Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 05-10-14 10:56 #1
    Προεπιλογή Προγραμμα γυμναστηικης για ογκο
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.!Ειμαι καινούργιος στο forum.ΗΘελα την βοηθεια σας..Ασχολουμε με την γυμναστικη 1 χρονο σχεδόν.Ειμαι 1,72 υψος και όταν πρωτοξεκινησα την γυμναστικη ημουν 63 κιλα.Τωρα εχω παρει 13 κιλα μεσα σε ένα χρονο και είμαι 76 κιλα.ΑΛΛΑ τους τελαιυτεους 3 μηνες δεν βλεπω διαφορα στο σωμα μου και ειδικοτερα στους δικεφαλους.Ακολουθω το εξης πρόγραμμα με 1 ρεπο την εβδομαδα.. 1)Στηθος 2)Πλατες-Ωμους 3)Δικεφαλα-Τρικέφαλα (Super-Set) 4)Ποδια-Ωμους και Παλι από την αρχη..Τι εχετε να μου προτείνετε ως ένα σωστο πρόγραμμα για ογκο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-10-14 12:27 #2
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Φιλε μου οτι προγραμμα γλυκιά να κανεις το κατι παραπάνω θα σο δώσει το φαι και οχι οι ασκήσεις


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-10-14 22:56 #3
    Προεπιλογή
    Ποσο % λιπους εχεις?
    Γιατι 1,72 και 76 8α επρεπε να εισαι αρκετα ογκωμενος. Τελοςπαντων, για ογκο η γραμμωση δεν παιζει ρολο τοσο το προγραμμα προπονησης οσο η διατροφη σου. Δεν πα να κανεις 8-12 επαναληψεις ( για ογκο ), αν τρως λιγοτερες θερμιδες αποτι καταναλωνεις δεν θα πετυχεις ποτε ογκο.

    Κανε οτι εκανες μεχρι τωρα απλα τρωγε παραπανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-10-14 01:28 #4
    Προεπιλογή
    Το οτι πήρες 13 κιλά σημαίνει οτι έβαλες πανω σου και λιγο παραπάνω μυικό ιστό
    Κανε μια καλη διατροφη πλούσια σε πρωτεινη και φτωχή σε λίπος και σε λιγότερο απο 6 μήνες θα δεις τον εαυτο σου όπως δεν τον εχεις ξανα δει
    Ουσιαστικά σου λεω πως τα 13 κιλά που πήρες ειναι υπέρ σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-10-14 13:48 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marinos854 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.!Ειμαι καινούργιος στο forum.ΗΘελα την βοηθεια σας..Ασχολουμε με την γυμναστικη 1 χρονο σχεδόν.Ειμαι 1,72 υψος και όταν πρωτοξεκινησα την γυμναστικη ημουν 63 κιλα.Τωρα εχω παρει 13 κιλα μεσα σε ένα χρονο και είμαι 76 κιλα.ΑΛΛΑ τους τελαιυτεους 3 μηνες δεν βλεπω διαφορα στο σωμα μου και ειδικοτερα στους δικεφαλους.Ακολουθω το εξης πρόγραμμα με 1 ρεπο την εβδομαδα.. 1)Στηθος 2)Πλατες-Ωμους 3)Δικεφαλα-Τρικέφαλα (Super-Set) 4)Ποδια-Ωμους και Παλι από την αρχη..Τι εχετε να μου προτείνετε ως ένα σωστο πρόγραμμα για ογκο??

    Οταν ξεκινας ενα καινουριο "πραγμα",στην αρχη ειναι υψηλες οι...αποδοσεις
    Σαν καποιον που δεν ξερει ποδηλατο καθολου και πχ μεσα σε ενα χρονο μπορει να παει και να ερθει Αθηνα-Πειραια

    Ομως αργα ή γρηγορα,οι βελτιωσεις δεν γινονται πια με αλματα αλλα με επιμονη και υπομονη
    Φαντασου να επαιρνες 13 κιλα καθε χρονο,σε 10 χρονια θα ειχες παρει +130 κιλα!!Αυτο δεν γινεται.
    Σιγουρα υπαρχουν τροποι να βελτιωσεις και την προπονηση,και την διατροφη,αλλα μην περιμενεις να δεις 13 κιλα σε ενα χρονο,αυτο το σταδιο το περασες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-10-14 23:22 #6
    Προεπιλογή
    1.72 76 κιλά και θες σίγουρα να πας για όγκο;
    Never give up something that you can't go a day without thinking about
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-14 00:05 #7
    Προεπιλογή
    Περισσότερο φαΐ, και γω τον 1ο χρόνο έβαλα 10 κιλά χωρίς αρκετό φαΐ, τώρα πρέπει να τρώγω τα άντερά μου για να βάλω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-14 00:18 #8
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marinos854 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.!Ειμαι καινούργιος στο forum.ΗΘελα την βοηθεια σας..Ασχολουμε με την γυμναστικη 1 χρονο σχεδόν.Ειμαι 1,72 υψος και όταν πρωτοξεκινησα την γυμναστικη ημουν 63 κιλα.Τωρα εχω παρει 13 κιλα μεσα σε ένα χρονο και είμαι 76 κιλα.ΑΛΛΑ τους τελαιυτεους 3 μηνες δεν βλεπω διαφορα στο σωμα μου και ειδικοτερα στους δικεφαλους.Ακολουθω το εξης πρόγραμμα με 1 ρεπο την εβδομαδα.. 1)Στηθος 2)Πλατες-Ωμους 3)Δικεφαλα-Τρικέφαλα (Super-Set) 4)Ποδια-Ωμους και Παλι από την αρχη..Τι εχετε να μου προτείνετε ως ένα σωστο πρόγραμμα για ογκο??
    προγραμμα διατροφης χρειαζεσαι και οχι προγραμμα γυμναστικης.αυξησε τις θερμιδες σου λιγο και θα εχεις αποτελεσμα.στην προπονηση,κανε τις βασικες ασκησεις με 8-12 επαναληψεις και οσο δυναμωνεις αυξησε κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-14 02:27 #9
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Young member Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.72 76 κιλά και θες σίγουρα να πας για όγκο;
    Απο που κι ως που 76 κιλα ειναι πολλα για ογκο για καποιον στο υψος αυτο?
    Δηλαδη ενας 1.85 που ειναι 90 κιλα θεωρειται οτι ειναι πολλα?

    Εγω πιστευω για σοβαρο ογκο φιλε πρεπει να ξεπερασεις τα 80 κιλα, μην σου πω και τα 85. Απλα προσπαθησε να τρως καλα ωστε να τα βαλεις ποιοτικα κι οχι να παρεις πολυ λιπος.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση