Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 26 από 26
  1. 04-10-14 22:46 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ironjimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που εγραψε......Οκ... τι να πω ? Περιμενα καποια απαντηση, αλλα οχι αυτο που πηρα απο εσας..
    Αμεση αντιδραση, συγκεκριμενες συμβουλες και ολες "μυριζαν" το νοιαξιμο σας... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!......ειναι απαιτηση. σιγα μπας και τους βαλουμε και μπυμπερο στο στομα. εκτος αν μας τρολαρει
    πιστεύω από την κούραση και την βιασύνη μου το πείρα στραβά αυτό το μήνυμα. άκυρο τελείως τώρα που το ξανά διάβασα με ησυχία. συγνώμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-10-14 00:14 #17
    Προεπιλογή
    φιλε το μυαλό ειναι περιεργο οργανο .. δεν μπορεις απλα να πεις τα κόβω και αλλαζω τα παντα δλδ τι νομιζεις εσυ εισαι ο λογικος και ολοι οι αλλοι οχι?...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-10-14 02:06 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο klaklaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ... τι να πω ? Περιμενα καποια απαντηση, αλλα οχι αυτο που πηρα απο εσας..
    Αμεση αντιδραση, συγκεκριμενες συμβουλες και ολες "μυριζαν" το νοιαξιμο σας... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
    Ξαφνικα αρχισα να νιωθω πιο αισιοδοξα, πιο δυναμικα. Μολις εκλεισα ραντεβου με καρδιολογο να παω να μου δωσει το χαρτι. Αποφασισα να γραφτω σε ενα μικρο γυμναστριο 10 τετραγωνα απο το σπιτι και θα πηγαινω με τα ποδια, θα κανω λιγο διαδρομο εκει (ναι το ομολογω οτι τον βαριεμαι απιστευτα) και παλι πισω, ετσι με την εναλλαγη δρομος-διαδρομος θα ειναι πιο ευκολο, ελπιζω..
    Ο στοχος θα ειναι για αυτο το μηνα, να περπαταω 3 μερες την βδομαδα. (Κανω την πιο καθιστικη ζωη που θα μπορουσε ανθρωπος). Το ποση ωρα την φορα θα το αποφασισω μαλλον μετα την πρωτη βολτα... Για κανα μισαωρο το βλεπω αρχικα... Ο στοχος μου θα ειναι να μην χασω, να μην ακυρωσω καμια 'προπονηση", αυτον τον μηνα ετσι ωστε να μου γινει συνηθεια...
    Το ευχαριστω ειναι λιγο, οχι για τις συμβουλες, μα για την διαθεση σας...
    εχεις 8 μηνες μεχρι το καλοκαιρι για να βγεις μοντελακι στην παραλια.....
    βαλτο σαν στοχο απο τωρα.......αν δεν βρεις ενα κινητρο για το οποιο θελεις να αδυνατισες θα χασεις το παιχνιδι.



    απο την μερα που ειδα αυτο το βιντεο σταματησα να δικαιολογω τον εαυτο μου οτι δεν μπορω να κανω κατι.οταν υπαρχουν τετοια ατομα με τετοια ψυχη ολα τα αλλα που λεμε εμεις ειναι δικαιολογιες....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-10-14 10:28 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kazos_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε το μυαλό ειναι περιεργο οργανο .. δεν μπορεις απλα να πεις τα κόβω και αλλαζω τα παντα δλδ τι νομιζεις εσυ εισαι ο λογικος και ολοι οι αλλοι οχι?...
    με την απάντηση που έδωσε στην αρχή νόμιζα ότι ειρωνευοτανε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-10-14 11:39 #20

    Εγγραφή
    18-03-2013
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    107
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ironjimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη τι αλλο θελεις να σου πουνε? η παχυσαρκια ειναι αρρωστια και αμα πεφτεις με τα μουτρα στα γλυκα καλα να παθεις. μετα παραπονιουντε καποιες επειδη δεν εχουν σχεση. αν δεν νοιαστεις εσυ για τον ευατο σου δεν θα νοιαστει κανενας. αν θελεις στο δρομο να σε κοροιδευουνε συνεχισε να τρως γλυκα και σουβλακια. εχω δει στο δρομο γυναικα χοντρη να την κοροιδευουνε και εμενα με πειραξε αυτη στανταρ οχι. ασε τα λογια λοιπον και κανε πραξεις.
    Kαλα παιδακι μου μην βαρας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-10-14 11:54 #21
    Προεπιλογή
    Εγώ θα σου πώ πως έχω την κολλητή μου η οποία είναι στα στάτους τ δικά σου.
    Εχει κάνει κι εκείνη την ίδια επέμβαση κ λίγα αποτελεσματα έχει δει.

    Το 1ο πράγμα που πρέπει να κάνεις για εμένα είναι να αγαπήσεις τον εαυτό σου ακριβώς όπως είναι.
    Το 2ο να αποδεχθείς την αλλαγή και βήμα βήμα όλα θα έρθουν !!

    In the middle of difficulty lies opportunity. "Albert Einstein"
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-10-14 21:15 #22
    Προεπιλογή
    Καλησπερα σε ολους, ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας, εχετε απολυτο δικιο ο καθε ενας απο εσας.

    ironjimis δεν ειχα καμια διαθεση να ειρωνευτω, να πω ενα ευχαριστω μονο προσπαθησα ... και εχεις δικιο, μονο εγω φταιω για την κατασταση μου, οπως ακριβως, ενας αλκολικος για το "αλκολικι του". Ναι η μαμα μου προσπαθησε να εκφρασει ολη της την αγαπη μεσα απο το φαγητο.. Βλεπεις εχασα τον πατερα μου στα 2 μουχρονια.. αυτο ηξερε, αυτο εκανε...
    Μου πηρε ενα χρονο ψυχοθεραπειας για να το καταλαβω... Να καταλαβω γιατι οταν ειμαι στεναχωμενη-χαρουμενη-πιεσμενη-κουρασμενη-βαριεστημενη-πειναω-δεν πειναω, τρωω....
    Εφτασα 160 απο δικη μου αδυναμια, αλλα ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ, τα 55 πρωτα κιλα ειναι ηδη παρελθον. Και μπορει να γελασετε αλλα ειναι στιγμες που νιωθω οτι ειμαι ιδια η Ναντι Κομανετσι... βλεπεις αλλο 160 αλλο 105 κιλα...
    Ομως ξερω οτι θα γινω ευτυχισμενη στα 70 κιλα, επισης ξερω MUSKLGEORGE οτι και η δικη μου καρδια θα τα παιξει αν δεν χασω αλλα 30-35 κιλα...
    Ξερω επισης οτι πλεον αν δεν τρωω ισορροπημενα, με πιανει καταθλιψη... απλα ακομα μου ειναι πολυ δυσκολο να διατηρω αυτην την ισορροπια..πολυ δυσκολο...

    Και ναι, δεν θα σας κρυφτω, το ειπα και προχθες, μεγαλωσα ως παιδι του καναπε... δεν ξεκουναω ευκολα και ειναι μεγαλη η μαχη που πρεπει να δωσω με τον εαυτο μου για κανω συνηθεια το 3 φορες την εβδομαδα "περπατημα"..

    Ενας λογος που εγραψα και σε σας στο forum, ηταν για να παρω τις συμβουλες σας, γιατι οντως πιστευω οτι απο γνωσεις για καυση λιπους "βαζετε κατω" δαιτολογους και διαιτολογους, και γυμναστες στα προγραμματα-ασκησεις... αλλα επισης, ηθελα και να εκτεθω κατα καποιο τροπο.. Να πω "ελα ξεκουνησου", κοιτα ποσοι σου απαντησαν αμεσα... Μην εισαι γαιδουρα! Ζητησες την συμβουλη και στην εδωσαν! Τωρα ακολουθησε την!!!

    Ηθελα να σας πω και παλι οτι σας ζηλευω για την "μουρλα σας, την τρελλα σας, την εμμονη σας"...

    Μου δωσατε δυναμη, να σται καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-10-14 21:27 #23
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μην χανεις στιγμη λοιπον ξεκινα ενα λογκ στα ημερολογια μελων οπου θα καταγραφεις τι τρως και πως γυμναζεσαι καθημερινα εκει θα δεις τι παει να πει παροτρυνση και bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-10-14 21:33 #24
    Προεπιλογή
    δεν χρειάζεται να απολογηθεις σε κανεναν!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-10-14 02:24 #25
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Αυτο ακριβως.

    Φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι

    Μολις το συνηθίσεις μετα δεν θα μπορεις να μην κανεις σωστη διατροφή


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-02-15 01:08 #26
    Προεπιλογή
    Οπως ειπε και μια κοπελα πιο πανω αγαπησε τον εαυτο σου γιατι δεν προκειται να το κανει κανεις αλλως.
    Απο οτι καταλαβαινω το φαγητο ειναι το ναρκωτικο σου το αποκουμπι σου, αν το κοψεις και παραμεινεις με το σκεπτικο που εχεις τοτε σιγουρα θα βρεις καπου αλλου να ξεσπασεις. Πρεπει να κατανοησεις τι ειναι αυτο που σε κανει να αναζητας την παρηγορια σε συνηθειες που καταληγουν σε εθισμο. Τοτε θα εισαι πραγματικα ελευθερη και ευτυχισμενη. Ειναι δυσκολο να γινει αλλα οταν θα εισαι απολυτα αποφασισμενη τοτε θα λειτουργησει η λογικη σου και θα σε βαλει στον σωστο δρομο. Να θυμασαι πως στο σημειο που εισαι υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι δεν εισαι η μονη και πως θα τα καταφερεις γιατι αξιζεις πολλα περισοτερα απο οτι σου εδωσαν οι οποιες καταστασεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12