Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 30-09-14 14:49 #1
    Προεπιλογή Προπόνηση για τα αθλήματα εισαγωγής στα τεφαα...
    Καλησπέρα παιδιά!!!
    θα μπω κατ ευθειάν στο ψητό...
    Είμαι 22 χρονών και έχω μια μεγάλη καψούρα...να μπω τεφαα!Γι αυτό αποφάσισα να ξαναδώσω φέτος πανελλήνιες.Όμως επειδή δε το χω πάρα πολύ με το διάβασμα θέλω να πάω όσο καλύτερα γίνεται στα αθλήματα.Θέλω λοιπόν να αρχίσω οσο πιο γρήγορα μπορώ προπονήσεις αλλά μόνος μου...
    Έχετε να μου προτείνετε κάποιες ασκήσεις;;;;(για τρέξιμο,αλμα εις μηκος και σφαιροβολία)
    (επείσης δεν θα έχω στίβο...αλλά ενα χωμάτινο γήπεδο για την προπονηση)
    thanks
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-10-14 19:18 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπερα φιλε
    Τα νεα ειναι καλα και κακα
    Τα κακα ειναι οτι αν δεν πας σε στιβο και παραμεινεις στην "αλανα" θα εχεις παρα πολυ κακες επιδοσεις, σε σημειο μη βαθμολογησης δηλαδη.
    Επισης αν δεν κανεις προπονηση με προπονητη και συναθλητες θα εχεις ελαχιστες εως καθολου πιθανοτητες να βαθμολογηθεις και παλι.Εξαιρεση ειναι αυτοι που εχουν κανει στιβο και ειναι σε ενα αρκετα υψηλο επιπεδο και μπορουν να αξιολογουν/χρονομετρουν και διορθωνουν τον ιδιο τους τον εαυτο.
    Για παραδειγμα το 400αρι ειναι ενα εξαιρετικα δυσκολο αθλημα στο οποιο αν δεν προπονηθεις με συγκεκριμενη μεθοδολογια και σε συγκεκριμενο χωρο(σταδιο με ταρταν κλπ) και το κανεις σε χωμα η σε ασφαλτο κλπ θα εκπλαγεις με το ποσο "κακες" επιδοσεις θα εχεις.
    Η σφαιρα πχ αν δεν δοκιμασεις την βαλβιδα το ιδιο.Στο μηκος αν δεν μπορεις να προσγειωθεις με σωστη τεχνικη σε μαλακο χωμα απο βαλβιδα κλπ κλπ

    Τα καλα νεα ειναι οτι ολα τα παραπανω μπορεις να τα κανεις στο σταδιο στιβου της περιοχης σου με ενα σχετικα μικρο ποσο ανα μηνα(περιπου 20 κατι ευρω αν θυμαμαι καλα).

    Ειναι κριμα να δωσεις ετσι και να εχεις μια χαμενη χρονια ειδικα εσυ που εισαι σε μια σχετικα προχωρημενη ηλικια.
    Απάντηση με παράθεση