Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 16-06-15 00:34 #1
    Προεπιλογή Μηδεν διαφορά στα ποδια-γαμπες
    Γεια σας.Εχω ξεκινησει γυμναστηριο απο τον Οκτωβριο.Ενω εχω δει αισθητες αλλαγες στο σωμα μου(στηθος,χερια κλπ)στα ποδια(και κυριως γαμπες) συνεχιζω να εχω αρκετο λιπος και δεν εχω δει καμια απολυτως διαφορα.Δεν ακολουθω καποια συγκεκριμενη διατροφη αλλα δεν θα το ελεγα οτι δεν τρωω υγιεινα(Σιγουρα ομως θα μπορουσα να την βελτιωσω).Οι ασκησεις που κανω για τα ποδια ειναι:
    2 ημερα
    Leg curl 3x12
    Leg Extension 3x12
    Squat 4x10
    Γαμπες καθιστος 3x15
    4 ημερα
    Squat 4x10
    Προσαγωγους 3χ15
    Απαγωγους 3χ15
    Τις ημερες αυτες εκτος απο ποδια εχω και πλατη τρικεφαλο.
    Τι μου προτεινετε να κανω?Θα αλλαζατε κατι απο το προγραμμα που εχω για ποδια?Επισης το τρεξιμο θα βοηθουσε καθολου?(Κανω μονο περπατημα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-06-15 01:20 #2
    Προεπιλογή
    Ξεκίνα squat βαριά 3χ5 3 φορές την εβδομάδα με περιοδικότητα 2,5 κιλα τη φορά αύξηση.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-06-15 01:39 #3
    Προεπιλογή
    Ωραια.Σε ευχαριστω πολυ.Αρα αφηνω το προγραμμα οπως ειναι απλα στα squat θα κανω αυτο που προτεινες.Επισης επειδη πηγαινω 4 φορες δεν θα υπαρχει προβλημα εαν μια φορα κανω squat χωρις να κανω 1 μερα διαλειμμα,ετσι δεν ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-06-15 01:58 #4
    Προεπιλογή
    Οτι αλλες συμβουλες προφανως ευπροσδεκτες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-06-15 02:11 #5
    Προεπιλογή
    Καλυτερα αν υπαρχει μερα ξεκουρασης μεταξυ των καθισματων. Αν ξεκινησεις προγραμμα δυναμης 3ημερο, σιγουρα θα δεις τεραστια διαφοαρ στα ποδια σου και εννοειται σε ολο το σωμα.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-06-15 02:20 #6
    Προεπιλογή
    Απλως το ειπα γιατι απο την στιγμη που κανω 4 ημερες την εβδομαδα αναγαστικα για να κανω 3 φορες squat θα πρεπει 1 φορα να μην κανω καμια ημερα διαλειμμα.Να το αφησω ετσι η να μειωσω τα καθισματα στις 2 φορες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-06-15 02:49 #7
    Προεπιλογή
    Μειωσε το στις 2 και κανε 5χ5 με αυξηση 2,5 κιλα καθε φορα..οταν δεν βγαινουν 5χ5 απλα μενε στα ιδια κιλα μεχρι να τα κανεις...ξεκινα απο ευκολα κιλα σχετικα μην ξεκινησεις βαρια και δωσε βαση στην τεχνικη.. ΒΑΘΙΑ καθισματα, χωρις butt wink, τραβα γονατα εξω κτλ κτλ Ποσα κιλα κανεις καθισματα για ποσες ρεπς;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-06-15 02:53 #8
    Προεπιλογή
    4 σετ των 10 επαναληψεων κανω. 25 κιλα βαζω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-06-15 02:57 #9
    Προεπιλογή
    Φιλε με 25 κιλα πως να κανεις ποδια; Αλλαξε προγραμμα υποψιαζομαι με το δικο σου δν θα κανεις πολλα. Ξεκινα 5x5 stronglifts (google it) δες το και μελετησε το και δες τα βιντεο που εχει. Ξεκινα σοβαρο προγραμμα οπως αυτο κ θα δεις διαφορες. Οταν φτασεις καθισμα 100+ κιλα, θα δεις οτι θα εχεις καλα ποδια οπως και οταν φτασεις 130+ αρσεις θανατου θα εχεις αξιολογη πλατη.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-06-15 03:09 #10
    Προεπιλογή
    Ε ενταξει να το φτασει καποιος 100+κιλα σε λιγοτερο απο 1 χρονο πιστευω ειναι δυσκολο.Θα κανω αυτο που ειπες(stronglifts 5χ5)και θα το εφαρμοσω γιατι το προγραμμα που ειχα τοσο καιρο για ποδια οπως φαινεται ηταν αθλιο γιατι ουτε καν πιασιμο δεν ενιωθα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-06-15 03:14 #11
    Προεπιλογή
    Το αν εχεις πιασιμο, δεν εχει καμια σημασια με τη μυικη αναπτυξη αρχικα. Επισης μεσα σε 1 χρονο 100 κιλα καθισμα δεν ειναι δυσκολο αν κανεις σωστο προγραμμα. κανε 5χ5 stronglifts αλλα δες τα βιντεο να μαθεις τεχνικη και βγαζε βιντεο σε καθε σου σετ για να παρατηρεις λαθη και να τα βελτιωνεις.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-06-15 03:33 #12
    Προεπιλογή
    Οκ ευχαριστω.Αποτι ειδα λιγο αυτο το προγραμμα που με ειπες δεν εχει μονο ποδια αλλα και πλατη στηθος κλπ.Εγω να κανω μονο τις ασκησεις που εχει για ποδια η οτι λεει γενικα?Γιατι ετσι θα πρεπει να αλλαξω ολο το προγραμμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-06-15 03:47 #13
    Προεπιλογή
    Θα κανεις το προγραμμα. ακριβως οπως ειναι..με τα deadlift, bench.squat Οπως τα εχει και αν θες τη μερα που εχει deadlift μπορεις να βαλεις μονοζυγο η τροχαλια 3χ8
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-06-15 10:09 #14
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Για το λίπος στις γάμπες, εκτός από τα βάρη, πιστεύω πως θα σε βοηθούσε (όπως λες κι εσύ) αν έκανες τρέξιμο, ποδήλατο κλπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-06-15 10:54 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν φτασεις καθισμα 100+ κιλα, θα δεις οτι θα εχεις καλα ποδια οπως και οταν φτασεις 130+ αρσεις θανατου θα εχεις αξιολογη πλατη.
    δεν ισχυουν αυτα..εικασιες ειναι.
    επισης οταν δινεις ενα προγραμμα σε καποιον που δεν ξερει ,καλο ειναι να του εξηγεις ποιος ο στοχος κ η φιλοσοφια του προγραμματος.
    για τον φιλο λοιπον που ρωταει το προγραμμα αυτο αφορα την αυξηση δυναμης..προφανως κ αν ακoλουθησεις ενα τετοιο προγραμμα θα δεις κ αυξηση στην μυικοτητα σου ,αλλα η λογικη κ η φιλοσοφια του προγραμματος ειναι να αυξησεις τα κιλα που σηκωνεις σε βασικες ασκησεις.
    κ κατι τελευταιο ,οι γαμπες επ ουδενι δεν θα παρουν με τετοιο προγραμμα μονο.

    οπως κ να χει ο,τι προγραμμα κανεις τα ποδια πανε μονα τους..εσυ προφανως πασχεις απο σοβαρη προπονηση ποδιων ,οποτε ξεκινα να τα βαζεις μονα τους κ να τα ζοριζεις..αλλιως δουλεια δεν γινεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία