Θέμα: βοηθεια

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 20-05-15 10:44 #1
    Cool βοηθεια
    Γεια σας,για να αρχισω ειμαι 14 χρονων και θελω να χασω το λιπος απο την κοιλια .Ειμαι 1.80 και 72 κιλα,εχω αρκετα καλη πλατη απο το πολο που κανω εδο και 5 χρονια αλλα οσο και να προσπαθω δε βλεπω αποτελεσματα.Αν μπορειτε πειτε μου τι πρεπει να κανω??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-05-15 12:32 #2
    Προεπιλογή
    Συνεχισε το πολο σου κ οσο για την κοιλια αμα κανεις σωστοτερη διατροφη σιγουρα θα δεις βελτιωση. Εισαι ομως αρκετα μικρος ακομη κ επειδη δεν εχει ολοκληρωθει το ορμονικο σου προφιλ ,καλυτερα αποτελεσματα συνδιασμου ποσοστου λιπους κ μυικοτητας θα δεις αργοτερα κ ειδικα εαν κανεις γυμναστικη κ σωστη διατροφη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-05-15 15:34 #3
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-05-15 15:33 #4
    Προεπιλογή
    συνδιασμου ποσοστου λιπους κ μυικοτητα τι εννοεις με αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-05-15 14:11 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-05-15 14:35 #6
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fotios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,για να αρχισω ειμαι 14 χρονων και θελω να χασω το λιπος απο την κοιλια .Ειμαι 1.80 και 72 κιλα,εχω αρκετα καλη πλατη απο το πολο που κανω εδο και 5 χρονια αλλα οσο και να προσπαθω δε βλεπω αποτελεσματα.Αν μπορειτε πειτε μου τι πρεπει να κανω??
    οπως πολύ σωστά ανεφερε ο κ.Χρηστος παραπάνω
    Εισαι ομως αρκετα μικρος ακομη κ δεν εχει ολοκληρωθει το ορμονικο σου προφιλ
    ..Βρισκεσαι σε ηλικία κρίσιμη,κατα την οποια για τα επομενα τουλαχιστον 4 χρονια το σώμα σου θα διαμορφώνεται...Αυτο σημαινει οτι δεν χρειαζεται να κάνεις υπερβολες σε τπτ...ουτε να στερηθείς κάτι...το πως θα κινηθείς τα επομενα χρονια θα διαμορφώσει την τελικη εικονα της σωματικης σου αναπτυξης κ.ο.κ ,οποτε καταλαβαινεις οτι καθε τι που θα επιβαρυνει το σώμα σου εμεσα ή αμεσα,θα ηταν καλο να το αποφυγεις...


    εισαι πολυ ψηλός ήδη για την ηλικία σου θαρρώ,και τα κιλα σου ειναι νορμάλ...

    δεν γνωρίζω τον ρυθμο της πολο-προπονησης,ουτε τη διατροφη ακολουθείς για να μπορείς να ανταπεξελθεις,ομως μην σε αγχώνει το λίπος στην κοιλιά....

    απο τα στατιστικα σου(υψος,βαρος) δεν σε κάνω για --χοντρο--,λίπος εχουν-με ολοι...

    χρονια εχεις μπροστα σου και να γυμναστείς και να δείς κοιλιακους,και να διώξεις το λίπος κλπκλπ...

    Στηρίξου όσο μπορείς στους γονεις σου,και στο φαγητο που σου παρέχουν,απέφυγε οσο μπορείς σαν νεος γλυκα-αναψυκτικα και σκατολοίδια,και συμβουλεψου και τον προπονητη σου...

    Κανε τη γυμναστικη κομματι του εαυτου σου..οχι μονο προπονητικα αλλα και διατροφικα καλη συνεχεια κ καλως ηρθες
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-05-15 16:06 #7
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για το καλωσορισμα παιδια,για να σου απαντησω Metalhead|T| σε αυτα που μου ειπες θα στα γραψω τωρα λιγα πραγματα.Λοιπον στο πολο δεν παω για πρωταθλητισμο το ξεκινησα απο τα 9 για να χασω καποια κιλα οπου επιβαρυναν την υγεια μου και επειτα αρχισε να μου αρεσει και το συνεχισα εως εκει.Για να δεις πως ειναι το προγραμμα
    Δευτερα,Πεπμτη,παρασκευη κανουμε 6 εως 7 χιλιομετρα
    Τριτη,Σαββατο κανουμε συστηματα και αλλα τετοια
    Και ενω κανοντας ολα αυτα δεν βλεπω να χανω τιποτα,διατροφη και τετοια δεν κανω μονο οτι εχει φτιαξει η μανα μου το μεσημερι τρωω!
    Απάντηση με παράθεση