Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 94 από 94
  1. 07-06-15 12:20 #91
    Προεπιλογή
    Κατα την διαρκεια του αγωνα ετυχε να καθομαι διπλα με μια κυρια μαζι με τα παιδια της κ να ανταλασουμε διαφορες αποψεις για τον αγωνα.
    Οταν την ρωτησα εαν ειχε κατεβει κ αυτη καποτε ,μου απαντησε <<εγω οχι ,ο συζηγος μου ομως ναι.>> κ βλεποντας την απορια μου ,μου εδειξε τον Διονυση Βολικο μπροστα μας στην επιτροπη.

    Ενα ομορφο χαρακτηρηστικο (τουλαχιστον για εμας τους παλαιοτερους) αυτων των αγωνων ειναι οτι παντα θα δεις πολλους αθλητες της δεκαετιας του 80 ακομη κ του 70.
    Βλεποντας ολους αυτους ,λεγοντας 1-2 κουβεντες με μερικους κ ας μην γνωριζομαστε προσωπικα με τους περισσοτερους, σου ερχονται αναμνησεις ,συναισθηματα ,σκεψεις ,εικονες.
    Ας πω κ μερικα απο αυτα ,χωρις να εξεταζω κ με νοιαζει σε τι θεση ειναι σημερα ,ειτε ειναι παραγοντας ,η κριτης ,η "πρωτεινας" η οτι αλλο κ ελπιζω να μην γινω κουραστικος.
    Τον θρυλο Γιαννη Κουκο που ηταν ο πρωτος αθλητης που ειδα να περναει απο διπλα μου στην αιθουσα Τερψιχορη στο Χιλτον το 1978 νομιζω ,κ μου κρεμασε το σαγονι μη μπορωντας να πιστεψω τετοια κατασταση . Στηθος ,κοιλιακοι ,δικεφαλοι ,μαγεια!
    Τον Τασο Χασουρα που ηταν παντα ογκωδης κ μπαλαρισμενος με τεραστια χερια ,οταν τον εβλεπε καποιος ελεγε ,ναι αυτος φαινεται οτι ειναι ανθρωπος με δυναμη! Λιγο που μιλησαμε για πρωτη φορα κκαταλαβαινεις τις σωστες του αποψεις για το αθλημα κ οχι μονο.
    Τον Αλεκο Σιαστραβανη που με την τρομερη του εμφανιση σηματοδοτησε την ανοδο του Ελληνικου ΒΒbing μαζι με αλλους πρωτοπορους καπου στο 1983.
    Τον Διονυση Βολικο με τους χαρακτηριστικους του κοιλιακους ,ξεκινωντας κερδιζοντας το Μρ. Κρητη εφτασε να ειναι μεσα στους κορυφαιους της εποχης.
    Τον Σπυρο Μαραγκακη που ετυχε να βρεθει σε καταστημα που δουλευε η γυναικα μου κ χωρις να με γνωριζει να της λεει <<να του πεις οποτε θελει να ερθει στο γυμναστηριο μου να προπονηθει >> (φυσικα αν κ μακρια πηγα 3-4 φορες ,χαζος ημουν;) ,ετσι ηταν οι ανθρωποι του χωρου μας τοτε ,πιο ρομαντικοι κ πιο δοτικοι .
    Τον Νικο Τσουνακη που δυο φορες ετυχε να παιξουμε μαζι κ ηταν μια θεση πανω απο μενα ,3ος αυτος 4ος εγω ,4ος αυτος 5ος εγω ,δικαια ομως!
    Τον Γιωργο Καπετανακη που τον βλεπαμε μεσα στα ρουχα του τοσο ''μικρο'' κ επανω στην σκηνη τοσο μεγαλο με την γραμμωση του κ την ποιοτητα του.
    Τον Νίκο Σιγαλα που οταν εφτασε στη τοπ φορμα του δεν ξεχνιεται η χαρουμενη εκφραση του προσωπου του
    Τον Δαυιδ Μπαλασα που στον τελευταιο μου αγωνα το 91 οταν εκανε διπλα μου most mascular εκανα την σκεψη <<Ενταξει Χρηστακη καλα τα καταφερες μεχρι εδω αλλα θελεις πολλα καρβελια ακομη για να συναγωνιστεις αυτους.>>
    Σορρυ εαν το κουρασα με καποιες μονο αναμνησεις με τον απλο τροπο που τις εβλεπα κ μου εχουν μεινει.
    *Εαν νομιζουν οι Adm. οτι δεν ειναι στο καταλληλο θεμα ας μεταφερθει εκει που ειναι σωστοτερα ,no problem.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-06-15 18:38 #92
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Φοβερό ποστ Χρήστο, μπράβο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-06-15 08:46 #93
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Η μάχη του Γενικού Τίτλου σε High Definition (1080 px) , με τον φακό του www.Bodybuilding.gr!

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-06-15 10:13 #94
    Προεπιλογή
    Αξιος νικητης ο Σιωτης κ οπως φωναξε καποια στιγμη απο πισω μας ο μεγαλος Μιχαλης Κεφαλιανος <<Μπραβο! Ειστε κ οι τρεις πολυ καλοι!>>

    *Και ξεχασα να αναφερω στο προηγουμενο ποστ μου τον Κωστα Σπυροπουλο ,τον ''Κωστακη'' οπως τον λεγαμε στην παρεα μας μια κ ηταν ο μικροτερος ,που ετοιμαζομαστε μαζι για τον πρωτο μας αγωνα στο center gym στην Καλλιθεα κ οπου κερδισε ευκολα την 1η θεση στους Juniors.
    Αξεχαστη εποχη με πολλες πλακες αλλα κ δυνατες προπονησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567