Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 17-08-15 23:11 #1
    Question Πλάτη και Τραπεζοειδής
    Πλάτη
    1. Εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία (ανοιχτή λαβή) - 4χ12-10-10-8
    2. Εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία (κλειστή λαβή) - 3χ12-10-8
    3. Κωπηλατική στο μηχάνημα - 3χ8
    4. Κωπηλατική με αλτήρες στον πάγκο ενναλάξ - 3χ12-10-8
    5. Υπερεκτάσεις ραχιαίων στο μηχάνημα με 5kg πρόσθετο βάρος - 3χ12

    Τραπεζοειδής
    1. Shrughs με αλτήρες 4χ15

    Πως σας φαίνεται ; Σκέφτομαι να αντικαταστήσω την 4. άσκηση με t-bar. Επειδή δεν το έχω πολύ με τις άρσεις θανάτου σε τεχνική και τις φοβάμαι ως άσκηση αρκούν οι υπερεκτάσεις στο μηχάνημα με βάρος ; 2 ασκήσεις / εβδομάδα για τραπεζοειδής αρκούν , σκέφτομαι να κάνω 1 άσκηση την μέρα της πλάτης και 1 την μέρα των ώμων-τρικέφαλων , στο τέλος πάντα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-08-15 03:25 #2
    Προεπιλογή
    Μια χαρα μου φαινεται. Αν εχετε κιλα αλτηρες για να παιζεις βαρια κωπηλατικη αλτηρα καλυτερα αλλαξε κωπηλατικη στο μηχανημα αν θες με t bar αλλα και αυτο δεν ειναι απαραιτητο.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-08-15 09:55 #3
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    bbvangelisathens
    Επειδή δεν το έχω πολύ με τις άρσεις θανάτου σε τεχνική και τις φοβάμαι ως άσκηση αρκούν οι υπερεκτάσεις στο μηχάνημα με βάρος ;
    Πιστεύω πως αρκούν οι εκτάσεις σε πάγκο ραχιαίων (όχι υπερεκτάσεις για να μην ζορίζονται οι σπόνδυλοι). Αν, βέβαια, αυτό εννοείς ως μηχάνημα και όχι το άλλο που σπρώχνεις με την μέση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 19-08-15 στις 10:00
    Απάντηση με παράθεση