Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 09-10-14 18:50 #1
    Question βοηθεια με προγραμμα
    Καλησπέρα...είμαι καινούργιος στα βάρη και θέλω να μάθω ποιες μυικές ομάδες να συνδυάζω
    εχω χρονο μονο 3 φορες την εβδομάδα
    την πρωτη μερα κανω: στηθος-δικεφαλα
    την δευτερη μερα: πλατη-ώμους-τρικεφαλα
    και τριτη μερα :ποδια

    θελω να μου πειτε την γνωμη σας
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-10-14 19:36 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Εφόσον εισαι νεος στον χώρο μην το ψυρίζεις και πολυ.

    Θα ηταν καλύτερο γι'αρχή ν'ακολουθησεις ενα πρόγραμμα αρχαρίων - το σπλιτ σε αυτη τη φάση δεν θα σε βοηθήσει,καλύτερα κατι σε upper/lower,κυκλικό κτλ.

    Εστίασε στην σωστή τεχνική των ασκήσεων,αν δεν μάθεις να εκτελείς σωστά,πέρα απο κάποιον τραυματισμό(σε βάθος χρόνου) που μπορεί ν'αποκτήσεις δεν θα πάρεις ποτέ το μέγιστο που μπορείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-10-14 18:55 #3
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πλ
    αλλα οταν λες κυκλικα να κανω ολο το σωμα σε μια μερα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-14 17:13 #4
    Προεπιλογή
    Παιδιά θα μΠορέσετε μου πείτε την άποψη σας για συνδυασμό βάρη και ιμάντες(TRX);;κάνω Δευτέρα στήθος δικέφαλα,Τρίτη TRX,Τετάρτη διάλειμμα,Πέμπτη πλάτη δικέφαλα,Παρασκευή TRX,Σάββατο Πόδια ώμοι
    Τις μέρες μέρες που έχωTRX κάνω όλο τοσωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-10-14 15:21 #5
    Προεπιλογή
    @chris00,Το κυκλικο παλια το καναμε στους αρχαριους,αλλα εχει αποδειχθει οτι δεν εχει καποιο νοημα,το split που εχεις καλο ειναι.

    @Νικο απο την Ναξο(,με τοσο συχνες προπονησεις θα πρεπει να κρατας χαμηλα την ενταση για να μην τεζαρει το ΚΝΣ,και προσοχη στους ωμους,οι τραυματισμοι στους ωμους ταλαιπωρουν για πολυ καιρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-10-14 16:16 #6
    Προεπιλογή
    Vagos789 σ Ευχαριστώ καταρχήν.μπορείς να μου εξηγήσεις τι είναι το ΚΝΣ?ούτως ηαλλως δεν μπορώ να φορτώνω
    πολλά κιλά λόγο κούρασης.σαν πρόγραμμα πιστεύεις θα έχω αποτελέσματα ή θα με ρίξει;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-10-14 18:18 #7
    Προεπιλογή
    ΚΝΣ http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%...B7%CE%BC%CE%B1

    Δεν ξερω τι αποτελεσμα θα εχεις,γιατι δεν ξερω ουτε τι κανεις, ουτε φυσικα ποιες ειναι οι αντοχες σου και οι δυνατοτητες σου
    Για καποιους ειναι πολλες οι προπονητικες μοναδες σου,αλλα εξαρταται και απο την ενταση,και απο τον τροπο ζωης,και την διατροφη,και το DNA κ.ο.κ.
    Απάντηση με παράθεση