Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 06-09-15 01:31 #1
    Προεπιλογή Συμπληρωματα για χορτοφαγους;
    Η μητερα μου και η αδερφη μου εκοψαν το κρεας. Η μητερα μου ανησυχει για τα μαλλια και τα νυχια της. Θα χρειαστει καποια πολυβιταμινη; Παλαιοτερα επαιρνε την Pilfood αλλα βλεπω οτι ειναι ακριβη και εχει μικρες ποσοτητες στα παντα.. Τζαμπα λεφτα δλδ.. Η μαγια μπυρας θα εκανε δουλεια;

    Εγω γενικοτερα πλεον δεν ειμαι υπερ των βιταμινων, υπαρχουν αρκετες υπερτροφες που κανουν εξισου καλη δουλεια.

    Ειμαι vegan εδω και 1,5 χρονο και το μονο που παιρνω ειναι μια ταμπλετα β12 οποτε το θυμηθω, συνηθως μια φορα την εβδομαδα. Το μοναδικο που τρωω ειναι λιγη φετα κατσικισια οποτε φαω σαλατα αγγουρι-ντοματα. Το 80% και παραπανω την διατροφης μου τους τελευταιους μηνες αποτελειται μονο απο φρουτα. Απο μαγειρευτα μονο καμια πατατα,μελιτζανα,κολοκυθι φουρνου.

    Ολα μια χαρα μεχρι στιγμης. Αλλα προφανως και δεν γυμναζομαι.

    Εχουν αλλαξει οι στοχοι μου πλεον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-09-15 02:20 #2
    Προεπιλογή
    Αν τρώνε όσπρια , ξηρούς καρπούς , λάδι, φρούτα και λαχανικά δε θα έχουν κανένα θέμα με νύχια και μαλλιά. Κυρίως με τις τρεις πρώτες τροφές που έγραψα. Είμαι πολύ περίεργος να μάθω τους στόχους σου και για ποιο λόγο έχεις διαμορφώσει έτσι τη διατροφή σου. Νομίζω θα είχε ενδιαφέρον να γράψεις είτε δημόσια είτε να μου στείλεις ένα πμ αν θες. Φιλικά πάντα, Νίκος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bocanegra180 : 06-09-15 στις 02:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-09-15 04:42 #3
    Προεπιλογή
    Οταν λες ξηρους καρπους; Δεν νομιζω οτι εχουν ολοι σιδηρο, αλλα και να εχουν ειναι απειροελαχιστος, οπως τα καρυδια, αμυγδαλα, φουντουκια.

    Δεν εχω καποιο στοχο σχετικο με το bodybuilding πλεον, οποτε δε με νοιαζουν και οι πρωτεϊνες.. Απλο.

    Μονο τρεξιμο απο εδω και περα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-09-15 12:14 #4
    Προεπιλογή
    Αν εχεουν μεσα στη διατροφή τους κασιους, αμύγδαλα, καρύδια, φουντούκια, φιστίκια, ομώ ελαιόλαδο ,φακες, ρεβίθια, φασόλια, φασολάκια, ταχίνι, μέλι, φρούτα και λαχανικά δεν θα έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα. Μαζί σου στο τρέξιμο αλλά γιατί το 80% μόνο φρούτα? Συμφωνώ στο να μην τρως κρέας (αν και εγώ τρώω) αλλά φρέσκα αβγά , τυράκι και κανένα γιαούρτι νομίζω είναι απαραίτητα για οποιαδήποτε μορφή αθλητισμού κι αν κάνει κανείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-09-15 04:10 #5
    Προεπιλογή
    Ναι αλλα πρεπει σε καθημερινη βαση να τρωνε ολα αυτα τα πραματα;

    Υπαρχει καποια πολυβιταμινη που να συνδιαζει σιδηρο, β, ψευδαργυρο, C ; Και να περιεχει δυναμωτικα για μαλλια και νυχια; Ή ειναι πεταμα λεφτων;

    Εαν παρατηρησω προβλημα και δω οτι δεν αντεχω, θα προσθεσω αυτα που λες στη διατροφη μου. Μεχρι στιγμης, καλυτερα απο ποτε.
    Απάντηση με παράθεση