Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 11-09-15 03:54 #1
    Προεπιλογή Προπόνηση όγκου
    Καλησπέρα είμαι ο Μάριος.Είμαι 22 ετών φοιτητής.Ύψος 1.81 και 62 κιλά(hardgainer).Με γυμναστήριο έχω ασχοληθεί ελάχιστα αλλά έκανα 14 χρόνια καράτε(shotokan και wado Ryu).Αποφάσισα να ξεκινήσω γυμναστήριο λοιπόν και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια προγράμματα για το σωματοτυπο μου...Α έχω αγοράσει και μια phd pharma whey ht+Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-09-15 07:47 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει hardgeiner και απορω που ξεθαψες αυτη την ορολογια-μυθο της δεκαετιας του 80 απλα εκανες καρατε εκαιγες θερμιδες και ετρωγες ελαχιστα βρες τις θερμιδες συντηρησης σου ποιες ειναι προσθεσε και αλλες 300 μαξιμουμ 500 γραψου σε ενα γυμναστηριο και θα προσθετεις βαρος σιγα σιγα οταν φτανεις σε τελμα σταδιακα αυξανε και παλι τις θερμιδες. προγραμμα γυμναστικης μην περιμενεις κανεναν να σου βγαλει εδω μεσα κατσε μελετησε και εφαρμοσε αυτο που ταιριαζει στις αναγκες σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-09-15 09:32 #3
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπαρχει hardgeiner και απορω που ξεθαψες αυτη την ορολογια-μυθο της δεκαετιας του 80 απλα εκανες καρατε εκαιγες θερμιδες και ετρωγες ελαχιστα βρες τις θερμιδες συντηρησης σου ποιες ειναι προσθεσε και αλλες 300 μαξιμουμ 500 γραψου σε ενα γυμναστηριο και θα προσθετεις βαρος σιγα σιγα οταν φτανεις σε τελμα σταδιακα αυξανε και παλι τις θερμιδες. προγραμμα γυμναστικης μην περιμενεις κανεναν να σου βγαλει εδω μεσα κατσε μελετησε και εφαρμοσε αυτο που ταιριαζει στις αναγκες σου
    Αυτό ακριβώς.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-09-15 17:32 #4
    Προεπιλογή
    Τον όρο hardgainer τον έχω συναντήσει εδώ μιας και έχω διαβάσει αρκετά άρθρα...αν είναι λάθος ζητώ συγνώμη..απλά άσχετα αν και τρώω αρκετή ποσότητα φαγητού (όχι κάτι ιδιαίτερο)ότι υπάρχει σπίτι δε βάζω κιλά με τίποτα...όσο για το θέμα του προγράμματος ίσως να μην το έθεσα σωστά...αυτό που εννοώ είναι αν θα έπρεπε να κάνω και ελεύθερα βάρη και μηχανήματα η μόνο ελεύθερα μιας και έχω διαβάσει ότι τα μηχανήματα προσφέρουν ελάχιστα πράγματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-09-15 18:34 #5
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    κανε και ελευθερα βαρη και μηχανηματα και για εμενα μια και εισαι αρχαριος πρωτιστος μηχανηματα για να μαθεις να δουλευεις σωστα τις κινησεις να καταλαβεις την τροχια της καθε κινησης ξεχωριστα μετα απο λιγο μπαινεις και στα ελευθερα βαρη οι περισσοτεροι φιλοι που μου λενε τρωω αρκετα και δεν παιρνω βαρος τρωνε πολυ δυο η μια φορα την μερα σκανε και μετα λενε τρωω και δεν παχαινω αρα δεν ριχνεις θερμιδες στο φαγητο σου και αν εισαι και δραστηριος δεν προκειται να βαλεις ποτε βαρος παντως χαρντγκεινερς δεν υπαρχουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-09-15 00:38 #6
    Προεπιλογή
    Βασικά χρησιμοποιησα τον όρο hardgainer επειδή το ίδιο είχε κάνει και το μέλος καρδούλα.όσο για το φαγητό τρώω τρεις φορές την ημέρα(πρωινό μεσημεριανό και βραδινό συν κάποια ενδιάμεσα σνακ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-09-15 08:31 #7
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν παιζει ρολο ποσες φορες τρως μεσα στην μερα αλλα το ημερησιο συνολο της θερμιδικης προσληψης σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-09-15 20:15 #8
    Προεπιλογή hardgainers, easy gainers
    ενοειται πος υπαρχει και εχει εξακριβωθει αυτη η ορολογια μιας και βασιζεται καθαρα στα genetics του καθε οργανισμου. Εκτος αν μεγαλοι εργοφυσιολογοι που το υποστηριζουν πρεπει να να κλεισουν τις σχολες και να κρυψουν τα χαρτια τους στο συρταρι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-09-15 15:14 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos889 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενοειται πος υπαρχει και εχει εξακριβωθει αυτη η ορολογια μιας και βασιζεται καθαρα στα genetics του καθε οργανισμου. Εκτος αν μεγαλοι εργοφυσιολογοι που το υποστηριζουν πρεπει να να κλεισουν τις σχολες και να κρυψουν τα χαρτια τους στο συρταρι.
    Σωστοςφυσικά και υπάρχει αυτή ύλη ορολογία vaggan..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-10-15 13:17 #10
    Προεπιλογή
    Όπως είπαν και πιο πάνω αν τρως και γυμνάζεσαι σωστά θα πάρεις.Εγώ προτείνω να κάνεις full body work out για να πάρεις τον όγκο που θες .Δηλαδή πάγκο ,μονόζυγο,squat ή deadlift ,overhead press κτλ .Αυτά θα σου δώσουν όγκο και δύναμη με καλη διατροφή εννοείται και μετά αφού δυναμώσεις αρχίζεις να απομονώνεις τις ομάδες και θ αρχίσει να υπάρχει και γράμμωση.Έτσι νόμιζα κι εγώ ότι έτρωγα πολύ πριν δυναμώσω αλλά δεν ίσχυε.Άλλωστε ένας φίλος εδώ μέσα μου είχε πει τρώγε μέχρι να θες να κάνεις εμετό.
    Απάντηση με παράθεση