Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 27-08-14 09:21 #1
    Προεπιλογή Dexaprine XR (iForce)
    Παιδιά το dexaprine xr τι λέει από άποψη παρενεργειών? Πέρα από ταχυπαλμίες κτλ. Είδα ότι έχει βγει και μια σχετική απαγόρευση για το συγκεκριμένο για αθλητές. Μιλάω για σοβαρές παρενέργεις σε συκώτι πχ σε θυρωειδη κτλ αν προκαλεί κάτι.
    Πήρα χθες πρώτη φορά και με τσίτωσε πολύ. Γενικά ότι λυποδιαλυτικό έχω πάρει δεν με έχει πειράξει όμως το συγκεκριμένο μου έκανε και ταχυπαλμίες και τσίτες και κάποια στιγμή μιλούσα και περίεργα από τις τσίτες σαν να κόλλαγα λίγο χαχαχ.

    Ευχαριστώ




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-08-14 19:47 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Αυτα τα έντονα συμπτώματα συνήθως περνάνε μετα απο κάποιες φορές χρήσης του καθε συμπληρώματος.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-08-14 20:14 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    ισχύει η απαγόρευση. Γενικά ο συγκεκριμένος λιποδιαλύτης κάθε φορά κάτι έχει...Όλο και κάτι του βρίσκουν. Πολύ δυνατός κ με αμφίβολες ουσίες μέσα. Αν είσαι αθλητής μακρυά. Αν εισαι ευαίσθητος στα στιμς επίσης μακρυά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-08-14 10:49 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ παιδιά.

    1) όταν λέμε αθλητής? τι είδους αθλητής? γενικά να μην κάνω κάποια δραστηριότητα ή απλά αθλητής σε ομάδα πχ οπότε δεν πρέπει να με "πιάσουν" με αυτό??
    2) Επίσης τι είναι τα στιμς??
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-08-14 10:58 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mihalis19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ παιδιά.

    1) όταν λέμε αθλητής? τι είδους αθλητής? γενικά να μην κάνω κάποια δραστηριότητα ή απλά αθλητής σε ομάδα πχ οπότε δεν πρέπει να με "πιάσουν" με αυτό??
    2) Επίσης τι είναι τα στιμς??
    Καλημέρα φίλε!

    1) εννοώ να περνάς ντόπινγκ κοντρόλ σαν αθλητής
    2) στις=stimulants=διεγερτικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-08-14 12:02 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mihalis19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά το dexaprine xr τι λέει από άποψη παρενεργειών? Πέρα από ταχυπαλμίες κτλ. Είδα ότι έχει βγει και μια σχετική απαγόρευση για το συγκεκριμένο για αθλητές. Μιλάω για σοβαρές παρενέργεις σε συκώτι πχ σε θυρωειδη κτλ αν προκαλεί κάτι.
    Πήρα χθες πρώτη φορά και με τσίτωσε πολύ. Γενικά ότι λυποδιαλυτικό έχω πάρει δεν με έχει πειράξει όμως το συγκεκριμένο μου έκανε και ταχυπαλμίες και τσίτες και κάποια στιγμή μιλούσα και περίεργα από τις τσίτες σαν να κόλλαγα λίγο χαχαχ.
    για συκωτια κλπ δεν εχεις θεμα βαση συστατικων του,οπως δλδ κ με τα περισοτερα συμπληρωματα που κυκλοφορουν εκτος αν αναφερθουμε σε τπτ προορμονικα που περνανε για συμπληρωματα..
    ουτε με τον θυρεοειδη θα εχεις θεμα με αυτο.
    με αυτο εδω παντως δεν θα εχεις θεμα..να ξερεις παντως οτι για αθλητικες ομοσπονδιες ισχυει απαγορευση ακομα κ για την καφεινη ,γιατι κ με χρηση της μπορει να αποκλειστεις απο αυτες..οποτε καλα κανουν οι τυποι της εταιριας κ το γραφουν...το τσιτωμα που λες ειναι λογω των διεγερτικων που περιερχει κ ειναι κ αυτο λογικο..αλλους τους πιανει περισοτερο κ αλλους λιγοτερο ,αναλογα τον οργανισμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-08-14 18:20 #7
    Προεπιλογή
    όχι δεν περνάω κάποιο ντοπινγκ κοντρολ! ειναι αθλητης αλλα καποια σχεση με ελεγχους.
    για παρενεργεις ελεγα ακριβως αυτο συκωτι καρδια θυρεωειδη κτλ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-03-15 20:58 #8
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Έχω πάρει όλους τους λιποδιαλύτες Dexaprine τα τελευταία χρόνια, έχοντας δοκιμάσει πολλούς άλλους. Μπορώ να πω οι Dexaprine γενικά είναι ότι κορυφαίο έχω δοκιμάσει (ακολουθούν Burn24, Σίντα κ.τ.λ.). Συμπτώματα δεν έχεις αν πάρεις τη συνιστώμενη δόση. Αν πάρεις επιπλέον, όπως με κάθε λιποδιαλύτη, μπορεί να έχεις ταχυπαλμία, πονοκέφαλο και να νοιώθεις το στομάχι σου. Συγκεκριμένα είχα παρόμοια συμπτώματα (αρνητικά) όταν έπαιρνα επιπλέον, με όταν έπαιρνα νιτρικό, ήθελα να το βγάλω από μέσα μου! Αλλά στα τόσα χρόνια προσωπικά δεν είχα πρόβλημα και η XR έκδοση είναι πιο εύχρηστη για μας τους ευαίσθητους! Πολλές φορές την έχω πάρει απλά μετά από ξενύχτι, απλά για να έχω ενέργεια στη διάρκεια της μέρας! Τη συγκεκριμένη στιγμή έχω να το πάρω μισό χρόνο, αλλά αν το πετύχω σε καλή τιμή, θα το τσιμπήσω σίγουρα!

    Γενικά, το συνιστώ σαν κορυφαίο λιποδιαλύτη, αλλά με προσοχή! Αν είσαι ευαίσθητος, μείωσε τη δόση (μισό χάπι ανά δόση π.χ.), στο σημείο που το νοιώθεις καλά!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-03-17 13:34 #9

    Εγγραφή
    27-04-2010
    Περ.
    Κυπρος
    Μηνύματα
    367
    Προεπιλογή
    Γεια σας, μολις αγορασα το συγκεκριμενο προιον (Dexaprine XR) αλλα εχω καποιες αποριες. Το blend ειναι λιγο διαφορετικο απο αυτο που δειχνει στο πρωτο post.
    Τα συστατικα που βλεπω ειναι τα ακολουθα:
    Συνημμένο Αρχείο 113981
    Το εχει δοκιμασει κανεις το συγκεκριμενο? Ειναι δυνατος λιποδιαλυτης ? Θα πρεπει να ξεκινησω με μιση δοση?
    Τι ειναι το Fucus Vesiculosus και γιατι το Citrus Aurantium ειναι μεσα 2 φορες?

    Ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση