Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 19-04-15 13:17 #1
    Question μια μικρη γενικη βοηθεια για την προπονηση μου
    καλησπερα σας επειδη ειμαι νεος σε αυτο το forum εχω εξερευνησει και εχω διαβασει πολλα πραγματα και μπορω να πω πως σχεδον ολα τους ηταν αρκετα χρησιμα με λενε ιακωβο ειμαι 17 χρονων και παιζω ποδοσφαιρο ( εχει να κανει με πιο κατω αυτο ) εχω ξεκινησει το γυμναστηριο εδω και 4-5 μηνες και κανω προγραμμα το οποιο εχει μικρο ογκο και πολυ καλη συσφιξη ο σωμαμτοτυπος μου απο οτι ειδα σε ενα θεμα ειναι μισος εκτομορφικος κ μισος ενδομορφικος επειδη παω απο τα 6 μου ποδοσφαιρο το λιπος εχει περιωριστει αλλα μενει σε μπουτια και κοιλια εχω προπονησεις 5 μερες την εβδομαδα στο ποδοσφαιρο και πηγαινω 5-6 φορες της την εβδομαδα γυμναστηριο οι αποριες μου ειναι οι εξης πως γινεται να χασω αυτα τα περιτα λιπη που εχω και ενα ακομα που δεν ειπα πιο πριν τι ασκησεις προτεινετε ωστε να ανεβαζω κιλα σιγα σιγα στα ελευθερα βαρακια και στην μπαρα
    ευχαριστω για τον χρονο σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-04-15 14:59 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Τι τρως ακριβως? Ποια είναι η διατροφή σου? Για να χασεις κιλά από αυτά τα μέρη θα πρεπει να χασεις από ολο το σωμα και σταδιακα θα φυγει και το λιπος από αυτά τα 2 μέρη, το μονο που χρειαζεσαι είναι να τρως θερμίδες λιγοτερες από τις θερμιδες συντηρησης σου., αλλά μιας και παιζεις μπαλα και λογικα θα τρεχεις πολύ, μπορείς να φας τις θερμίδες συντηρησης σου και οι 300-400 θερμίδες που θα πρεπει να κάψεις θα καίγονται μεσω του ποδοσφαιρου και των προπονησεων σου.
    Εάν ψαξεις στο forum θα βρίζεις ένα τοπικ σχετικά με την ευρεση BMR, βρές το και φαε τις θερμίδες που σου βγάζει, καλό θα είναι να αρχίζεις και να ζυγιζεις ώστε να ξερεις τι βάζεις μέσα.
    Πόσταρε και την διατροφή σου στο section με τις διατροφες ώστε να σου πουνε και τα υπολοιπα μέλη τι αλλαγες πρεπει να γίνουν, και να δουμε από τι φαγητο απαρτίζεται η διατροφή σου.

    Καλως Όρισες.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-04-15 21:29 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι τρως ακριβως? Ποια είναι η διατροφή σου? Για να χασεις κιλά από αυτά τα μέρη θα πρεπει να χασεις από ολο το σωμα και σταδιακα θα φυγει και το λιπος από αυτά τα 2 μέρη, το μονο που χρειαζεσαι είναι να τρως θερμίδες λιγοτερες από τις θερμιδες συντηρησης σου., αλλά μιας και παιζεις μπαλα και λογικα θα τρεχεις πολύ, μπορείς να φας τις θερμίδες συντηρησης σου και οι 300-400 θερμίδες που θα πρεπει να κάψεις θα καίγονται μεσω του ποδοσφαιρου και των προπονησεων σου.
    Εάν ψαξεις στο forum θα βρίζεις ένα τοπικ σχετικά με την ευρεση BMR, βρές το και φαε τις θερμίδες που σου βγάζει, καλό θα είναι να αρχίζεις και να ζυγιζεις ώστε να ξερεις τι βάζεις μέσα.
    Πόσταρε και την διατροφή σου στο section με τις διατροφες ώστε να σου πουνε και τα υπολοιπα μέλη τι αλλαγες πρεπει να γίνουν, και να δουμε από τι φαγητο απαρτίζεται η διατροφή σου.

    Καλως Όρισες.
    δεν εχω καποια συγκεκριμενη διατροφη που ακολουθω αλλα προσπαθω να λαμβανω οσο πιο πολλους υδατανθρακες και πρωτεινες μπορω ( ξεχασα να πω οτι εχω μια 100% whey) μου την συνεστισε ο προπονητης μου γιατι κανω πραγματικα δυσκολη προπονηση η οποια μερικες φορες μπορει να ειναι και τριπλη παρολα αυτα δεν τρωω εξτρα [πατατακια μερεντες σοκολατες] συχνα μια στο τοσο και αν γιατι δεν ειμαι και πολυ φαν
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-04-15 21:38 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Μάλιστα, καλο είναι να φτιάξεις μια διατροφουλα δεν θα σου πάρει πολύ χρονο ώστε να ξερεις που βαδίζεις και όχι να τρως ότι βρεις μπροστα σου, ας είναι και ποιοττικη πηγη υδατανθρακα και πρωτεΐνης, το θέμα είναι να μην τρως περισσοτερο από οσο καις για να χασεις το λιπος που θέλεις συνεπώς και η πρόταση του ζυγισματος από μένα
    Αφού έχεις και πρωτεινη whey πάρτην μεταπροπονητικά αν δεν μπορείς να παρέχεις στο σωμα σου πρωτεινη από στερεη τροφή, αφού την πάρεις μετα την προπονηση φάε και λίγο αργοτερα ένα στερεο γευματακι, επίσης μπορείς να την πάρεις και το πρωι με ένα γιαουρτακι ή με βρώμη και γενικά όποτε σε διευκολύνει και δεν μπορείς να φας στερεο γευμα. Θελεις να χασεις κιλά όπως λές αλλά είσαι λιγο ανοργάνωτος να πω την αλήθεια από θέμα διατροφης που στην τελική αυτό θα σε βοηθήσει να τα χάσεις, και αυτό το λέω διότι μπορεί να καις πολύ θερμίδα αλλά και να τρώς πολύ περισσοτερη από αυτή που καις και αντί να χάσεις κιλά να πάρεις ανταυτου.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-04-15 21:59 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, καλο είναι να φτιάξεις μια διατροφουλα δεν θα σου πάρει πολύ χρονο ώστε να ξερεις που βαδίζεις και όχι να τρως ότι βρεις μπροστα σου, ας είναι και ποιοττικη πηγη υδατανθρακα και πρωτεΐνης, το θέμα είναι να μην τρως περισσοτερο από οσο καις για να χασεις το λιπος που θέλεις συνεπώς και η πρόταση του ζυγισματος από μένα
    Αφού έχεις και πρωτεινη whey πάρτην μεταπροπονητικά αν δεν μπορείς να παρέχεις στο σωμα σου πρωτεινη από στερεη τροφή, αφού την πάρεις μετα την προπονηση φάε και λίγο αργοτερα ένα στερεο γευματακι, επίσης μπορείς να την πάρεις και το πρωι με ένα γιαουρτακι ή με βρώμη και γενικά όποτε σε διευκολύνει και δεν μπορείς να φας στερεο γευμα. Θελεις να χασεις κιλά όπως λές αλλά είσαι λιγο ανοργάνωτος να πω την αλήθεια από θέμα διατροφης που στην τελική αυτό θα σε βοηθήσει να τα χάσεις, και αυτό το λέω διότι μπορεί να καις πολύ θερμίδα αλλά και να τρώς πολύ περισσοτερη από αυτή που καις και αντί να χάσεις κιλά να πάρεις ανταυτου.
    το ξερω οτι ειμαι αρκετα ανοργανοτος για αυτο και εγραψα στο φορουμ σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου απο αυριο κιολας θα προσπαθησω να δω τι γινεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-15 22:01 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Τιποτα φίλε, μολις βαλεις τα πραγματα σε σειρά γράψε την διατροφή σου στον τομέα με τις διατροφές ώστε να πάρεις την γνωμη άλλων μελλων ως προς τι αλλαγες πρεπει να κανεις
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-04-15 22:15 #7

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Δες σαν πρόγραμμα το westside for skinny bastards
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-04-15 22:20 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ανδρεας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες σαν πρόγραμμα το westside for skinny bastards
    μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ η κατι σχετικο γιατι δεν ξερω ακομα καλα το φορουμ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-04-15 22:59 #9
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-04-15 23:00 #10

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Απάντηση με παράθεση