Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 17-08-15 10:24 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα για πόδια και μείωση λίπους
    Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα την βοηθειά σας.Ξεκίνησα να γυμνάζομαι εδώ και 3 μήνες κάνοντας και διατροφή συν πρωτείνη Whey on με σκοπό να αυξήσω μυική μάζα.Απο τη μέση και πάνω έχω δει διαφορά στο σώμα μου.Το πρόβλημά μου είναι οτι μαζεύω λίπος στα πόδια και στη μέση με αποτέλεσμα να μην μου μπαίνουν τα τζιν .Να τονίσω ότι μπήκα σε διαδικασία γυμναστικής 73 κιλά-1,70 ύψος και έχω φτάσει κοντά στα 80 αλλά πάντα είχα extra λίπος.Η διατροφή που κάνω ειναι η εξής:

    8:00 200γρ quaker+ 1 scoop πρωτεινη
    12:00 1 μπαγκέτα με τόνο ή κοτόπουλο
    4:00 200γρ ρύζι ή πατάτες βράστες με κρέας (κοτόπουλο ή γαλοπούλα ή μπριζόλα χοιρινή)
    7:00 (πριν προπόνηση) 1 μπάρα βρώμης
    9:00 (μετα προπόνση) 1scoop πρωτείνης +1 μπανάνα
    10:00 200γρ κοτόπουλο ή γαλοπούλα με σαλάτα.


    Τι μπορώ να κάνω ώστε τα πόδια μου να έρθουν σε αρμονία με το υπόλοιπο σώμα.Σκέφτηκα να αρχίσω λίγο τρέξιμο παράλληλα με βάρη για να πέσει το λίπος και μετά να ξαναμπώ σε διαδικασία όγκου.Συγγνώμη αν το θέμα ειναι σε λάθος topic.Είμαι νέος στο forum.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-08-15 10:48 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Αν θες να χασεις λιπος από την μεση/ποδια κάνε υποθερμιδική η ισοθερμιδική διατροφή+Βάρη (με την ισοθερμιδική βάλε cardio απλά μην τρως τις θερμιδες που καις ώστε να εισαι σε έλλειμα) . Βάλε squat και σταδιακά θα έρθουν τα ποδια σε αρμονια με το πάνω σώμα εξάλλου κάνεις γυμναστηριο μονο 3 μήνες το οποιο είναι πολύ λιγο. Βάλε και κανενα λιπαρό στην διατορφη σου μην φοβάσαι δεν θα σου δώσει επιπλέον λιπος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 17-08-15 στις 10:50
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-08-15 11:49 #3
    Προεπιλογή
    Έτσι θα μειωθεί και η μυική μάζα αναγκαστηκά σωστά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-08-15 11:59 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasPapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι θα μειωθεί και η μυική μάζα αναγκαστηκά σωστά?
    Iσως χάσεις ένα πολύ πολύ μικρο στην μυική μάζα το οποιο δεν νομιζω να είναι εμφανής, και πιστευω θα το πάρεις όταν ξαναξεκινήσεις τον όγκο.
    Επισης:

    1)Συνέχισε να σηκώνεις βαριά
    2)Βάλε αρκετη πρωτεινη kaι υψηλά λιπαρά στην διατροφή σου (εχεις ηδη αρκετη πρωτεινη αλλά λιπαρά δεν έχεις πολλά)
    3)Κρατα ένα μικρο ελλειμα του τύπου 300-500 και όχι 1000+
    4)Προαιρετική ληψη bcaa χωρις να είναι απαραιτητη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 17-08-15 στις 12:03
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-08-15 12:15 #5
    Προεπιλογή
    Νομίζω χάνω λίγο το μέτρο σε σχέση λιπαρά πάχος.Τα φοβάμαι γιατί λίπος έχω ήδη και δεν θέλω να πάρω άλλο.Γενικά πρέπει να κάτσω να μελετήσω λίγο.Εν κατακλείδι για να μην κουράζω.Συνεχίζω βάρη και squat συν τρέξιμο,διατροφή ισοθερμική συν λιπαρά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-08-15 12:24 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Διαβασέ τα:
    http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...85%CE%BC%CE%B5

    http://www.bodybuilding.gr/nutrition...n-bodybuilders

    Τα λιπαρά θα στο ξαναπώ δεν πρόκειται να σου δώσουν λιπος, πρεπει να κοιτάξεις την γενική εικονα των θερμιδων σου, αν οι θερμιδες είναι περισσοτερες από αυτές που καις τότε θα βάλεις λίπος, ακομα και διατροφή μονο με πρωτεινη και υδατάνθρακες θα μπορούσε να σε παχύνει πολύ ευκολα. Τα λιπαρα είναι τελεωις απαραίτητα φιλε για τις ορμόνες σου, στην διατροφή σου δεν έχεις πολλά πέρα από αυτά που προερχονται από ζωικές τροφές. Βάλε κανα ξηρο καρπο/αυγα. Π.χ λαμβανωντας υποψην το μεσημεριανο σου πριν την προπονηση αυτή η μπάρα βρώμη πριν την προπονηση είναι τελείως ακυρη.

    Αυτό που λένε "αυτή η τροφη θα σε παχύνει είναι τελειως άτοπο" καμια τροφη δεν παχαίνει απλά οι ποσοτητες τους θα σε παχύνουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 17-08-15 στις 12:31
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-08-15 13:32 #7
    Προεπιλογή
    Μια κουταλιά ταχίνι ίσως ηταν καλύτερα πριν την προπόνηση ας πούμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-08-15 13:50 #8
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Βρε και την μπαρα αμα θές φάτην και το ταχινι αμα θές φάε το, εγώ σου λέω ότι απλά με 200 γραμμαρια πατατα η ρυζι που τρως και 150-200 γραμμαρια κρεατικο ως προπονητικό δεν έχεις αναγκη να φας κάτι ακριβως πριν την προπονηση, μπορείς να πιείς κανα εσπρεσσο να σου δώσει λιγη ενεργεια αν θέλεις, και θα μπορούσες να κρατήσεις τις θερμιδες αυτης της μπάρας η του ταχινιου και να προσθέσεις κάτι στα υπολοιπα γευματα σου στις θερμιδες που αντιστοιχει στην μπάρα/ταχινι.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-08-15 12:33 #9
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    φιλε τρως πολυ υδατανθρακα για να χασεις λιπος ..
    αεροβια κανεις καθολου??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-08-15 13:12 #10
    Προεπιλογή
    Όχι καθόλου.Απο δω και στο εξής αρχίζω τρέξιμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-08-15 18:38 #11
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    θα προτεινα να αντικαταστίσεις την μπακέτα (το ψωμι γενικοτερα) με καποια αλλη πηγη υδ/α εκεινη την ώρα και ίσως να προσεξεις και την μπανανα (η οποια εχει και αυτη ζαχαρη),την ωρα που την τρώς..!!

    το αεροβιο για αρχη πρωί μερα παρα μέρα αν εχεις τη δυνατοτητα ,με αδειο στομαχι, θα σε βοηθησει παρα πολυ ...και μετα αναλογως με τη βελτιωση που θα δείς το προσαρμόζεις στις αναγκες σ
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-08-15 18:48 #12
    Προεπιλογή
    Η μπαγκέτα με βολεύει λόγο του ότι εκείνη την ώρα βρίσκομα στη δουλειά και ειναι έτοιμη.Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-08-15 22:10 #13
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasPapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι καθόλου.Απο δω και στο εξής αρχίζω τρέξιμο.
    Απάντηση με παράθεση