Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 23-08-14 13:16 #1
    Προεπιλογή Την ΒΟΗΘΕΙΑ σας για να φτιαξω την διατροφη μου!
    Γεια σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας για την δημιουργεια μια διατροφης η οποια θα με βοηθησει να χασω το λιπος που εχω κυριως στην περιοχη της μεσης και λιγο στην κοιλια.Ειμαι 20 ετων 184 υψος και 80 κιλα ακριβως.Γυμναζομαι καθε μερα εκτος σαββατοκυριακο κανοντας 30 λεπτα διαδρομο την ημερα με ταχυτητα 6 και 3 μυικες ομαδες Γμναζομαι εδω και 2,5 μηνες συστιματικα και εχω δει διαφορα αλλα δεν εχω στεγνωσει ακομα οσο πρεπει για να κανω ογκο.Πιστευω οτι πρεπει να κατεβω γυρω στα 78 κιλα ..!!..Γινετε να χασω ταυτοχρονα το λιπος και να παρω μυικη μαζα?...Θα ηταν προτιμοτερα να στεγνωσω πρωτα και μετα να κανω ογκο??..η να αρχισω απο τωρα ογκο?...Γενικα εχω αποριες αλλα σιγα σιγα πρωτα η διατροφη..!!!

    Συγνωμη αν σας κουρασα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-14 17:16 #2
    Προεπιλογή
    Υπαρχει καποιος????
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-14 18:26 #3
    Προεπιλογή
    καλα κιλα εισαι μαν πρεπει να μπεις στον ογκο . μην στεγνωνεις τσαμπα. κανεις πολυ αεροβιο η αλλαξετο με interval

    Στάλθηκε από το BlackBerry Runtime for Android Apps μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-08-14 20:37 #4
    Προεπιλογή
    Μαλιστα..!!..Στο θεμα διατροφης πως να κινηθω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-08-14 22:32 #5
    Προεπιλογή
    Μπορείς να χτίσεις μυ και να χάσεις λίπος ταυτόχρονα.
    Μπορεί να χάσεις 2 κιλά στην ζυγαριά αλλά μια λιπομέτριση να δείξει ότι έχεις περισσότερο μυικό ιστό.

    Για να το πετύχεις αυτό ακολούθησε κάτι τέτοιο :
    40% των θερμίδων σου να έρχονται απο πρωτείνη
    40% απο υδατάνθρακα
    και 20% απο λιπαρά.

    Γνώμη μου είνα να στεγνώσεις πρώτα και μετά να αρχίσεις όγκο, μην γίνεις πατσάς σαν τους 9/10 εδω μέσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-08-14 23:17 #6
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο daddids Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνώμη μου είνα να στεγνώσεις πρώτα και μετά να αρχίσεις όγκο, μην γίνεις πατσάς σαν τους 9/10 εδω μέσα.
    για το "πατσάδες 9/10 εδω μέσα" no comment

    φιλική συμβουλή να πρόσεχεις τις εκφράσεις σου οταν μιλάς για άτομα που δεν γνωρίζεις.

    Εντωμεταξύ εδω κ ενα μηνα περιμένουμε την φωτογραφία
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-08-14 11:27 #7
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο daddids Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να χτίσεις μυ και να χάσεις λίπος ταυτόχρονα.
    Μπορεί να χάσεις 2 κιλά στην ζυγαριά αλλά μια λιπομέτριση να δείξει ότι έχεις περισσότερο μυικό ιστό.

    Για να το πετύχεις αυτό ακολούθησε κάτι τέτοιο :
    40% των θερμίδων σου να έρχονται απο πρωτείνη
    40% απο υδατάνθρακα
    και 20% απο λιπαρά.

    Γνώμη μου είνα να στεγνώσεις πρώτα και μετά να αρχίσεις όγκο, μην γίνεις πατσάς σαν τους 9/10 εδω μέσα.
    να φανταστω φιλε εσυ ανοικεις στο 1%...
    επισης αυτο που του προτινεις δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα στο κοσμο θελει πολυ συγκεκριμενη διατροφη δεν συμβαινει σε ολους αλλα κ να συμβει δεν μπορει να γινει για πολυ καιρο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-08-14 01:09 #8

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    εγω στη θεση σου θα εκανα γραμμωση μεχρι περιπου στα 75 κιλα και μετα οσο πιο πολυ καθαρο ογκο μπορουσα.
    Δεν γινετε να τα κανεις και τα 2 μαζι δυστηχως.

    Βρες ποσες θερμιδες χρειαζεσε για να χασεις εδω στο φορουμ η πατα στο γκουκλ iffym calculator βαλε τα στοιχεια και δες.
    Με αυτα τα στατς καπου στις 2000 εισαι για γραμμωση οποτε αρχισε απο κει,2300 τις μερες που γυμναζεσε αν θες αλλα και πιο κατω να πεσεις σιγα την διαφορα.
    Μην ασχοληθεις με τα τις %.
    120γρ πρωτεινη[1.5γρ το κιλο] 70γρ λιπαρα[0.8] και οτι μεινει απο θερμιδες σε υδατ ειναι οτι πρεπει για σενα
    Οσα γευματα και να κανεις το ιδιο ειναι , εγω σου πρωτεινω τρια μεγαλα γιατι ειναι πιο ευκολο ετσι πιστευω

    παραδειγμα διατροφης..
    πρωινο...500μλ πρασινο γαλα με λιγα κορν φλεικς και ενα σκουπ πρωτεινη μεσα και μια μπανανα[600θερμ 40πρωτ 10 λιπ]
    μεσημερι .....200γρ κοτοπουλο στηθος με ρυζι και σαλατα με 1-2 κουταλιες λαδι και λιγο τυρι και ψωμι[800θερμ 50πρωτ 30λιπ]
    βραδυ ....2 τοστ με γαλοπουλα[100γρ κ στ 2] και γκουντα[100γρ] και ενα φρουτο η και γιαουρτι αν θες[700θερμ 40πρωτ 20λιπ

    Κοιτα να τρως οσο πιο υγιινα μπορεις φυσικα,2-3 λιτρα νερο τη μερα, και πολυ καλο υπνο 8+ ωρες.Μην πινεις πολους καφεδες 1-2 τη μερα γιατι υπαρχι μεγαλη περιπτωση να ριξεις την ποιτητα του υπνου.[Πολυ σημαντικα για γραμμωση/ογκο]

    αφου πεσεις στα κιλα που θες ...βρισκις μετα ποσες θερμιδες θες για ογκο και βαζεις λιγο περισοτερο φαγητο στην διατροφη σου.[Στον ογκο μεχρι 2 κιλα το μηνα το πολυ αλλιως θα βαλεις μπολικο λιπος,δλδ 400θερμ+ τη μερα απο συντηρηση βγαινει]
    Απάντηση με παράθεση