα και με τους δυοο τροπους νατουραλ και με δυο φορες την εβδομαδα οι μυες δεν ειχαν την ιδια ενταση και αναπτυξη ειναι αυτο που λεω πλαδαρεψαν γιατι δεν ειχα ενταση και συγκεντρωση
    Κακώς φέρνεις ως παράδειγμα την προσωπική σου εμπειρία διότι έχει ενα σωρό παραμέτρους μη μετρήσιμες πχ ποσο κοιμοσουν, αν ήσουν σε δίαιτα, ποσο όγκο προπόνησης είχες και κυρίως αν είχες πρόοδο στις επιδόσεις σου. Το οτι οι 2 φορες την εβδομαδα υπερτερουν της μιας έχει αποδειχθεί από ερευνες.

    Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    SURVIVAL OF THE FITTEST
     

  15. 01-10-15 17:19 #45
    Προεπιλογή
    Εμενα μετα απο αποχη ,με επαναφερει σχετικα γρηγορα σε δυναμη το upper lower.
    Γενικα εχω δει οτι να γυμναζεις 2 φορες την μυικη ομαδα εχει καλυτερα αποτελεσματα αρκει νς μην ξεφευγεις σε ογκο προπονησης..
    Επισης, πρεπει να προσεξεις την διατροφη σιγουρα.
    Καλο αυτο π ολοι λενε ο ογκος και η γραμμωση φαινεται στην διατροφη αλλα παντα συναρτηση της προπονησης.
    Οποτε αν γυμναζεσαι δυνατα, οχι απαραιτητα 5 φορες π εχεις στο μυαλο σου, υπαρχει σωστος προγραμματισμος ογκος/ενταση προπονησης ωστε να μην υπερπροπονησαι σιγουρα θα εχεις αποτελεσματα
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία