Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 13-06-15 11:31 #1
    Προεπιλογή Αποχή από γυμναστήριο για 3 μήνες
    Γειά σας φίλοι μου ! Θυμαμαι πριν 2-3 χρονια έκανα τον εξυπνάκια στο φόρουμ και επιτέλους εβαλα μυαλό μετά απο δυο χρόνια! Τότε έχασα πολλα κιλα και έκανα γυμναστική στο σπίτι! Μετα ήρθα στον στρατό πεζικο και οταν καναμε τα βασικα και μετα απο δυο μηνες ξεκινισα γυμναστήριο! 2 φορές την βδομάδα εβγενα και πήγαινα για μιάμιση ώρα περιπου...εκανα τα βασικα στήθος, πλάτη τη μια μερα και την αλλη μερα ποδια χέρια. Συνολο 6 μηνες γυμναστήριο χορις διατροφή ομως..εκανα ενα καλο σωματακι και τον τελευταίο μήνα πιγα σε φυλάκιο και eκάνα μια μορφή διατροφης! Πρωινο ριζι με 150γρ τονο, ενδιαμεσο φρουτο μεσημέρι κοτοπουλο ή χοιρινά μπιφτέκια με ριζι και σαλατα απόγευμα φρουτο πριν το αεροβιο μου και βράδυ αυγά με ριζι και σαλάτα..τώρα που απολύθηκαν οι παλοι ομως δεν πολυβγενω για γυμναστήριο και οταν βγενω θελω να αφιερώνω χρονο στην κοπέλα μου, αρα γυμναστήριο τελος,αλλα δεν θελω να χαλασει το κορμί μου...αρα γυμναστική στο φυλάκιο! Απο εξοπλισμό ελαχιστα, 5 5κιλα, 1 δεκακιλο, ενα λάστιχο, 1 σπιράλ, μονοζυγο και μπορω να κανω και δυζιγο με τα κρεβάτια του στρατού, σχοινάκι! Με το βάρος του σωματος μπορείς να κάνεις φανταστική δουλειά! Αλλα παντα λιγη βοήθεια απο εμπειρους θα ειναι ευπρόσδεκτη! 77 κιλα.1,77 εχω κοιλιακούς παρόλο που δεν τους γυμναζα αλλα ειναι ολα θεμα λιπους! Εδω και δυο βδομάδες σταματισα με βαρια καρδιά το γυμναστήριο και κανω 5 φορες την βδομάδα στο φυλάκιο! ομως θελω να δυναμώσει η πλατη μου..και δεν ξερω πολες ασκήσεις για να κανω,ελξεις βγαζω γυρω στις 18-19 αλλα δεν εχω αντοχη στην δυναμη,muscle up θελω ελάχιστο για να καταφερω...για να μην πολυλογο θα σας ημουν ευγνώμων αν με βοηθουσαυτε για πρόγραμμα που να με κρατισει σε καλη κατάσταση βασισμενο με ασκησεις με βάρος του σωματος! Πρόγραμμα πλατης, και τι προθερμανση να κανω πριν το σχοινάκι γιατι μου αρεσει πολυ η διαλιμματικη παρα η αεροβοα μεγαλης διαρκιας! Απο πόδια παμε καλα,απο στηθος κατι καταφέρνω, αλλά με την πλάτη έχουμε πρόβλημα και έτσι ειπα να κανω πιο πολες φορες...δεν ξερω ασκήσεις για πλατη.. Και ειναι και το αδύνατο σημείο μου...α και ποσες φορές την εβδομάδα να κανω αεροβιο,προτιμω 20 λεπτο τροχαδι και σπριντ η σχοινάκι! Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-06-15 12:49 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos.cy.gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας φίλοι μου ! Θυμαμαι πριν 2-3 χρονια έκανα τον εξυπνάκια στο φόρουμ και επιτέλους εβαλα μυαλό μετά απο δυο χρόνια! Τότε έχασα πολλα κιλα και έκανα γυμναστική στο σπίτι! Μετα ήρθα στον στρατό πεζικο και οταν καναμε τα βασικα και μετα απο δυο μηνες ξεκινισα γυμναστήριο! 2 φορές την βδομάδα εβγενα και πήγαινα για μιάμιση ώρα περιπου...εκανα τα βασικα στήθος, πλάτη τη μια μερα και την αλλη μερα ποδια χέρια. Συνολο 6 μηνες γυμναστήριο χορις διατροφή ομως..εκανα ενα καλο σωματακι και τον τελευταίο μήνα πιγα σε φυλάκιο και eκάνα μια μορφή διατροφης! Πρωινο ριζι με 150γρ τονο, ενδιαμεσο φρουτο μεσημέρι κοτοπουλο ή χοιρινά μπιφτέκια με ριζι και σαλατα απόγευμα φρουτο πριν το αεροβιο μου και βράδυ αυγά με ριζι και σαλάτα..τώρα που απολύθηκαν οι παλοι ομως δεν πολυβγενω για γυμναστήριο και οταν βγενω θελω να αφιερώνω χρονο στην κοπέλα μου, αρα γυμναστήριο τελος,αλλα δεν θελω να χαλασει το κορμί μου...αρα γυμναστική στο φυλάκιο! Απο εξοπλισμό ελαχιστα, 5 5κιλα, 1 δεκακιλο, ενα λάστιχο, 1 σπιράλ, μονοζυγο και μπορω να κανω και δυζιγο με τα κρεβάτια του στρατού, σχοινάκι! Με το βάρος του σωματος μπορείς να κάνεις φανταστική δουλειά! Αλλα παντα λιγη βοήθεια απο εμπειρους θα ειναι ευπρόσδεκτη! 77 κιλα.1,77 εχω κοιλιακούς παρόλο που δεν τους γυμναζα αλλα ειναι ολα θεμα λιπους! Εδω και δυο βδομάδες σταματισα με βαρια καρδιά το γυμναστήριο και κανω 5 φορες την βδομάδα στο φυλάκιο! ομως θελω να δυναμώσει η πλατη μου..και δεν ξερω πολες ασκήσεις για να κανω,ελξεις βγαζω γυρω στις 18-19 αλλα δεν εχω αντοχη στην δυναμη,muscle up θελω ελάχιστο για να καταφερω...για να μην πολυλογο θα σας ημουν ευγνώμων αν με βοηθουσαυτε για πρόγραμμα που να με κρατισει σε καλη κατάσταση βασισμενο με ασκησεις με βάρος του σωματος! Πρόγραμμα πλατης, και τι προθερμανση να κανω πριν το σχοινάκι γιατι μου αρεσει πολυ η διαλιμματικη παρα η αεροβοα μεγαλης διαρκιας! Απο πόδια παμε καλα,απο στηθος κατι καταφέρνω, αλλά με την πλάτη έχουμε πρόβλημα και έτσι ειπα να κανω πιο πολες φορες...δεν ξερω ασκήσεις για πλατη.. Και ειναι και το αδύνατο σημείο μου...α και ποσες φορές την εβδομάδα να κανω αεροβιο,προτιμω 20 λεπτο τροχαδι και σπριντ η σχοινάκι! Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
    καλησπερα φιλε μου, οτι και αν κανεις προσπαθησε να τηρεις οσο το δυνατον καλυτερη διατροφη. αλλιως οτι προγραμμα και να κανεις θα δεις αρνητικα αποτελεσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-06-15 12:58 #3
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Οσον αφορά τις ελξεις που λές ότι μπορείς να κάνεις 18-19 (ανοιχτη λαβη) εφόσον κάνεις τόσες ξεκίνα βάλε βάρος πάνω σου, εγώ προσωπικά όταν εφθασα να μπορώ να κάνω 15-20 ελξεις΄εβαλα επιπλέον κιλά πάνω μου (γυρω στα 10 εννοώ βαρίδια) το ίδιο ισχύει και για τα chin ups τα οποια είναι πιο ευκολα λογω του ότι βοηθάει ο δικέφαλος πέραν από την πλάτη.Σαν Φαντάρος είναι λιγο περιορισμένα τα πράγματα καιδ εν μπορεις να κάνεις και πολλά. Κανε υπομονη μεχρι να λελεψεις
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-06-15 13:00 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σου φίλε μου ! Συμφωνώ απόλυτα ! Η διατροφή είναι πολύ σημαντικό κομμάτι αλλα και η γυμναστική μου αρέσει πολύ ! Βγαζω και τα νευρα μου! Αστείο είπα αλλα μου αρεσει πολυ η γυμναστική και σου δίνει υγεία ενα ισορροπημένο σωμα! Γιαυτό ρωτάω επειδή η πλατη μου έκοψε πισω και θα ήθελα να την μεγαλώσω λίγο ! Επίσης δεν γίνετε να κανω 5 ασκησεις για στηθος και πλατη μονο δυο...ενας φιλος μου μου πρότεινε κυκλική προπόνηση! Δεν ξερω γιαυτό ζηταω βοηθεια και ακομα κατι...τι προθερμανση κανω πριν το σχοινάκι ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-06-15 13:04 #5
    Προεπιλογή
    Δίκαιο έχεις φίλε μου!! Αυτη την απόλυση περιμένω! Αλλα γιατι να μην κανω οτι μπορω για το σωμα μου μεχρι να απολυθω?? Εχει και πανεπιστήμιο και ειναι πολύ δύσκολος ο κλάδος μου! Γιαυτο σκέφτομαι και να κανω κυκλική τωρα για εξοικονόμηση χρόνου και μετα στο πανεπιστήμιο! Είναι καλύτερη η κυκλική ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-06-15 15:14 #6
    Προεπιλογή
    Εκτως απο μονόζυγο μπορείς να κανεις inverted rows και tuck-front pulls. Επίσης μπορείς να παίξεις λιγο με τον χρονο εκτέλεσης, πχ στις λέξεις να ανεβαίνεις για 3 δευτερόλεπτα, να μένεις 2 πανω και να κατεβαίνεις σε 5δευ.

    Τα high-pull ups(η μπάρα να φτάνει στο στηθος) ειναι ακομα μια καλή άσκηση και θα σε βοηθήσουν να καθαρίσεις τις ανατροπές σου.
    Απάντηση με παράθεση