Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 20-05-15 16:48 #1
    Προεπιλογή Περιοδος γραμμωσης
    Παιδια καλησπερα στην ομορφη παρεα σας. Ειμαι 26χρ. 1.80 κ 88κιλα.
    Γυμναζομαι αρκετα χρονια αλλα τους τελευταιους μηνες εβαλα καποια κιλα λογο ατυχηματος. Εδω και καιρο το εχω ριξει στο αεροβιο με τν βοηθεια ενος ''συμπληρωματος-var'' και θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με προγραμμα για βαρη. Αν εχετε καποιο στο μυαλο σας πολυ ευχαριστως θα ηθελα να το δω. Καθε μερα κανω μια μυικη ομαδα.Στα ποδια λογο δομης (εκανα καρατε χρονια) και εντονης αεροβιας ασκησης δεν κανω κατι ιδιαιτερο και θα ηθελα ετσι να το αφησω.
    Περιμενω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-05-15 20:35 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αρχικα το προγραμμα προπονησης δεν εχει τοσο να κανει με την γραμμωση..αυτο αναφορικα μιας κ ο τιτλος σου ειναι παρεμφερης.
    εκτος αν εννοεις οτι εχεις αυξησει τις αεροβιες κλπ..
    ποσες μερες τη βδομαδα μπορεις να προπονεισαι με βαρη?
    ποδια υποθετω θα κανεις εστω μια φορα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-05-15 21:11 #3
    Προεπιλογή
    Μια φορα τουλαχιστον κανω ανα 10 μερες ποδια. Απλα τα ποδια μου ας πουμε οτι ειναι το δυνατο μου σημειο και με βαση την αεροβια πλεον δεν τα πολυαπασχολω.
    Κανω περιπου 4 φορες τη βδομαδα βαρη (1 ομαδα καθε φορα). Απο εκει και περα σχεδον καθε μερα (εδω και 20 μερες) κανω μιση ωρα- μια ωρα αεροβια (ελλειπτικο). Απλα παρατηρησα οτι πηρα βαρος αντι να χασω. Ελλατωσα βαρη και αυξησα επαναληψεις και περιμενω. Οποιαδηποτε αποψη δεκτη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-05-15 21:16 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν ειναι πως τα γραφεις κατι με την διατροφη σου δεν παει καλα..αν δεν βαριεσαι ανοιξε ενα θεμα στις διατροφες μελλων να παραθεσεις τι τρως μια τυπικη μερα για να παρεις καμια ιδεα κ απο εκει.

    οσον αφορα το προγραμμα με 4 μερες κ μια ομαδα την φορα ,καπου πρεπει να στριμωξεις κ τα χερια..τς βδομαδες που θα κανεις κ ποδια πως θα το συνδιασεις αυτο..θα θες κ μια 5η μερα για χερια.

    μια λυση ειναι πλατη,στηθος,χερια,ωμοι ,αλλα οπως κ να τα χωρισεις πανω κατω ιδια ειναι με αυτο το σκεπτικο..η μονη λογικη ειναι οτι η πρωτη μερα που ειναι πιο ξεκουραστη θα εχει την πιο βαρια προπονα που λογικα ειναι η πλατη για ολους μας.
    κ οτι το στηθος δεν θα το βαλεις κολλητα με τους ωμους ισως..τα υπολοιπα ειναι σχετικα.
    Απάντηση με παράθεση