Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 15-04-15 15:25 #1
    Προεπιλογή Καλησπέρα σε όλους...βοήθεια στον νέοπα!
    Καλησπέρα σε όλους και πολλά συγχαρητήρια για το site και το αξιόλογο forum! Αναμφίβολα, προσφέρει σημαντική βοήθεια σε πολλούς αρχάριους σαν και μένα!

    Ονομάζομαι Αλέξης, 27 ετών και ασχολούμαι με γυμναστική τον τελευταίο 1,5 χρόνο, απλά τους τελευταίους δύο μήνες έχω αρχίσει να παίρνω το θέμα πιο σοβαρά γιατί βλέπω πως έχω μείνει αρκετά στάσιμος (δεν μπορώ με τίποτα να ανεβάσω κιλά) τους τελευταίους μήνες - κυρίως λόγω μέτριου έως κακού lifestyle και όχι λόγω αποχής απο γυμναστήριο.

    Επειδή, λοιπόν, πλέον θέλω να ασχοληθώ πιο σοβαρά και μεθοδικά με το θέμα θα εκτιμούσα αφάνταστα την γνώμη των πιο προχωρημένων για τον ακόλουθο συνδυασμό συμπληρωμάτων που έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ τον τελευταίο 1,5 μήνα. Η αλήθεια είναι ότι ο κοινωνικός μου περίγυρος δεν ασχολείται ιδιαίτερα με το άθλημα, οπότε η αγορά των παρακάτω συμπληρωμάτων έγινε αποκλειστικά και μόνο με βάση reviews από το διαδίκτυο.

    Vita-T, Men´s Multivitamin, 90 caps (Top Secret) – Μία με το πρωινό και μία μετά την προπόνηση πριν το βραδινό γεύμα
    L-CARNITINE LIQUID 1000ml (WARRIORLAB) – 15ml πριν την προπόνηση
    ULTRA WHEY PROTEIN 908 GR (SCI-MX) – 2 scoops μετά την προπόνηση

    Είμαι 1,79 και κοντά στα 70-71 κιλά και σκοπός μου είναι – τι άλλο – να πάρω μυική μάζα και ρίξω παράλληλα τα ποσοστά του λίπους μου. Γυμναστήριο πάω 5-6 φορές την βδομάδα, τουλάχιστον 1 – 1,5 ώρα. Διατροφή – 3 σχετικά μεγάλα γεύματα και απόγευμα πριν την προπόνηση ένα ενδιάμεσο. Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο TRX, Cross fit κτλπ. είναι πράγματι αναγκαία αν σκας στο γυμναστήριο 5-6 φορές τη βδομάδα?

    Ευχαριστώ πολύ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-04-15 16:04 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-04-15 16:12 #3

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες, μακρια απο crossfit!

    Για τα συμπληρώματα δεν ειμαι κ expert αλλα πρωτεΐνη περνε μονο οταν χρειαστεί να συμπληρωσεις αντι για φαγητο
    Πολυβιταμινη πιστεύω καλα ειναι ν περνεις αν κ δεν ξερω τη συγκεκριμένη ποσο καλη ειναι
    Τελος γυμναστηριο κ 3-4 φορες μπορεις να πηγαίνεις, όμως πάνω από όλα διατροφή κ μετρα θερμίδες να ανεβασεις κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-15 21:22 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-04-15 12:04 #5
    Προεπιλογή
    Καλωσήρθες
    Απάντηση με παράθεση