Σελίδα 8 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 120 από 601
  1. 05-04-16 23:43 #106
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Η ύλη του τρίτου μου βιβλίου έχει εμπλουτιστεί κατά τριάντα χιλιάδες λέξεις παραπάνω και αναχωρώ για τη FIBO αύριο,με την προσδοκία να κλείσω μια καλή συμφωνία για την έκδοση του στο εξωτερικό.Χαίρομαι που έβαλα ένα λιθαράκι στο οικοδόμημα της Ελληνικής σωματοδόμησης,η γνώση είναι δύναμη.
    Ευχαριστώ όσους πίστεψαν στο όραμα μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 28-04-16 19:20 #108
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Όνομα: DSC02407.jpg Εμφανίσεις: 592 Μέγεθος: 109,5 KB

    Mε τον πρόεδρο της WABBA WORLD HELLAS,Τάσο Ζαχαρόπουλο,τον οποίο με συνδέει πολυετή φιλία από την εποχή που αγωνιζόμουν σε ΔΙΑΠΛΑΣΗΣ grand prix,WABBA Mr.Hellas,WABBA Mr.Aegean.H νέα του προσπάθεια προς αναβάθμιση του οργανωτικού bodybuilding,με βρίσκει συμμέτοχο από το πόστο του επιστημονικού συνεργάτη των αθλητών.Σε τρεις εβδομάδες ο αγώνας στο Athens Hilton,θα ξαναζωντανέψει τις θρυλικές εποχές του αείμνηστου Ανδρέα Ζαπατίνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-04-16 19:55 #109
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εχω το πρωτο βιβλιο τα αλλα δυο που μπορω να τα παρω? στο βιβλιοπωλειο της περιοχης μου δεν υπαρχουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-04-16 23:19 #110
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω το πρωτο βιβλιο τα αλλα δυο που μπορω να τα παρω? στο βιβλιοπωλειο της περιοχης μου δεν υπαρχουν
    Έχουν απομείνει λίγα από το δεύτερο στην public και το τρίτο είναι διαθέσιμο κανονικά σε bbclub,ianos,public.
    Kατόπιν τηλεφωνήματος στο 2103829829,σου αποστέλλονται σπίτι (10πμ-3μμ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-05-16 23:37 #111
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όνομα: DSC02407.jpg Εμφανίσεις: 592 Μέγεθος: 109,5 KB

    Mε τον πρόεδρο της WABBA WORLD HELLAS,Τάσο Ζαχαρόπουλο,τον οποίο με συνδέει πολυετή φιλία από την εποχή που αγωνιζόμουν σε ΔΙΑΠΛΑΣΗΣ grand prix,WABBA Mr.Hellas,WABBA Mr.Aegean.H νέα του προσπάθεια προς αναβάθμιση του οργανωτικού bodybuilding,με βρίσκει συμμέτοχο από το πόστο του επιστημονικού συνεργάτη των αθλητών.Σε τρεις εβδομάδες ο αγώνας στο Athens Hilton,θα ξαναζωντανέψει τις θρυλικές εποχές του αείμνηστου Ανδρέα Ζαπατίνα.
    Την ερχόμενη Κυριακή,15/05/2016,στον αγώνα της World Wabba Hellas στο Athens Hilton,θα υπάρχουν διαθέσιμα βιβλία <<Επιστημονική προσέγγιση και ιατρική πρόληψη στη μυική ανάπτυξη>>,σε ειδική προσφορά.Σε κάθε νικητή κατηγορίας,δώρο το τελευταίο μου σύγγραμμα,υπογεγραμμένο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-06-16 23:52 #112
    Προεπιλογή
    Συγγενικο μου προσωπο ,(Οχι ΒΒερ ,απλα αθλουμενος ,κοντα στα εξηντα ,κ με καποιο ιατρικο υποβαθρο) με ρωταγε καποια πραγματα κ ζηταγε την γνωμη μου σε πολυπλευρα θεματα περι αθλητισμου.
    Σε καποια που ηξερα η ειχα αποψη λογω εμπειριας μπορεσα κ του απαντησα κ του ειπα την γνωμη μου ,σε καποια αλλα ομως που ηθελε πιο εξειδικευμενες λεπτομερειες...οχι.
    Του ειπα περιμενε κ θα επανελθω αυριο να σου πω.
    Ανετρεξα λοιπον στο 3ο βιβλιο του G.T. κ ολες οι απαντησεις ηταν εκει! Με επιστημονικο αλλα κ τατανοητο τροπο οσο γινεται για να καταλαβαινουμε οι περισσοτεροι ,ολα ηταν εκει ''φατσα καρτα'' που λενε για γνωση κ για οποιον τον ενδιαφερει.
    Εχω κ αλλο ενα συγγραμμα της ιδιας θεματολογιας περιπου που κ αυτο ειναι πολυ καλο ,αλλα τετοιες ''διακλαδωμενες'' λεπτομερειες δεν εχει.
    Δεν με ενδιαφερουν αλλα περι χαρακτηρα κ ιδιοσυγκρασιας του συγγραφεα που πολλα εχουν λεχθει (κ καλα κ κακα) ,ουτε φυσικα εχω κανεναν λογο κ αναγκη να του κανω διαφημιση ,ουτε ειναι του τυπου μου για τετοια ,απλα λεω την γνωμη μου κ η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το βιβλιο απ ολες τις πλευρες ειναι ενας θησαυρος γνωσεων! (παλι...για οποιον τον ενδιαφερει)
    Κ ως γνωστον περισσοτερο αξια εχει κατι που ειναι πιο ''δυσευρετο'' αναμεσα σε αλλες αξιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-06-16 00:36 #113
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγενικο μου προσωπο ,(Οχι ΒΒερ ,απλα αθλουμενος ,κοντα στα εξηντα ,κ με καποιο ιατρικο υποβαθρο) με ρωταγε καποια πραγματα κ ζηταγε την γνωμη μου σε πολυπλευρα θεματα περι αθλητισμου.
    Σε καποια που ηξερα η ειχα αποψη λογω εμπειριας μπορεσα κ του απαντησα κ του ειπα την γνωμη μου ,σε καποια αλλα ομως που ηθελε πιο εξειδικευμενες λεπτομερειες...οχι.
    Του ειπα περιμενε κ θα επανελθω αυριο να σου πω.
    Ανετρεξα λοιπον στο 3ο βιβλιο του G.T. κ ολες οι απαντησεις ηταν εκει! Με επιστημονικο αλλα κ τατανοητο τροπο οσο γινεται για να καταλαβαινουμε οι περισσοτεροι ,ολα ηταν εκει ''φατσα καρτα'' που λενε για γνωση κ για οποιον τον ενδιαφερει.
    Εχω κ αλλο ενα συγγραμμα της ιδιας θεματολογιας περιπου που κ αυτο ειναι πολυ καλο ,αλλα τετοιες ''διακλαδωμενες'' λεπτομερειες δεν εχει.
    Δεν με ενδιαφερουν αλλα περι χαρακτηρα κ ιδιοσυγκρασιας του συγγραφεα που πολλα εχουν λεχθει (κ καλα κ κακα) ,ουτε φυσικα εχω κανεναν λογο κ αναγκη να του κανω διαφημιση ,ουτε ειναι του τυπου μου για τετοια ,απλα λεω την γνωμη μου κ η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το βιβλιο απ ολες τις πλευρες ειναι ενας θησαυρος γνωσεων! (παλι...για οποιον τον ενδιαφερει)
    Κ ως γνωστον περισσοτερο αξια εχει κατι που ειναι πιο ''δυσευρετο'' αναμεσα σε αλλες αξιες
    Σε ευχαριστώ Χρήστο για την αναγνώριση.Είναι μια απάντηση σε όσους με αμφισβήτησαν από πείσμα και προκατάληψη-πριν ακόμη το διαβάσουν.Είναι τιμητικό να αναφέρεις πως συγκριτικά με άλλο σύγγραμμα είναι πληρέστερο.Σε διαβεβαιώ πως και το επόμενο μου έργο θα είναι ακόμη πληρέστερο (+37.000 λέξεις μέχρι τώρα).Όσο ζούμε μαθαίνουμε και ξέρω ότι δεν ξέρω τίποτε,όπως είπε ο μέγας των φιλοσόφων,Σωκράτης.
    Χαίρομαι δε ιδιαίτερα όταν ο υιός σου Τόλης,ήταν και στις δύο πρεμιέρες του 2ου και 3ου βιβλίου.
    ΥΓ:Για το θέμα του χαρακτήρα και της ιδιοσυγκρασίας,πράγματι είμαι δύσκολος άνθρωπος και γι αυτό πορεύομαι μόνος στη ζωή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-06-16 22:07 #114
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    θα συμφωνησω για ακομα μια φορα με τον φιλο μου χρηστο.για μενα ο γιατρος κ.Τουλιατος αποτελει εναν αξιολογο επιστημονα και εναν ιδιαιτερο ανθρωπο.
    χωρις να θελω να του πλεξω κανενα εγκωμιο,εκφραζω το θαυμασμο μου στο προσωπο του και θα σπευσω να πω σαν ιδιαιτερα μοναχικο ατομο πλεον εκουσιως οτι η ιδιαιτεροτητα του χαρακτηρα του και η μοναχικοτητα του ειναι αυτα που καθιστουν τα εργα του αξιοθαυμαστα αφου διαφαινεται η αγαπη του για το αντικειμενο που εχει σπουδασει και η κατανοητη προσεγγιση των εν λογω πραγματων.
    κ.Τουλιατε ποτε αναμενεται το επομενο σας εργο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-06-16 22:43 #115
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα συμφωνησω για ακομα μια φορα με τον φιλο μου χρηστο.για μενα ο γιατρος κ.Τουλιατος αποτελει εναν αξιολογο επιστημονα και εναν ιδιαιτερο ανθρωπο.
    χωρις να θελω να του πλεξω κανενα εγκωμιο,εκφραζω το θαυμασμο μου στο προσωπο του και θα σπευσω να πω σαν ιδιαιτερα μοναχικο ατομο πλεον εκουσιως οτι η ιδιαιτεροτητα του χαρακτηρα του και η μοναχικοτητα του ειναι αυτα που καθιστουν τα εργα του αξιοθαυμαστα αφου διαφαινεται η αγαπη του για το αντικειμενο που εχει σπουδασει και η κατανοητη προσεγγιση των εν λογω πραγματων.
    κ.Τουλιατε ποτε αναμενεται το επομενο σας εργο?
    Καλοσύνη σου,το εκτιμώ.Προσδοκώ πριν από το τέλος του 2017,να γίνει η βελτιωμένη έκδοση της <<επιστημονικής προσέγγισης και ιατρικής πρόληψης,στο άθλημα της σωματικής διάπλασης>>.
    Έως σήμερα έχουν πουληθεί περί τα 1050 συγγράμματα του 3ου και απομένουν άλλα 950.Οπότε σε άλλους 15 μήνες ευελπιστώ να ξεπουλήσει,ώστε να έρθει με τη σειρά του το νέο μου πόνημα.
    Έχω αποστείλει email σε αμερικάνικο εκδοτικό οίκο (human kinetics),ελπίζοντας ότι θα υπάρξει ενδιαφέρον από την άλλη όχθη του Ατλαντικού.
    Η καινοτομία του τέταρτου βιβλίου έγκειται στις 100 ερωτο-απαντήσεις του κοινού,από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.Επίσης προσθήκες και στο τρίπτυχο της θεματολογίας,με κάποιες αλλαγές στο φωτογραφικού υλικό.
    Οι προλογισμοί έχουν εμπλουτισθεί με αρκετούς εγχώριους πρωταθλητές,αλλά και επιστήμονες.Το τελικό κείμενο σήμερα ανέρχεται στις 122.000 λέξεις και καταλαμβάνει όγκο 630 σελίδων Α4.Η τιμή του δεν θα διαφέρει κατά πολύ από το προηγούμενο βιβλίο,γύρω στα 35 ευρώ.Όπως αντιλαμβάνεστε,πρόκειται για ένα βαρύ έργο που θέλει το χρόνο του για να αφομοιωθεί και να κατανοηθεί.Μακάρι να είχα πριν είκοσι χρόνια ανάλογη βοήθεια κι εγώ,όταν ξεκίναγα τα συμπληρώματα.Σαν φύγω από τη ζωή,θα ήθελα να αφήσω μια παρακαταθήκη και κληρονομία στη νέα γενιά.Μακάρι να λένε ότι ο Τουλιάτος έβαλε τις εξετάσεις στο bodybuilding θέλοντας να διασφαλίσει την υγεία μέσω της πρόληψης.
    Τέσσερα χρόνια σχεδόν μετά την κυκλοφορία του πρώτου μου βιβλίου (1/08/2012),έχω πουλήσει 3300 βιβλία και άλλα 150 τα χάρισα σε εκλεκτούς φίλους και γνωστούς.Πιστεύω να έβαλα ένα λιθαράκι στο οικοδόμημα του αγαπημένου μας αθλήματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-07-16 22:40 #116
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Την Παρασκευή 15 Ιουλίου 2016,θα είμαι προσκεκλημένος του δημοσιογράφου Πέτρου Ποληχρονίδη,στο ραδιοφωνικό σταθμό ΣΠΟΡ FM 94,6 και ώρα 8-9πμ

    http://gtoul.com/%CE%B3%CE%B9%CF%8E%...CF%81-fm-94-6/
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-07-16 00:23 #117
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλή επιτυχία να έχεις Γιώργο και να ανταμειφτεί όλη η προσπάθεια και οι κόποι σου
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-07-16 17:43 #118
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ πρωταθλητή και φίλε μου,θα προσπαθήσω να δώσω μια θετική εικόνα του σιδερένιου αθλήματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-07-16 18:30 #119
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    https://www.facebook.com/yorgos.toul...6/?pnref=story

    Έντεκα λεπτά ήταν η συνέντευξη και το θέμα κατευθύνθηκε για άλλη μια φορά στο ζουμί της υπόθεσης...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-07-16 13:21 #120
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Καλά τα είπες Γιώργο
    Ο Πολυχρονίδης δεν είναι που είναι στον τροχό της Τύχης;
    Ασχολείται με βαρη;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 67891018 ... ΤελευταίαΤελευταία