Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 20-07-15 18:30 #16

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bocanegra180 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή έστω όχι αποκλειστικά γυμναστήριο.
    +1

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vaggan ένας που κάνει γυμναστήριο με κρεατίνες πρωτείνες και 5 γεύματα τη μέρα, δεν μπορώ να καταλάβω πως θα ανταπεξέλθει σε συνθήκες επιβίωσης, όχι μόνο αυτό πιστεύω θα αντέξει λιγότερο κ από έναν λιπόσαρκο. Φιλικά πάντα κ εγώ αυτό κάνω εξάλλου δεν κράζω κανέναν. Αλλά αν μου λέγαν πήγαινε να επιβιώσεις σε καμιά ερημιά θα ασχολούμουν με άλλου είδους ασκήσεις και προπόνηση γενικά. Παντως αν δεις κ τα μεγαλύτερα κομάντα αρχικά δε σου γεμίζουν το μάτι. Θυμάμαι στρατό είχαμε δει τον διοικητη της μονάδας των ειδικών δυνάμεων με πολιτικά κ λέμε τι είναι αυτός (με κάποια περιφρόνηση) και όταν τον είδαμε εν δράσει τρίβαμε τα μάτια μας
    συμφωνώ με τον vaggan.
    Επίσης, ποιος είπε για πρωτεΐνες και κρεατίνες ή 5 γεύματα τη μέρα, δεν είναι απαραίτητα σε όποιον πάει γυμναστήριο. Φαίνεται δεν είδες που είπα για Intermittent fasting οπότε δεν υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα "πείνας" άμα κάποιος συνηθίσει να μην τρώει για 24-36 ώρες
    Δηλαδή στο γυμναστήριο δεν θα μπορει να κάνει καμψεις, έλξεις, muscle-ups κ άλλες ασκήσεις με "μπάρα"? +farmer walkers/μεταφορές πάνω από το κεφάλι, box jumps(+με βάρος), high jumps(+με βάρος), άλματα(σε μήκος) και άλλα πολλά π δεν μου έρχονται στο μυαλό τώρα
    την προπόνηση επιβίωσης είπε θα την κάνει στη σχολή, οπότε δύναμη θέλει να αποκτήσει +εκρηκτικότητα
    φιλικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-07-15 18:42 #17
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vaggan ένας που κάνει γυμναστήριο με κρεατίνες πρωτείνες και 5 γεύματα τη μέρα, δεν μπορώ να καταλάβω πως θα ανταπεξέλθει σε συνθήκες επιβίωσης, όχι μόνο αυτό πιστεύω θα αντέξει λιγότερο κ από έναν λιπόσαρκο. Φιλικά πάντα κ εγώ αυτό κάνω εξάλλου δεν κράζω κανέναν. Αλλά αν μου λέγαν πήγαινε να επιβιώσεις σε καμιά ερημιά θα ασχολούμουν με άλλου είδους ασκήσεις και προπόνηση γενικά. Παντως αν δεις κ τα μεγαλύτερα κομάντα αρχικά δε σου γεμίζουν το μάτι. Θυμάμαι στρατό είχαμε δει τον διοικητη της μονάδας των ειδικών δυνάμεων με πολιτικά κ λέμε τι είναι αυτός (με κάποια περιφρόνηση) και όταν τον είδαμε εν δράσει τρίβαμε τα μάτια μας
    ποιος σου ειπε οτι οποιος κανει γυμναστηριο κανει πεντε γευματα και χρησιμοποιει κρεατινη?καποιοι ναι καποιοι οχι..οπως και να εχει η αληθεια ειναι πως δεν ειχα προσεξει το πρωτο ποστ του τοπικ σταρτερ που το θεωρω μεγιστη τρολια οταν το διαβασα. καταρχην ειναι αδυνατον να αυξησεις δυναμη σε περιπτωση υποσιτισμου και εκει σταματανε ολα οτι και να κανεις δεν θα δεις αυξηση δυναμης αν υποσιτιζεσαι και χανεις μυες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-07-15 19:02 #18
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Δε συμφωνω εδω οι σαολίν εχουν δυναμη κ κανουν παντα νηστεία, δε λεμε να σηκωνεις αυτοκινητα μιλάμε για τη δυναμη τη σωματική κ πνευματική που μπορείς να πετύχεις με διαλογισμό και κατάλληλη εκπαιδευση, ώστε να ανταπεξέλθεις σε δυσκολίες εκτός πόλης, μην το μπερδεύουμε με Power lifting. Το πιο σημαντικό είναι η πνευματικές δυνάμεις που θα σε βοηθήσουν να ανταπεξέλθεις στις δυσκολίες και η σωματική αντοχή χτίζεταιθ σιγά σιγά με σκληρή εκπαίδευση. Πολύ δυτικός τρόπος σκέψης αυτός της ωμής δυναμης, λες και η επιβίωση είναι κάποιος διαγωνισμός σε πάγκο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valentino Rossi : 20-07-15 στις 19:06
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-07-15 19:46 #19
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    :rolfτο πρωτο ποστ μιλαει καθαρα για αυξηση μυικης δυναμης δεν τον ενδιαφερουν οι πνευματικες σουπερ ουαου δυναμεις των μοναχων σαολιν πεστου τοτε αντι να παει σε καμπ επιβιωσης να παει να κλειστει μεσα στο ναο αλλα δεν δεχονται γκουαιλο ρε γαμωτοτι θελω και ασχολουμαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-07-15 19:57 #20
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    :rolfτο πρωτο ποστ μιλαει καθαρα για αυξηση μυικης δυναμης δεν τον ενδιαφερουν οι πνευματικες σουπερ ουαου δυναμεις των μοναχων σαολιν πεστου τοτε αντι να παει σε καμπ επιβιωσης να παει να κλειστει μεσα στο ναο αλλα δεν δεχονται γκουαιλο ρε γαμωτοτι θελω και ασχολουμαι
    Αυτός είναι ενας πολύ δυτικός τρόπος σκέψης περί δύναμης χωρίς κανένα πνευματικό υπόβαθρο (απόλυτα σεβαστός), δυστυχώς εμένα δε με βρίσκει σύμφωνο. Το σώμα δε μπορεί να διαχωρίστεί από το πνεύμα και χρειάζονται όλων των ειδών οι ασκήσεις σωματικές και πνευματικές για να ανταπεξέλθεις σε δύσκολες καταστάσεις όπως αυτές που πολύ πιθανό θα έρθουν.

    Μα νομίζω υπήρξα σαφής του πρότεινα 3 πράγματα για αύξηση μυικής δύναμης αν δεις 1ο ποστ , αν δεν κάνω λάθος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12