Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 15-04-15 15:57 #1
    Προεπιλογή Πώς θα το καταφέρω;;;
    Όνομα: DSC_0004.jpg Εμφανίσεις: 313 Μέγεθος: 108,5 KB Όνομα: DSC_0005.jpg Εμφανίσεις: 299 Μέγεθος: 107,7 KB Όνομα: DSC_0006.jpg Εμφανίσεις: 297 Μέγεθος: 112,0 KB Όνομα: DSC_0007.jpg Εμφανίσεις: 265 Μέγεθος: 124,1 KB

    Γεια σας παιδιά, με λένε Χρήστο και είμαι 15 χρονών. Έχω ύψος 1,85 κάπου εκεί και είμαι γύρω στα 85 κιλά.
    Όπως βλέπετε και στις φωτογραφίες δεν έχω ένα κορμί που θα ήθελαν να έχουν όλοι.... είμαι αρκετά χοντρός και δεν μ'αρεσει αυτό γιατί δεν μπορώ να παίξω πολλά παιχνίδια όπως ποδόσφαιρο και αλλά λόγω των κιλών που έχω κυρίως στον πισινό και στα πόδια.... Θέλω να φτιάξω ένα ωραίο κορμί και να χάσω τα κιλά κυρίως από τα πόδια και τον πισινό γιατί με κοροϊδευουν πολλά παιδιά..
    Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να φτιάξω ένα σώμα ωραίο γραμμωμένο (οχι και τόσο...περισσοτερο για γραμμωση μονο οι κοιλιακοί με νοιάζουν) και όγκο....δηλαδή να αποκτήσω πιο χοντρά μπράτσα και στήθος....και γυμνασμένα πόδια...όχι αυτά που έχω τώρα τα χοντρά.....
    Ξέρω πως δεν θα γίνει αμέσως αλλά αν κάποιος μπορεί να μου δώσει μερικές συμβουλές....
    Όσο για την διατροφή....δεν μπορώ να τρωω τονο συνεχεια και ολα αυτά που βλέπω γιατι δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα....γίνεται με το καθημερινο γευμα (μεσημεριανο οτι εχουμε) και με σαλατα, φρούτα και γυμναστική να χασω τα κιλά απο εκει που θελω και να φτιαξω καλό σώμα???

    Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-04-15 16:09 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μην υποτιμας τον εαυτο σου φιλε και ποδοσφαιρο ακομα και λιγα κιλα αν ησουν δεν παει να πει οτι θα μπορουσες να παιξεις παω στοιχημα οτι μπορεις να κερδισεις ολους τους συμμαθητες σου στο σχολειο σε πιεσεις παγκου τωρα στο θεμα διαιτας οκ στην αναπτυξη εισαι για εμενα κανε μια ισοθερμιδικη με μπολικη αεροβια και βαρη ελαχιστοποιησε τα λιπαρα που προσλαμβανεις τρωγε πολλα φρουτα και λαχανικα επαρκη ποσοτητα πρωτεινης και μειωσε τους επεξεργασμενους υδατανθρακες σφολιατοειδη κτλ..αν ειναι εφικτο κανε το τελευταιο σου γευμα μεχρι τις οκτω το βραδυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-04-15 17:23 #3
    Προεπιλογή
    Πήγαινε πριν 6-7 μηνες γυμναστήριο για ενα 6μηνο αλλά σταμάτησα....είχα φτιάξει λίγο σώμα από την μέση και πάνω (παλια ειχα λιγο καλυτερο ) αλλά το πρόβλημα ειναι οτι δεν μπορώ να χάσω κιλά απο την μέση και κάτω........ αυτο με προβληματιζει.....
    Υπάρχει λύση ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-04-15 18:53 #4
    Προεπιλογή
    Είναι γενετικό το που θα χάνεις περισσότερο. Από παντού χάνεις δε γίνεται τοπικά αλλά από κάπου θα χάνεις πιο δύσκολα. Λεπτός είσαι . Η γνώμη μου είναι να αρχίσεις γυμναστήριο με ένα σοβαρό πρόγραμμα και αρκετά κιλά ( βλέπε starting strength, 5x5 stronglifts, upper/lower lyle mcdonald).
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-04-15 11:26 #5
    Προεπιλογή
    Φίλε είσαι μια χαρά !! Σιγα το χοντρός . Αρχικά χαλάρωσε με τα παιδιά στο σχολείο. Μη σε νοιάζει πολύ απλά τι λένε...Τώρα με τη γυμναστική, επειδή γνωρίζω από προσωπικής εμπειρίας πως στην εφηβεία είναι δύσκολα με το φαί αφού βρίσκεσαι σε ένα σπίτι με τους γονείς σου,θα έλεγα να προσέχεις απλά τι τρώς δε μπορείς να υποχρεώσεις όλους στην οικογένεια να ακολουθούν εσένα Περιόρισε ζάχαρες τηγανιτά και τετοια και θα σαι μια χαρά

    Πρόγραμμα γυμναστικής...εφόσον εχεις την οικονομική δυνατότητα και το χρόνο να ενταχθείς σε ένα γυμναστήριο μη το παραμελήσεις, εκει θα σε δείξουν τι να κάνεις..τωρα αν οχι και μπορεις να κάνεις μόνο σου στο σπίτι. Υπάρχουν άπειρες ασκήσεις με βάρη του σώματος, με λάστοιχα ίσως και αλτήρες (αν έχεις) τις οποίες μπορείς να κάνεις Just to be FIT ....ΚΑΙ κάτι τελευταίο....οι κοιλιακοί δεν πρέπει να είναι οι μόνοι που πρέπει να σε νοιάζουν..Ένα θα σου πώ, Work Hard=Nice Body---Nice Body means feel alright with yourself...τα γκομενάκια θα ερθουν μόνα τους
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-04-15 11:33 #6
    Προεπιλογή
    Πίνε και πολύ ΝΕΡΟ..Θα βοηθήσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-04-15 12:55 #7
    Προεπιλογή
    Φιλε κ γω απο ενα τετοιο παρομοιο σταδιο ξεκινησα. Ξεκινα γυμναστηριο, φτιαξε λιγο την διατροφη σου οπως σ ειπαν απο πανω κ μη τα παρατησεις. Τα αποτελεσματα θα ερθουν με τον καιρο. Αν θελεις ολα τα πετυχαινεις
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-04-15 14:34 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο texas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίνε και πολύ ΝΕΡΟ..Θα βοηθήσει
    Σε τι ακριβώς θα βοηθήσει το να πίνει νερό;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-04-15 00:45 #9
    Προεπιλογή
    Υγρα..να νιωθει γεματος γενικα και να μειωσει το φαι...γνωμη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-04-15 01:50 #10
    Προεπιλογή
    Το ότι θα μειώσει το φαί σίγουρα, απλά δν πιστεύω πως στη θέση του χρειάζεται να το μειώσει
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-04-15 22:08 #11
    Προεπιλογή
    αδερφε αρχικα χαλαρωσε πραγματικα το σωμα σου ειναι καλα αυτο που εχεις ειναι γενετικο ειναι ο σωματοτυπος σου ( οχι οτι δεν μπορεις να το αλλαξεις αυτο) εχουμε ακριβως τον ιδιο σωματοτυπο και παρολο που εγω παω 8 χρονια ποδοσφαιρο εχω τα ιδια προβληματα ( και φαντασου ΠΡΟΣΕΧΩ) τελος παντων , γυμναστης δεν ειμαι αλλα θα σου προτεινα 20 λεπτα αεροβια πριν την προπονηση για ζεσταμα και μετα πριν φυγεις απο το γυμναστηριο αλλα 15-20 λεπτα αεροβια (ποδηλατο διαδρομος στεπ , οτι σε εμπνεει δεν κολονουμε εδω) προσεχε την διατροφη σου και μην τρως πολλες σοκολατες και πατατακια καθως το τελευταιο γευμα σου καντο πριν τις 8 αμα θες να βγαινεις βολτες κλπ τρωγε στις 7 και μετα εισαι free για την υπολοιπη μερα
    Απάντηση με παράθεση