Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 28 από 28
  1. 31-10-14 23:07 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο niksamaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο φιλε μου για την προσπαθεια. Εαν θα μου ελεγε καποιος να βαθμολογησω την τεχνικη, θα εβαζα ενα 7/10. Οι λογοι:

    1)Στο ξεκινημα σου, δν δν εχεις παρει καλη θεση με αποτελεσμα η μπαρα να πηγαινει λιγο πιο μπροστα, το οποιο σε βγαζει εκτος ισορροπιας και σου δυσκολευει το ξεκολλημα. Η λυση ειναι να βαζεις τα ποδια σου κανα δυο ποντους πιο πισω απο οτι τωρα.

    2)Το βαρος σου δεν ειναι απολυτως στις φτερνες σου, και αυτο φενεται και απο την πορεια της μπαρας, αλλα και απο το οτι οι ωμοι σου ειναι πιο μπροστα απο την μπαρα. Δοκιμασε να μην τραβας ευεθεια επανω, αλλα με μια γωνια προς τα πισω, ωστε εαν τυχον αφησεις την μπαρα, εσυ να φυγεισ προς τα πισω. Ετσι θα σηκωσεις και πιο πολλα κιλα, επειδη χρησιμοποεις το σωμα σου ως αντιβαρο.

    3)Καποιος προανεφερε το κεφαλι. Δεν ειναι απαραιτητα λαθος, ομως επειδη εκεινη την ωρα εισια πολυ σφιχτος παντου, πολυ ευκολα μπορεις ετσι να παθεις καποια μικρο-θλαση η παοιον σπασμο, και τζαμπα να χασεις προπονησεις γι αυτον τον λογο (το εχω παθει και ειναι βλακεια). Προσπαθησε να μην το κανεις.

    4) Στηνα ρχη δεν φενεται να σταθεροποιεις την μαπρα δυνατα με τα φτερα σου, και ισω και γι αυτο να ειναι δυσκολο το ξεκολλημα σου και να πηγαινουν μπροστα οι ωμοι σου. Προσπαθησε πριν την ξεκολλησεις, τα φτερα σου να ειναι οσο πιο σφιχτα μπορεις.

    Ολα οσα ειπα ειναι λεπτομερεις, που ομως απο την λγισοτη εμπειρια που εχω, εχω να δει να βαζουν στην μεγιστη καποιου μεχρι και 20 κιλα μεσα στην ιδια μερα.

    Αυτα τα λιγα απο εμενα. Για την μεση σου που δεν ειναι τελειως ισια δεν θα αγχωνομουνα ιδιαιτερα, πολλως αθλητων δεν ειανι, και οι πραγματικα επικινδυνες μορες ειναι οι τελευταιες 2-3 απο τισ 20 τοσες που εχει καμψη η μεση. Εσυ δεν εισαι πουθενα κοντα στο τελος της καμψης. Εαν εισαι, τοτε πρεπει να το διορθωσεις, αλλα δεν φενεται κατι τετοιο. Σουμο κανεις καθολου?
    Eυχαριστώ πολύ για τη βοήθεια φίλε μου. Θα την πάρω υπόψιν.
    Όχι δεν έχω κάνει ποτέ σουμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-11-14 14:40 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morgoth Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν κανεις κανα κρακ στη μεση, να πας στον γυμναστη να σου δινει τα λεφτα για τις φυσικοθεραπειες...

    βαλε απο κατω απο τους δισκους στρωματακια για κοιλιακους. διπλωσε το κιολας. Θα κανει λιγοτερο θορυβο αλλα θα προστατυετει και το πατωμα.

    Και γω στο δικο μου τζυμ τα ιδια.. Μη ετσι μη αλλιως. Εδω ο αλλος μου λεγε να κανω αρσεις και να μη ακουμπαω κατω τα κιλα μετα απο καθε επανληψη. Τι λε ρε μαστορα?

    Οταν η μπαρα κατεβαινει στο γονατο, μετα φευγει για κατω με το βαρος της. Δε βαζω αντισταση. ειναι επικινδυνο

    χαχα εχεις δικιο φιλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-11-14 15:08 #18
    Προεπιλογή
    ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 200 κιλά άρσεις θανάτου. Σημερινό:

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-14 16:23 #19
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    δυνατές άρσεις μπράβο. ΜΕ ήταν η μέρα η 5/3/1; τι πρόγραμμα κάνεις ;
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-11-14 18:29 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυνατές άρσεις μπράβο. ΜΕ ήταν η μέρα η 5/3/1; τι πρόγραμμα κάνεις ;
    Madcow intermediate strength training
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-11-14 20:31 #21
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    φιλε βαλε λιγο νευρο πανω σου οι δυναμικες ασκησεις θελουν γρηγορες και αποφασιστηκες κινησεις εσυ φιανεται να τα φοβασαι τα κιλα ειμαι σιγουρος οτι εχεις κιαλλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-11-14 22:18 #22
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greekoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Madcow intermediate strength training
    ωραίο πρόγραμμα για Intermidiate. ρωτησα επειδη είδα τι μεγιστη,γιατι το madcow μεχρι 3αρες πάει
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-11-14 15:38 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραίο πρόγραμμα για Intermidiate. ρωτησα επειδη είδα τι μεγιστη,γιατι το madcow μεχρι 3αρες πάει
    Ναι φίλε έχεις δίκιο. Η μέγιστη ήταν απλώς το κερασάκι στην τούρτα εκείνη τη μέρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-11-14 18:06 #24
    Προεπιλογή
    βαλε μια ζωνη ρε φιλε θα παθεις τιποτα
    Not many people understand what a pump is. It must be experienced to be understood. It is the greatest feeling that I get.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-11-14 00:54 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαλε μια ζωνη ρε φιλε θα παθεις τιποτα
    Η ζώνη δεν είναι για να αποτρέψει τραυματισμούς κυρίως.

    Είναι για να σου δυναμώσει τον κορμό και να σου δώσω ίσως 5-10 κιλά ακόμη στο μέγιστο σου.

    Αν έχεις κακή τεχνική, είτε με ζώνη είτε χωρίς πάλι θα την πατήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-12-14 11:09 #26
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Sk@t@ στο στόμα μου αλλά πας φουλ για θέμα στν μέση.

    Κλείδωνε την μέση σου και κάνε νευρικές και απότομες κινήσεις.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-12-14 13:46 #27
    Το avatar του χρήστη deadlift

    Εγγραφή
    30-09-2014
    Περ.
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Μηνύματα
    13
    Προεπιλογή
    Ωραίος!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-12-14 20:24 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greekoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ζώνη δεν είναι για να αποτρέψει τραυματισμούς κυρίως.

    Είναι για να σου δυναμώσει τον κορμό και να σου δώσω ίσως 5-10 κιλά ακόμη στο μέγιστο σου.

    Αν έχεις κακή τεχνική, είτε με ζώνη είτε χωρίς πάλι θα την πατήσεις...


    Η ζωνη, εαν χρησιμοποιηθει σωστα, δεν δινει μονο 5-10 κιλα, δινει πολλα παραπανω. Σε εμαν προσωπικα στο σκουατ, μου δινει κοντα στα 25. Αρσεις, δεν εχω ιδεα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12