Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 59 από 59
  1. 01-10-15 18:03 #46
    Προεπιλογή
    Βασικα δοκιμασε τι απο τα δυο δουλευει πανω σου καλυτερα.Μονο ετσι θα καταλαβεις την διαφορα απο το να γυμναζεις μια φορα η δυο καθε μυικη ομαδα.
    Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret
     

  2. 01-10-15 19:43 #47
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς φέρνεις ως παράδειγμα την προσωπική σου εμπειρία διότι έχει ενα σωρό παραμέτρους μη μετρήσιμες πχ ποσο κοιμοσουν, αν ήσουν σε δίαιτα, ποσο όγκο προπόνησης είχες και κυρίως αν είχες πρόοδο στις επιδόσεις σου. Το οτι οι 2 φορες την εβδομαδα υπερτερουν της μιας έχει αποδειχθεί από ερευνες.

    Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    γιατι κακως?γιατι να μην ακουσω το σωμα μου και να ακουσω μια ερευνα που δεν ξερω κατω απο τι συνθηκες πραγματοποιηθηκε και τι χρησιμοποιησαν τα υποκειμενα? ετρωγα οτι τρωω παντα ιδιος ογκος προπονησης μονο που την εσπαγα σε δυο δωσεις αρα μικροτερος ογκος μικροτερη ενταση δεν πιανω τον φορτο που κανω με μια προπονηση την εβδομαδα ουτε χορταστικη ειναι και ειναι λαθος αυτο το παιρνει φαρμακα οποιος κανει σπλιτ .φαρμακα μπορει να παρει ο οποισδηποτε
     

  3. 01-10-15 19:50 #48
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Δε λεω οτι οποιος κανει σπλιτ παιρνει φαρμακα. Λεω οτι τα σπλιτ δουλευουν καλα για αυτους που παιρνουν φαρμακα εχει διαφορα. Για τους υπολοιπους ειναι πιο αποδοτικα αλλου ειδους προγραμματα. Το οτι δεν ηταν χορταστικη η προπονηση ειναι υποκειμενικο. Το θεμα ειναι, με τις 2 φορες την εβδομαδα φροντιζες να εχεις προοδο σε κιλα η σε επαναληψεις?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
     

  4. 01-10-15 19:53 #49
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εννοειται δεν ειχα ομως προοδο αναλογη δεν αρπαζε το σωμα
     

  5. 02-10-15 13:00 #50
    Προεπιλογή
    Ο μυς σε 48-72 ωρες ΑΝΑΡΡΩΝΕΙ δεν υπαρχει λογος να περιμενεις 140+ ωρες για να τον προπονησεις χανεις χρονο.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
     

  6. 02-10-15 13:35 #51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μυς σε 48-72 ωρες ΑΝΑΡΡΩΝΕΙ δεν υπαρχει λογος να περιμενεις 140+ ωρες για να τον προπονησεις χανεις χρονο.
    Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret
     

  7. 02-10-15 14:05 #52
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Χριστοφορος123

    Ο μυς σε 48-72 ωρες ΑΝΑΡΡΩΝΕΙ δεν υπαρχει λογος να περιμενεις 140+ ωρες για να τον προπονησεις χανεις χρονο.
    Ναι, έτσι όπως το θέτεις χάνεις χρόνο για να κατέβεις στον επερχόμενο διαγωνισμό bodybuilding!
     

  8. 02-10-15 14:10 #53
    Προεπιλογή
    Θες να εχεις τα ιδια αποτελεσματα σε 1 η σε 1μιση χρονο;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
     

  9. 02-10-15 14:27 #54
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Χριστόφορος 123
    Θες να εχεις τα ιδια αποτελεσματα σε 1 η σε 1μιση χρονο;

    Δεν είναι απόλυτο, υπάρχουν πολλοί και διαφορετικοί παράγοντες που το καθορίζουν. Από το να έχω την υγειά μου όμως, θα περιμένω και ενάμιση και δύο χρόνια.

    chris12234

    νομιζω οτι δεν ειναι λαθος με το να χτυπας δυο φορες την εβδομαδα καθε μυικη ομαδα.
    Σωστά το νομίζεις! Τίποτα δεν είναι λάθος αρκεί να θυμάται κανείς την παρακάτω εξίσωση:

    άσκηση+διατροφή+ανάπαυση=αποτέλεσμα!
    Το ξαναλέω, δεν είμαι αντίθετος με το να γυμνάζει κάποιος δύο φορές την ίδια μυϊκή ομάδα. Αντίθετος είμαι μόνο όταν δεν υπάρχει επαρκής χρόνος ανάπαυσης. Απλώς ακολουθείς διαφορετική προσέγγιση από τα κλασικά σπλιτ που προτείναμε στο παιδί. Το πρόγραμμα που πρότεινε η lila_1 είναι ιδανικότερο για κάποιον που θέλει διπλή προπόνηση μέσα στην εβδομάδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 02-10-15 στις 14:34
     

  10. 02-10-15 16:32 #55
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μυς σε 48-72 ωρες ΑΝΑΡΡΩΝΕΙ δεν υπαρχει λογος να περιμενεις 140+ ωρες για να τον προπονησεις χανεις χρονο.
    ενταξει ρε χριστοφορε μην μας ζαληζετε των ερωτα παιχτε χερια 8 φορες την εβδομαδαθα αναπτυχθουν καλυτερααν ηταν ετσι οπως τα λες και ο μυς ατροφουσε με την παροδο των 72 ωρων αυτο δεν λενε ουσιαστικα οτι ατροφουν οι μυες με μια φορα την εβδομαδα? τοτε θα ειχα πτωση σε μυικοτητα αλλα και σε δυναμη ΜΑΝΤΕΨΕ ομως αυτο δεν συμβαινει
     

  11. 02-10-15 16:54 #56
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Δεν ατροφει ο μυς σιγά μην ατροφουσε έτσι εύκολα απλως δεν έχει την ανάπτυξη που θα μπορούσε να έχει στο ίδιο χρονικό διαστημα. Η κουβέντα ξεκινάει λάθος απο την αλλη εσφαλμένη εντύπωση οτι κάθε μυϊκή ομάδα πρεπει να την λιωνεις να την καταστρεφεις η δεν ξέρω κ εγώ τι σε κάθε προπόνηση ενω αυτό που μετράει πραγματικα είναι να βγαζεις επιδόσεις.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
     

  12. 02-10-15 17:11 #57
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    οταν μπορω να καρφωσω ενα καρφι με ενα χτυπημα γιατι να χτυπησω δευτερη φορα?
     

  13. 02-10-15 17:31 #58
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Αυτή η συζήτηση έχει γίνει σουρεάλ.

    Οι 2 φορές την εβδομάδα είναι καλύτερες από μία. Και με τη μία θα χεις αποτελέσμα (κατώτερο).
    Ο μυς ατροφεί μετά απο ΠΟΛΛΕΣ μέρες αποχής ή/και έλλειψης φαγητού.

    Με 2 (ή και 3) φορές την εβδομάδα δεν θα πάθετε τίποτα απολύτως και μια χαρά αναρώνετε. Τα bb split είναι ακόμα πιο επίφοβα για τραυματισμό γιατί η ωμική άρθρωση καταπονείται πολύ περισσότερο/συχνότερα/συνεχόμενες μέρες σε σύγρκιση με ένα πχ upper/lower πρόγραμμα.
    grow some balls που μου λεγε κ η γιαγιά μου


    Τα δε επιχειρήματα του βάγγαν είναι λίγο οφφ. Εσύ ρε βαγγέλη 2 μήνες κάνεις προπόνηση και 3 δεν κάνεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 02-10-15 στις 17:35
     

  14. 02-10-15 17:35 #59
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234