Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 21-03-15 16:47 #1
    Προεπιλογή Βοήθεια για κοιλιακούς
    Γεια σας. Είμαι 25 χρονών, 1,75, 77 κιλά. Εδώ και ένα μήνα έχω ξεκινήσει να γυμνάζω τους κοιλιακούς μου. Κάνω 15 λεπτά περίπου ασκήσεις ημερησίως. Παρότι έχω δει αποτέλεσμα σε θέμα γράμμωσης, στο κάτω μέρος της κοιλιάς μου έχω συσσωρευμένο λίπος που δε λέει να ελαττωθεί ή να φύγει. Η διατροφή μου λόγω κακών οικονομικών είναι πολύ πρόχειρη. Επίσης γενικά είμαι καθιστικός τύπος γιατί δουλεύω μέσω υπολογιστή. Μπορείτε να δώσετε συμβουλές για ασκήσεις ή γενικά τι να κάνω για να φύγει αυτό το λίπος;; Μόνο μη μου πείτε για γυμναστήρια και συμπληρώματα διατροφής, διότι λεφτά δεν υπάρχουν. Ευχαριστώ.Γεια σας. Είμαι 25 χρονών, 1,75, 77 κιλά. Εδώ και ένα μήνα έχω ξεκινήσει να γυμνάζω τους κοιλιακούς μου. Κάνω 15 λεπτά περίπου ασκήσεις ημερησίως. Παρότι έχω δει αποτέλεσμα σε θέμα γράμμωσης, στο κάτω μέρος της κοιλιάς μου έχω συσσωρευμένο λίπος που δε λέει να ελαττωθεί ή να φύγει. Η διατροφή μου λόγω κακών οικονομικών είναι πολύ πρόχειρη. Επίσης γενικά είμαι καθιστικός τύπος γιατί δουλεύω μέσω υπολογιστή. Μπορείτε να δώσετε συμβουλές για ασκήσεις ή γενικά τι να κάνω για να φύγει αυτό το λίπος;; Μόνο μη μου πείτε για γυμναστήρια και συμπληρώματα διατροφής, διότι λεφτά δεν υπάρχουν. Βάζω και μια φωτογραφία, όχι δική μου, για όσους δεν καταλάβατε τι εννοώ. Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-03-15 12:30 #2
    Προεπιλογή
    Κοιλιακοι = χαμηλο ποσοστο λιπους ( συνηθως <10 % )
    Οσους κοιλιακους και να κανεις αν δεν φυγει αυτη η στρωση λιπους απο πανω τους δεν θα τους δεις ποτε.

    Μπορεις να αρχισεις το τρεξιμο/ποδηλατο/σκοινακι στο σπιτι για 1 ωριτσα την μερα 4-5 φορες την βδομαδα
    και να βελτιωσεις την διατροφη σου.
    Δεν χρειαζεσαι συμπληρωματα αμαν και πως, αγορασε φρουτα , λαχανικα , γιαουρτι κιλου, αυγα ,βρωμη ( αυτα ειναι σχετικα φθηνες τροφες ).
    Σιγουρα θα μπορεις να βρεις και πιο φθηνα κρεατα απο καποιο χασαπη αν ψαξεις.

    Το γυμναστηριο θα βοηθουσε σιγουρα αλλα απο το τιποτα και το τρεξιμο ειναι πολυ καλυτερο
    Απάντηση με παράθεση