Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 26-08-14 21:17 #1
    Προεπιλογή Γνώμες για Προγ Ογκου!
    Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το πρόγραμμα
    Είναι η πρώτη φορά που κάνω.
    Το έκανα για όγκο.
    Θέλω να δώσω έμφαση στα πόδια γιατι δεν τα προπόνησα οπως θα ήθελα φέτος γιατι έδωσα πιο πολύ έμφαση στο άνω μέρος και έφτασα τον στόχο μου.
    Και δίνω και έμφαση στο στήθος διότι γονιδιακά υστερώ πολύ και παρόλο τις προσπάθειες που έκανα όλο τον χρόνο δεν ήταν αναλογικό με όλο το υπόλοιπο σώμα!

    ------Monday--------
    --Chest--
    Bench Press:12,10,8
    Incline Bencη Press:12,10,8
    Cross over:12,10,8
    Low Cross Over:12,10,8

    -Biceps-
    Concentration Barbell Curl 12,10,8
    Hammer Curl 12,10,8


    ------Thuesday------
    --Legs--
    -Quad Triceps-
    Leg Extension 10,8,6
    Squats:10,8,6
    Lunge Sprint:10,8,6

    -Hamstrings-
    Seated Leg Curl 10,8,6
    Roamanian Deadlift 10,8,6

    Calves


    ------Wednesday------
    --Back--
    One Arm Long Bar Row 10,8,6
    Cable Pulley Row 10,8,6
    Pull Ups 10,8,6
    V-Bar Pulldown 10,8,6
    Deadlifts 10,8,6


    -------Thursday-------
    --Legs--
    -Quadtricep-
    Leg Press 10,8,6
    Smith Machine Squat 10,8,6
    Leg Extension 10,8,6

    -Hamstrings-
    Good Mornings 10,8,6

    --Triceps--
    Barbell Press:12,10,8
    Cable Rope extension:12,10,8



    -----Friday-------
    --Shoulders--
    Single Arm Linear Jammer 12,10,8
    Side Laterals to Front 12,10,8
    Arnold Press 12,10,8
    Clean&Press 12,10,8

    -Traps-
    Kettlebell Sumo High Pull 12,10,8
    Shrugs 12,10,8


    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-08-14 21:45 #2
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το πρόγραμμα
    Είναι η πρώτη φορά που κάνω.
    Το έκανα για όγκο.
    Θέλω να δώσω έμφαση στα πόδια γιατι δεν τα προπόνησα οπως θα ήθελα φέτος γιατι έδωσα πιο πολύ έμφαση στο άνω μέρος και έφτασα τον στόχο μου.
    Και δίνω και έμφαση στο στήθος διότι γονιδιακά υστερώ πολύ και παρόλο τις προσπάθειες που έκανα όλο τον χρόνο δεν ήταν αναλογικό με όλο το υπόλοιπο σώμα!

    ------Monday--------
    --Chest--
    Bench Press:12,10,8
    Incline Bencη Press:12,10,8
    Cross over:12,10,8
    Low Cross Over:12,10,8

    -Biceps-
    Concentration Barbell Curl 12,10,8
    Hammer Curl 12,10,8


    ------Thuesday------
    --Legs--
    -Quad Triceps-
    Leg Extension 10,8,6
    Squats:10,8,6
    Lunge Sprint:10,8,6

    -Hamstrings-
    Seated Leg Curl 10,8,6
    Roamanian Deadlift 10,8,6

    Calves


    ------Wednesday------
    --Back--
    One Arm Long Bar Row 10,8,6
    Cable Pulley Row 10,8,6
    Pull Ups 10,8,6
    V-Bar Pulldown 10,8,6
    Deadlifts 10,8,6


    -------Thursday-------
    --Legs--
    -Quadtricep-
    Leg Press 10,8,6
    Smith Machine Squat 10,8,6
    Leg Extension 10,8,6

    -Hamstrings-
    Good Mornings 10,8,6

    --Triceps--
    Barbell Press:12,10,8
    Cable Rope extension:12,10,8



    -----Friday-------
    --Shoulders--
    Single Arm Linear Jammer 12,10,8
    Side Laterals to Front 12,10,8
    Arnold Press 12,10,8
    Clean&Press 12,10,8

    -Traps-
    Kettlebell Sumo High Pull 12,10,8
    Shrugs 12,10,8


    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
    βαλε την 2η μερα ποδιων την παρασκευη για να ξεκουραστεις αρκετα απο την 1η μερα ποδιων και επισης η μερα των ωμων να ειναι πριν απο την μερα των χεριων
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-08-14 22:08 #3
    Προεπιλογή
    Legs.
    Squats 3x10-8-6 (ελεύθερο όχι σμιθ)
    Leg extensions 3x15-12-10
    Leg press 3x15-12-10
    Stiff leg deadlift 4x12-10-8-6
    Leg curls 4x15-12-10-10
    Calves 100 reps (μοίρασέ τες σε όσα σετ θες πχ 10χ10.

    Αυτή είναι μια πλήρης προπόνηση ποδιών. Στην πρέσσα και στις εκτάσεις δε βλέπω λόγο να πηγαίνεις σε κάποιο σετ κάνω από 10 επαναλήψεις. Πλάτη τα deadlift βάλε τα προτελευταία η προπροτελευταία άσκηση. Στους ώμους βγάλε τα Arnold press δε χρειάζονται και βάλε 1η άσκηση κλασικά dumbbell shoulder press και μετά side laterals, front raises και μια άσκηση για rear delts (for example facepulls).
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-08-14 22:53 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Legs.
    Squats 3x10-8-6 (ελεύθερο όχι σμιθ)
    Leg extensions 3x15-12-10
    Leg press 3x15-12-10
    Stiff leg deadlift 4x12-10-8-6
    Leg curls 4x15-12-10-10
    Calves 100 reps (μοίρασέ τες σε όσα σετ θες πχ 10χ10.

    Αυτή είναι μια πλήρης προπόνηση ποδιών. Στην πρέσσα και στις εκτάσεις δε βλέπω λόγο να πηγαίνεις σε κάποιο σετ κάνω από 10 επαναλήψεις. Πλάτη τα deadlift βάλε τα προτελευταία η προπροτελευταία άσκηση. Στους ώμους βγάλε τα Arnold press δε χρειάζονται και βάλε 1η άσκηση κλασικά dumbbell shoulder press και μετά side laterals, front raises και μια άσκηση για rear delts (for example facepulls).
    Το Smith αν δείς το έβαλα μια φορά γιατί είναι πίο ευκολο και το έβαλα στην δεύτερη μέρα επίτιδες...Στην πρώτη έχω ελέυθερο.Επιμένεις να το αλλάξω η λές να δουλέψει και έτσι?
    Το still leg dedlifts λέγεται και straight Leg Deadlift η Romanian Deadlift αρα συμφωνούμαι
    Αυτο που μου λές για τις γάμπες μοιρασέ τες οπως θέλεις....γιατί?Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία οπως πχ σε άλλες ασκήσεις?Επειδή παρα είναι μικρή ομάδα?

    Γιατί λες ειδικά για την πρέσσα και τις εκτάσεις οχι κατς απο 10?Ο λόγος που έβαλα 10,8,6 στα πόδια είναι διότι οι μύες αυτοι(πόδια)λόγο μεγέθους θεώρησα οτι θα δουλέψει πιο καλά η υπερτροφία με λίγότερες επαναλήψεις.Λάθος? :S :S(Για αυτό και έκανα το ίδιο και πλάτη.)

    Πλάτη έβαλα τα Deadlifts τελευταία μόνο και μόνο γιατί είναι full πολυαρθρική άσκηση επομένως θα δώσει μια ακόμα "ένταση" στην υπερτροφία.Σωστό σαν σκέψη αλλα λάθος η εφαρμογή?:S
    Γιατί λές να το βάλω 1 η 2 θέσεις πίσω?Την έβαλα την πλάτη 2 ασκήσεις μέση πλάτης,2φτερά και deadlifts λόγο πολυαρθρικής


    Γιατί να δεν χρειάζονται οι Arnorld?ΟΟΟΟντως δεν έβαλα για rear delt και τα facepulls ήταν ΑΛΗΘΕΙΑ η καλύτερη πρόταση!Γιατί απο το μυαλό μου απλά δεν θα 'εβγαινε

    Σας ευχαριστώ όλους όσους τα διαβάσετε και ειδικά εσάς που μου δώσατε πληροφορίες για βελτίωση.Περιμένω οποιαδήποτε πρόταση για βελτίωση.
    Ευχαριστώ και πάλι
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-08-14 23:59 #5
    Προεπιλογή
    Επιμένω για το ελεύθερο squat. Btw τώρα είδα ότι κάνεις romanians μαλακιά μου. Είναι ασκήσεις κυρίως απομόνωσης γι'αυτό δεν υπάρχει λόγκος κάτω από 10.. Όπως και δικέφαλα/τρικέφαλα και γενικότερα στις απομονωτικές θες time under tension. Στα squat που είναι βαριά άσκηση προφανώς και μπορείς να πέφτεις κάτω από 8 reps. Τα deadlift είναι φοβερή άσκηση αλλά δεν θα καταφέρεις να κάνεις πολλά εάν την έχεις τελευταία. 0 ενέργεια άρα και ελάχιστα κιλά που είναι άσκηση που γενικά θέλει κιλά. Οι Arnold..αν δεν λέγονταν Arnold κανείς δεν θα τις έκανε.Προτίμησε τις κλασικές πιέσεις με αλτήρες που μπορείς να βάλεις και κιλά και είναι και πιο safe for shoulders.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-14 13:26 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billys51 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαλε την 2η μερα ποδιών την παρασκευή για να ξεκουραστείς αρκετα απο την 1η μερα ποδιών και επίσης η μέρα των ώμων να ειναι πριν απο την μερα των χεριων
    Billy νόμιζα στο quote είχα κάνει Post και το δικό σου αλλα μάλλον δεν το έκανα Post.
    Μου λές να βάλω την 2η μέρα απο τα πόδια την παρασκευή αλλα τα ΣΚ κάνω Αθλήματα που ζητάνε πολύ τα πόδια για αυτό δεν θέλω να έχω πόδια Δευτέρα και Παρασκευή και επειδή θέλω 2 μέρες πόδια για αυτό και τα έβαλα Τρίτη και Πέμπτη.
    Οσο ογια την ημέρα τον ώμων να είναι πρίν απο τα χέρια...Ποια θεωρείς μέρα χεριών διότι έχω κάνει Split τα δικέφαλα απο τα τρικέφαλα επομένως δεν μπορώ να πω οτι υπάρχει μέρα για χέρια!


    PS:Χριστόφορε θα postarw και ξανά το Prog με τις αλλαγές μόλις πάω σπίτι για να το δείς ακόμα μια να μο πείς πάλι την άποψη σου εσυ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ!!

    Δεν με ενοχλεί καθόλου να εκφράσει ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ την αποψή του για το πρόγραμμα ακόμα και αν είναι
    "Ρε φίλε το προγραμμα είναι το χειρότερο που έχω δεί"


    Σας ευχαριστώ και πάλι όλους!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-14 13:53 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Εαν εχεις Τριτη-Πεμπτη πόδια και ΣΚ τα κουραζεις με αλλα αθλήματα λίγο δύσκολο να δεις την προοδο που θέλεις σύντομα...Χρειαζονται ξεκουραση και αν ειναι να τα δουλευεις μερα παρα μέρα ουσιαστικά,θα σε παει πισω.

    Καλυτερα βαλε μια δυνατή προπονηση την Τρίτη και το ΣΚ τ'αθλήματα σου για να εχουν μεγαλύτερα περιθώρια ξεκούρασης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-08-14 15:52 #8
    Προεπιλογή
    Καταρχάς εφόσον κάνεις άθλημα καλύτερα μην κάνεις bb split άλλαξε και κάνε Upper/lower ή fullbody.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-08-14 21:52 #9
    Προεπιλογή
    Οριστε πως έγινε το πρόγραμμα...
    ------Monday--------
    --Chest--
    Bench Press:12,10,8
    Incline Benck Press:12,10,8
    Cross over:12,10,8
    Low Cross Over:12,10,8

    -Biceps-
    Concentration Barbell Curl 12,10,8
    Hammer Curl 12,10,8



    ------Thuesday------
    --Legs--
    -Quad Triceps-
    Leg Extension 12,10,8,
    Squats:10,8,6
    Lunge Sprint:10,8,6

    -Hamstrings-
    Seated Leg Curl 12,10,8,
    Roamanian Deadlift 10,8,6

    Calves


    ------Wednesday------
    --Back--
    One Arm Long Bar Row 10,8,6
    Cable Pulley Row 10,8,6
    Pull Ups 10,8,6
    V-Bar Pulldown 10,8,6
    Deadlifts 10,8,6


    -------Thursday-------
    --Legs--
    -Quadtricep-
    Leg Press 12,10,8,
    Squat 10,8,6
    Leg Extension 10,8,6

    -Hamstrings-
    Good Mornings 10,8,6

    --Triceps--
    Barbell Press:12,10,8
    Cable Rope extension:12,10,8


    -----Friday-------
    --Shoulders--
    Single Arm Linear Jammer 12,10,8
    Side Laterals to Front 12,10,8
    Dumbell Press 12,10,8
    Clean&Press 12,10,8
    Facepull 12,10,8

    -Traps-
    Kettlebell Sumo High Pull 12,10,8
    Shrugs 12,10,8
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Saldi : 27-08-14 στις 22:04
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-08-14 22:04 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν εχεις Τριτη-Πεμπτη πόδια και ΣΚ τα κουραζεις με αλλα αθλήματα λίγο δύσκολο να δεις την προοδο που θέλεις σύντομα...Χρειαζονται ξεκουραση και αν ειναι να τα δουλευεις μερα παρα μέρα ουσιαστικά,θα σε παει πισω.

    Καλυτερα βαλε μια δυνατή προπονηση την Τρίτη και το ΣΚ τ'αθλήματα σου για να εχουν μεγαλύτερα περιθώρια ξεκούρασης.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς εφόσον κάνεις άθλημα καλύτερα μην κάνεις bb split άλλαξε και κάνε Upper/lower ή fullbody.

    Τα αθλήματα που κάνω είναι snowboar τον χειμώνα και wakeboard το καλοκαίρι.
    Δεν εχουν τρομακτικές απαιτήσεις και το "καλό" είναι οτι το καθένα χρειάζεται σχεδόν τα ίδια ¨σημεία¨ γυμνασμένα επομένως ευκολα σχετικά το σώμα μπαίνει σε "πλατό".

    Οσο για αυτο που είπε χριστόφορε για το lower&upper είναι επίσης μια σκέψη που κάνω και συγκεκριμένα σκέφτομαι να το συνδιασω με 2-3 μέρες upper/lower και 2 μέρες pillates η yoga για να με βοηθήσει και αυτό στην εσωτερική ενδυνάμωση κορμού,ισορροπία κλπ.
    Αλλα ουτως η άλλος κανένα πρόγραμμα δεν είναι για πάντα και αλλάζει αν 6-8 εβδομάδες max
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση