Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 08-09-14 16:42 #1
    Cool Αναζητηση προγραμματος για χασιμο βαρους χωρις εξοπλισμο/στο σπιτι
    Καλησπερα παιδια,ειμαι 19 χρονων με καποια περιττα κιλα τα οποια εχω παρει αποφαση να τα διωξω απο πανω μου.
    Ετσι ζητω την βοηθεια σας να μου προτεινετε ενα προγραμμα γυμναστικης το οποιο θα μπορω να κανω σπιτι-διοτι επειδη μενω μονος και εχω να καλυψω καποια εξοδα δεν υπαρχει το οικονομικο για γυμναστηριο-
    χωρις εξοπλισμο.

    Ειμαι διατεθιμενος να ασκουμαι και τις 7 ημερες τις εβδομαδας για το μεγιστο και πιο γρηγορο αποτελεσμα.
    Οταν συνεχισω και δω τα αποτελεσματα θα αγορασω και εναν διαδρομο σπιτι και καποια βαρακια για να μεγαλωσω την γκαμα των ασκησεων που θα μπορω να κανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-09-14 17:00 #2
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Αφού αυτό που θες είναι απλώς να αδυνατίσεις, μπορείς να το πετύχεις με συνδυασμό προσεγμένης διατροφής (θα βρεις πολλές εδώ) και αερόβιας. Δεν έχει νόημα να σου βγάλει κάποιος εδώ πρόγραμμα, διότι τα προγράμματα ασκήσεων με βάρη (που ούτως ή άλλως δεν διαθέτεις ούτε προτίθεσαι να αγοράσεις) δεν είναι για αδυνάτισμα. Στο δια ταύτα, φτιάξε τη διατροφή σου, πάρε από τώρα έναν φθηνό διάδρομο ή ξεκίνα χαλαρό τρέξιμο στο πλησιέστερο πάρκο και το περιττό λίπος θα εξαφανιστεί. Εγγυημένα.
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-09-14 17:01 #3
    Προεπιλογή
    Συμφωνοι,αλλα καποιοι κοιλιακοι,push-ups,καθισματα δεν θα βοηθησουν για το καλυτερο αποτελεσμα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-09-14 17:07 #4
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwsths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνοι,αλλα καποιοι κοιλιακοι,push-ups,καθισματα δεν θα βοηθησουν για το καλυτερο αποτελεσμα;
    Αν με το καλύτερο αποτέλεσμα εννοείς απλώς να χάσεις το περιττό λίπος, όχι. Οι ασκήσεις που αναφέρεις είναι για σύσφιξη, μυική ενδυνάμωση των αντίστοιχων περιοχών, όχι για σοβαρό κάψιμο λίπους. Αποτελεσματικό κάψιμο λίπους μπορεί σου δώσει μόνο η συστηματική αερόβια και η προσεγμένη διατροφή.
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-09-14 17:12 #5
    Προεπιλογή
    Οκ! σε ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες σου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-09-14 12:20 #6
    Προεπιλογή
    Οι ασκήσεις στο σπίτι θα σε βοηθήσουν να τονώσεις το κορμί σου μυικά.
    Έμμεσα μπορούν να βοηθήσουν και τη προσπάθεια σου από την άποψη ότι κατά τη διάρκεια της άσκησης θα καις θερμίδες.

    Ότι θες για τη διατροφή μπορούμε να σε βοηθήσουμε..αν θες γράψε κάτι πρόχειρο στη κατάλληλη ένότητα για σχόλια
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-09-14 13:21 #7
    Προεπιλογή
    Πάντως εφ' όσον θέλεις να αρχίζεις να γυμνάζεσαι σπίτι ακόμα και χωρίς εξοπλισμό ένα μονόζυγο θα πρέπει να το αγοράσεις. Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό και σου δίνει την δυνατότητα να γυμνάσεις πολλούς μυς και κυρίως βέβαια την πλάτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-09-14 15:22 #8
    Προεπιλογή
    Ξεκίνα αν θες με 30 - 40 λεπτα πρωινό περπάτημα/τρέξιμο. Θα σε βοηθήσει σε πιο γρήγορο χάσιμο κιλών
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-09-14 17:23 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwsths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια,ειμαι 19 χρονων με καποια περιττα κιλα τα οποια εχω παρει αποφαση να τα διωξω απο πανω μου.
    Ετσι ζητω την βοηθεια σας να μου προτεινετε ενα προγραμμα γυμναστικης το οποιο θα μπορω να κανω σπιτι-διοτι επειδη μενω μονος και εχω να καλυψω καποια εξοδα δεν υπαρχει το οικονομικο για γυμναστηριο-
    χωρις εξοπλισμο.

    Ειμαι διατεθιμενος να ασκουμαι και τις 7 ημερες τις εβδομαδας για το μεγιστο και πιο γρηγορο αποτελεσμα.
    Οταν συνεχισω και δω τα αποτελεσματα θα αγορασω και εναν διαδρομο σπιτι και καποια βαρακια για να μεγαλωσω την γκαμα των ασκησεων που θα μπορω να κανω.
    Εφοσον το βασικο ειναι η απωλεια βαρους,αυτο που πρεπει να κανεις ειναι κυριοτερα υποθερμιδικη διαιτα και οχι γυμναστικη.
    Απο sites που υπαρχουν πολλα δωρεαν, θα υπολογισεις τις θερμιδες που πρεπει να τρως.
    Λες οτι θα παρεις βαρακια και διαδρομο,αυτα στοιχιζουν πολυ περισσοτερο απο μια ετησια συνδρομη σε γυμναστηριο,οι συνδρομες παιζουν σε πολυ χαμηλα νουμερα πλεον,πχ 120 ευρω το χρονο.
    Απάντηση με παράθεση