Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 30-10-14 15:25 #1
    Προεπιλογή Ανάλογο σύμπτωμα κανείς ;
    Τώρα τελευταία και κατά την εκτέλεση front ή back squat κύριως όταν πιέζομαι και βρίσκομαι σε βαθύ κάθισμα νιώθω ένα καψιματάκι στον δεξί μου όρχη.

    Πήγα έκανα triplex οσχέου και όλα ήταν ΟΚ, κήλη απ´ οτι μου πε ο γιατρός δεν έχω και μάλλον πρέπει να είναι κάποιο νεύρο απο την μέση.

    Μου είπε να ξεκουραστώ για 2 εβδομάδες και να πάρω αντιφλεγμονώδη.

    Να πάω να κάνω μαγνητική ; Φυσιοθεραπείες στην μέση μου ;

    Είχε κανεις ποτέ κάτι ανάλογο ;
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-14 16:39 #2
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι καποια μικροθλαση στους κοιλιακους σου οι κοιλιακοι τελειωνουν πολυ χαμηλα πολυ κοντα στα γεννητικα οργανα, υπαρχει πιθανοτητα να εχεις μια μικροθλαση και να χτυπαει αντακλαστικα εκει.Ειχα κατι παρομοιο και με ενοχλουσε σε αρσεις,pull over,κωπηλατικη αλτηρα.Εκανα ηπερηχο και εγω και κλινικη εξεταση δεν ειχαν δειξει κατι.Πιο περα δεν το κοιταξα απλα εκανα λιγο καιρο αποχη και υποχωρησε.Μπορεις λιγο να σταματησεις τις προπονησεις και να δεις πως θα σε ενοχλει και αν.Και μετα να πας σε κατι πιο εξειδικευμενο πχ μαγνητικη.Αλλιως το κοιτας συντομα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-10-14 14:58 #3
    Προεπιλογή
    Τα αντιφλεγμονωδη θα το ανακουφισουν σιγουρα,παραλληλα βεβαια ειναι τροχοπεδη για την μυικη αναπτυξη
    Να μην τα παιρνεις ποτε με αδειο στομαχι γιατι κανουν ταχυκαρδιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-10-14 16:20 #4
    Προεπιλογή
    Λοιπόν μίλησα και με χειρούργο ουρολόγο και μου πε ότι είναι κάτι μυικό, να μην ανησυχώ και να αποφύγω την έντονη άσκηση για 15 ημέρες.

    Αντιφλεγμονώδη πήρα δεν είδα κάτι.

    Παρατηρώ ότι νιώθω το ίδιο καψιματάκι σε μικρότερο βαθμό όταν κάθομαι π.χ σε μια καρέκλα και πάω να σηκωθώ ή να κάτσω πάλι. Λες και εξομοιώνετε η κίνηση του σκουώτ...

    Θα πάω να με δεί και ένας χειρούργος ορθοπεδικός θα κάνω και μια μαγνητική μπας και βγάλω άκρη....
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-11-14 18:16 #5
    Προεπιλογή
    Έτσι για το αρχείο...ο ορθοπεδικός δεν μπόρεσε να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα μέτα απο κάτι ψηλαφίσεις....κατι είπε για σύνδρομο προσαγωγών-κοιλιακών και μου συνέστησε να με δεί γενικός χειρουργός...

    Άντε να δούμε...
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-11-14 11:03 #6
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Μάλλον σκέφτηκε για καμία κήλη ο ορθοπεδικός γι`αυτό σε παρέπεμψε σε χειρούργο.
    Σύνδρομο κοιλιακών-προσαγωγών βγαίνει χαμηλά προς τους όρχεις ένας πόνος γενικά σε σφίξιμο-φτέρνισμα έντονο γέλιο....εκεί κάτω πολλά παίζουν. δες το.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-11-14 11:28 #7
    Προεπιλογή
    Δεν είναι σύνδρομο μιας και θα είχε φανεί στο πρώτο υπερηχογράφημα...ξεκούραση συνέστησε και ο 2ος χειρουργός....
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-11-14 13:23 #8
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι σύνδρομο μιας και θα είχε φανεί στο πρώτο υπερηχογράφημα...ξεκούραση συνέστησε και ο 2ος χειρουργός....
    υπομονή τότε γιατί θα είσαι σαν το λιοντάρι στο κλουβί.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση