Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 06-03-15 07:05 #1
    Lightbulb Καλημέρα σας...Ήρθε η ώρα μου
    Καλημέρα σας , εδώ και 2 μέρες έχω δει πολύ ζεστά την περίπτωση να φτιάξω ένα ωραίο σώμα . Ωραίο λέγοντας εννοώ , ένα ελαφρώς πρησμένο ( χωρίς υπερβολές) γραμμωμένο σώμα .
    Οι λόγοι είναι : η υγεία και ευεξία που πιστεύω πως θα νιώθω όπως παλιότερα που αθλούμουν καθημερινά , η τόνωση της αυτοπεποίθησης μου κοιτώντας το σώμα μου στον καθρέφτη και τέλος όπως οι περισσότεροι , η βελτίωση της εξωτερικής μου εμφάνισης συνεπώς και η προσέλκυση περισσότερων και ανωτέρου επιπέδου γυναικών . Το γεγονός που με ώθησε να ξεκινήσω ήταν μια συζήτηση που είχα με τους κολλητούς μου προχθές το βράδυ σχετικά με την βελτίωση του σώματος που μόνο θετικά σου προσφέρει και έφυγα σπίτι με μια σκέψη κολλημένη στο μυαλό μου και ξύπνησα την επομένη με την ίδια " Ή τώρα , ή ποτέ" .
    Αφού σας ανέφερα τους λόγους , ας παρουσιάσω τον εαυτό μου . Είμαι 24 ετών 1.83 cm και 75kg , με φυσιολογικό θα έλεγα ποσοστό λίπους πάνω μου (μικρή κοιλιά και ψωμάκια γύρω από τη μέση .
    Σχέση με τον αθλητισμό είχα παλιότερα (ποδόσφαιρο) , με τα βάρη έχω μικρή εμπειρία από μηνιαίες συνδρομές σε διάφορα γυμναστήρια που τέλειωναν άδοξα . Ωστόσο , η τωρινή μου κατάσταση δεν είναι και τόσο άθλια καθώς βγάζω άνετα 25-30 πους άπς και αντέχω να τρέξω 3-4 χλμ .
    Η διατροφή είναι αυτό που πιστεύω πως θα με δυσκολέψει , επειδή μένω μόνος και κάνω 1-2 γεύματα καθημερινά .Γενικά τρώω μλκιες .
    Τέλος , θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια σας και τις συμβουλές σας που θα μου φανούν πολύτιμες γιατί όλοι οι κολλητοί μου είναι φρέντο-πιτογυρο και άγιος ο θεός . Θα τα ξαναπούμε σύντομα . Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !

    * Έχω ήδη εγγραφεί σε γυμναστήριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-03-15 12:12 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε οπως διαβασα τον τιτλο φοβηθηκα μπας κ πηγαινες να κανεις παρεα στα κυπαρισσια

    καλως ηρθες ,ριξε μια ματια στις ενοτητες του φορουμ που σε ενδιαφερουν κ ο,τι αποριες εχεις ρωτας..

    αυτο με την διατροφη σου πρεπει να κοιταξεις λιγο..3-4 γευματα μεσα στην μερα ειναι αρκετα,κ δεν θελουν κ ιδιαιτερο κοπο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-03-15 12:16 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-03-15 17:16 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-03-15 05:34 #5
    Προεπιλογή
    χαχαχα ναι ήταν κάπως περίεργος ο τίτλος...
    Έχω αρχίσει ήδη το διάβασμα σε όλα τα θέματα .
    Ως πρώτο στόχο έχω να κάνω 3 καλά γεύματα καθημερινά , ώστε να συνηθίσει λίγο και ο οργανισμός και το στομάχι μου .
    Στο γυμναστήριο ακόμη πειραματίζομαι με τις ασκήσεις να δω ποιες με πιάνουν , ποιες δεν μπορώ να εκτελέσω σωστά κ.τ.λ. .
    Η ερώτηση που έχω να κάνω είναι σχετικά με τα κιλά που πρέπει να ξεκινήσω , πιστεύετε πρέπει να ξεκινήσω με πολύ χαμηλά ή με αυτά που μπορώ να βγάλω στο max ώστε να τελειώνω 3-4 set από την άσκηση ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-03-15 12:19 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bbvangelisathens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο γυμναστήριο ακόμη πειραματίζομαι με τις ασκήσεις να δω ποιες με πιάνουν , ποιες δεν μπορώ να εκτελέσω σωστά κ.τ.λ. .
    Η ερώτηση που έχω να κάνω είναι σχετικά με τα κιλά που πρέπει να ξεκινήσω , πιστεύετε πρέπει να ξεκινήσω με πολύ χαμηλά ή με αυτά που μπορώ να βγάλω στο max ώστε να τελειώνω 3-4 set από την άσκηση ;
    καλα κανεις κ κοιτας τις ασκησεις με αυτο τον τροπο..ετσι κ αλλιως δεν ειναι ολες οι ασκησεις για ολους.

    στο αλλο που ρωτας αν δεν εισαι σιγουρος για την τεχνικη σου, ξεκκινα να δουλευεις με οσα κιλα μπορεις μεχρι το σημειο που θεωρεις οτι αρχιζεις να χαλας την τεχνικη.
    ετσι θα εισαι σιγουρος κ θα μαθεις καλυτερα να δουλευεις τις ασκησεις..αυτο ειναι το χρησιμοτερο που μπορεις να κανεις μια κ εισαι αρχαριος.

    τα κιλα αυτα δεν ειναι αναγκη να ειναι πολυ χαμηλα αλλα ουτε κ οριακα.
    αυτο για αρχη..αφου σιγουρευτεις οτι τα κανεις ολα καλα ,θα μπορεις να ανεβασεις λιγο λιγο κιλα με μια σχετικη σιγουρια.
    να κοιταξεις οσο μπορεις σε καθε σετ απο τη μεση του σετ κ μετα να ζοριζεσαι καπως για να το βγαλεις ,αλλα οπως ειπαμε να μην χαλας την τεχνικη σου.
    Απάντηση με παράθεση