Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 23-01-15 15:56 #1
    Post ποδοσφαιρο-αντοχη
    παιδια προσφατα επαιξα αγωνα ποδοσφαιρου με την ομαδα μου μετα απο μεγαλη αποχη(1,5 χρόνο) και θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
    ισχυει οτι για να μν τα φτηνεις στο 20λεπτο πρεπει να τρεχεις συνεχως(jogging) ανεξαρτητα αν εχεις την μπαλα η οχι?
    π.χ. εγω επαιζα κεντρο δεξια-μεσοεπιθετικος και οταν δεν μου ερχονταν η μπαλα δν ακολουθουσα πανω κατω στο γηπεδο...και αναγκαζομουν να κανω sprint(επαιζα εξτρεμ) οταν μου την εδιναν οι συμπαικτες μου.
    ένας φίλος μου που παιζει επαγγελματικα μπαλα μου ειπε οταν τν ρωτησα για αυτο το θεμα οτι για να μν κουραζεσαι και βγεις νοκ αουτ πρεπει συνεχως να ακολουθεις την ροη του παιχνιδιου(ανεξαρτητα αν δεν εχεις τν μπαλα)...
    εσεις τι λετε???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-01-15 23:41 #2
    Προεπιλογή
    δε νομίζω ότι κάνει τρελή διαφορά, σε μένα προσωπικά πάντα. Τα σπρίντ είναι που σε τελειώνουν, άμα κάνεις 2-3 σερί τότε άστο .
    Βέβαια το να μην κάνεις τπτ επειδή δεν παίρνεις μπάλα, δε το λες και σωστή κίνηση, ποδοσφαιρικά μιλώντας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-15 14:01 #3
    Το avatar του χρήστη iovas

    Εγγραφή
    29-06-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    63
    Προεπιλογή
    Άν δεν έχεις κάνει προετοιμασία ή έστω προπονήσεις με την ομάδα σου,είτε ''ακολουθείς'' τη ροή του αγώνα τρέχοντας,είτε περπατώντας,στο μισάωρο-το πολύ- θα τά 'χεις φτύσει.
    Μετά από τόσο μεγάλη αποχή δηλαδή, δεν μπορείς να διαχειριστείς τις δυνάμεις σου μέσα στο μάτς ούτως ή άλλως.
    Ξεκίνα προπονήσεις πιο χαλαρά απ την υπόλοιπη ομάδα (αφού είσαι πίσω σε φυσ.κατάσταση) και σε τρείς εβδομάδες θα βγάζεις άνετα ένα ημίχρονο.
    -acta non verba-
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-01-15 01:07 #4
    Προεπιλογή
    Πηγαινα στο γηπεδο οταν στην Ελλαδα δεν υπαρχαν αναβολικα ουτε καν στην Α κατηγορια
    Οι παιχτες οταν δεν ειχαν την μπαλα περπατουσαν (αυτο δεν φαινεται στην tv),βασικα την περισσοτερη ωρα περπατουσαν
    Απάντηση με παράθεση