Θέμα: beegee's log

Σελίδα 1 από 46 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 677
  1. 30-11-14 20:58 #1

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή beegee's log
    ξεκιναω λοιπον κι εγω το ημερολογιο μου κι ελπιζω στην βοηθεια σας .
    εχω υψος 1,76 και βαρος 79 κιλα . στοχος μου ειναι να χασω 10-15 κιλα ...η δυσκολια μου βρισκεται στο οτι για λογους υγειας πρεπει να παιρνω εφ ορου ζωης καποια φαρμακα τα οποια δυσκολευουν κατα πολυ την απωλεια βαρους...κατα καιρους γυμναζομαι αλλα επειτα απο μικρο διαστημα απογοητευομαι και τα παραταω..το μονο που κανω με προγραμμα ειναι περπατημα ...
    καθε συμβουλη σας και ενθαρυνση δεκτη

    10 πμ καφες σκετος συν ενα κουλουρι θεσσαλονικης
    3 μμ μια μεριδα μακαρονακια με τυρι


    ασκηση ¨30 λεπτα περπατημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-11-14 21:43 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Kαλή αρχή στον προσπάθεια σου

    Η υπόλοιπη διατροφή σου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-11-14 21:46 #3

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω... δεν υπαρχει υπολοιπη ...αυτη ηταν για σημερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-14 22:35 #4
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Μπορείς να γράψεις μία τυπική μέρα διατροφής σου πριν ξεκινήσεις δίαιτα?

    Αυτό που κάνεις τώρα με τη διατροφή σου (αν το κάνεις σε καθημερινή βάση) είναι τραγικό, χωρίς παρεξήγηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-11-14 23:19 #5

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    εχεις δικιο ειναι τραγικη αλλα οσο περιεργο κι αν σου φενεται χανω παρα πολυ δυσκολα βαρος
    μια κοινη μερα η διατροφη μου θα μπορουσε να ειναι ως εξης..

    πρωινο 1 τοστ η μια τυροπιτα

    καφες μετριος


    μεσημεριανο ψητη κρεας/ψαρι/κοτοπουλο με σαλατα η μια μικρη μεριδα απο οτι εχω μαγειρεψει


    απογευμα καποιο φρουτο η μικρο γλυκακι πχ σοκοφρετα


    βραδυ ενα γιαουρτι η σαλατα η δημητριακα με γαλα


    βεβαια μιας που μιλαμε με ειλικρινεια εδω μεσα πρεπει να παραδεχτω οτι αν εβγαινα εχω μια δυο φορες την βδομαδα ετρςγα καλα ..οχι του σκασμου αλλα σιγουρα οχι μενου διαιτης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-14 23:51 #6
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Τί είδους φάρμακα παίρνεις? Εχεις κάποιο ορμονικό θέμα? Πόσο χρονών είσαι?

    Με αυτά τα δεδομένα, νομίζω ότι η μόνη λύση είναι να κάνεις εντατική γυμναστική. Πρέπει να αρχίσεις να κάνεις κάυσεις, να χτίσεις μυική μάζα.
    Η διατροφή που έγραψες είναι σχετικά οκ για υποθερμιδική γυναίκας που δε γυμνάζεται. Κανονικά θα πρεπε να χάνεις με αυτά. εφόσον ΔΕΝ χάνεις πρέπει να αυξήσεις σημαντικά τις κάυσεις σου.
    Μη περιμένεις να χάσεις 10 κιλά με 1 πιάτο μακαρόνια τη μέρα κ ένα καφέ. Απ όπου κ αν το πιάσεις είναι λάθος

    30 λεπτά περπάτημα δεν είναι γυμναστική. Θες οπωδήποτε βάρη, κυκλικές προπονήσεις, διαλλειματική αερόβια/τρέξιμο κλπ.
    Εκτός φυσικά αν το πρόβλημα υγείας σου δν σου επιτρέπει κάτι τέτοιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-11-14 23:59 #7

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    ειμαι 35 και παιρνω ανοσοκαταστολη συν κορτιζονη ανα διαστηματα που δυσκολευει ακομα περισσοτερο τα πραγματα .οχι ορμονικο δεν υπαρχει..
    τα 30λεπτα ηταν ενδεικτικο συνηθως ειναι μια ωρα και πανω
    βαρη επιτρεπεται να κανω απλα μεχρι 8 -10 κιλα και αεροβια ως εκει που νιωθω οτι αντεχω
    γενικα τρωω μικρες ποσοτητες αλλα βαρος στεκεται αδυνατο να χασω..για να καταλαβεις ακομα κι οταν πηγα σε διαιτολογο με την διατροφη που μου εδωσε
    συν ασκηση καταφερα να παρω 4 κιλα σε 20 μερες ... ε και καπου εκει απογοητευεσαι....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-12-14 15:59 #8
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    η κατασταση σε τετοιες περιπτωσεις ειναι δυσκολες και λεπτες και οι οποιες συμβουλες σε ανθρωπο που χρησιμοποιει διαφορα φαρμακα και φυσικα εχει καποιες τροφες αποκλεισμενες απο το διαιτολογιο του απο την στιγμη που θα δρουν ανταγωνιστικα ως προς την θεραπεια..η συμβουλη μου ειναι χαλαρα και χωρις αγχος συνεχισε να τρως χαμηλες θερμιδες με τα κορτιζονουχα που παιρνεις και οταν με το καλο βγεις απο ην θεραπεια με την κορτιζονη βλεπεις πως θα κινηθεις.το θετικο ειναι οτι τα κιλα που εχεις βαλει ειναι πλασματικα θελω να πω οτι με το που σταματησεις να παιρνεις κορτιζονη μανι μανι θα χασεις 5 κιλα στο φτερο απο εκει και περα θα δουμε πως θα βοηθησουμε να χασεις και τα οποια υπολοιπα κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-12-14 16:06 #9

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    ειναι ομως ψυχοφθορο ...πανω που καταφερνω κατι μετα τσουπ κατι γινεται και παλι απο την αρχη
    και πολυ φοβαμαι οτι εχω καταστρεψει εντελως τον μεταβολισμο μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-12-14 19:29 #10
    Προεπιλογή
    Μην αγχώνεσαι για τα κιλά σου . Αφού είσαι καλά και στέκεστε στα πόδια σου , μπορείς να γυμνάζεσαι και να κάνεις διάφορα πράγματα τότε είσαι εντάξει και μην σε παίρνει από κάτω .
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-12-14 20:06 #11

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    ναι βρε αλοιμονο ..πανω απο ολα η υγεια ! απλα σαν γυναικες εχουμε τα κολληματα μας ..και κακα τα ψεμματα η εικονα που βγαζεις προς τα εξω επιρρεαζει την ψυχολογια σου και κατα συνεπεια κ την υγεια σου .ολες θελουμε να αρεσουμε...αλλα περα απο φενεσθαι ειναι βασικο και για την υγεια μου να ειμαι σε καλη φυσικη κατασταση ...παρ'ολα τα εμποδια ..φαυλος κυκλος δηλαδη ... απλα θα ηθελα μεσα απο το φορουμ να μαθω καποια πραγματα για διατροφη κ ασκηση που πιθανοτατα αγνοω .εσεις εδω μεσα απο οτι εχω δει μεχρι τωρα το κατεχεται το αθλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-12-14 00:56 #12

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    1/12

    11πμ καφες μετριος


    3μμ στηθος κοτοπουλο με 2 κουταλιες πουρε



    9μμ τοστ γαλοπουλα/τυρι


    ασκηση δεν υπηρξε λογω αλγους ποδιου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-12-14 01:01 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    νομιζω πρεπει να ανεβασεις λιγο την πρωτεινη σου..κοτοπουλο/ψαρι/κρεας γενικοτερα με σαλατες ειναι καλες επιλογες για γευματα στην περιπτωση σου..κ γιαουρτια 2%.

    αν επιτρεπεται γιατι αυτο απο κατω?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beegee Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαρη επιτρεπεται να κανω απλα μεχρι 8 -10 κιλα και αεροβια ως εκει που νιωθω οτι αντεχω
    δεν θελω να μπεις σε λεπτομεριες αν σε πειραζει ,απλα ρωταω αν εχει να κανει με την αγωγη που περνεις η με την παθηση που εχεις,κ αν φυσικα στο εχει πει ο γιατρος που σε παρακολουθει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-12-14 01:07 #14

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    γενικοτερα προσπαθω να παιρνω πρωτεινη απλα για καποιες ημερες δεν μπορω να παρω πολυ για λογους υγειας.
    σχετικα με τα βαρη ναι ειναι εντολη γιατρου .οχι δεν με πειραζει να πω για την παθηση μου, αλλωστε αν την κρυψω δεν θα μπορεσω να λαβω κ τις καταλληλες συμβουλες εχω κανει μεταμοσχευση νεφρου και το παραπανω βαρος μπορει να βλαψει το μοσχευμα .
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-12-14 01:15 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ζορικα τα πραγματα..
    με αυτα τα δεδομενα οι επιλογες ειναι πολυ περιορισμενες,κ διατροφικα κ προπονητικα..
    αυτο το μισαωρο περπατημα που κανεις η μια προπονηση με βαρη (οσα μπορει να ειναι αυτα) μονο καλο μπορει να κανει για την ψυχολογια..
    οποτε οσο μπορεις κ οσο σου επιτρεπει το σωμα σου προσπαθησε το χωρις πολλα πολλα κ χωρις αγχος για την εικονα..
    σε καταλαβαινω παντως..ευχομαι να πανε ολα καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 46 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία