Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 92
  1. 10-03-10 01:57 #31
    Προεπιλογή
    Ετσι ακριβως ειναι και ο φιλος μου, αου αου γυμναστικη, εχω τρελα μες το μυαλο και δεν συμμαζευεται. Οχι τιποτα με δουλευει κιολας, ποιο προγραμμα λεει και βλακειες κανε εκει ενα 3ωρο καθε μερα να δεις διαφορα και ασε τις φλωριες. Και τι τα να του πεις?,σου πεταει κατευθειαν" δες ρε πως εγινα χωρις τιποτα". Τραγικη κατασταση. Ατιμα γονιδια, οντως. Αυτο παντως που μου εκανε εντυπωση ειναι η διατηρηση της μυϊκης μαζας και η σκληροτητα των μυων μετα το περας 1 χρονου αποχης, αντε να κανει καμια καμψη σπιτι κανα μονοζυγο, οπως καθε ανθρωπος στη γη. Αδικια της φυσης...


    Α και κατι αλλο, υπαρχει και το αντιθετο,δηλαδη καποιος να χτυπιεται κατω και να μην γνωρισει ποτε το γλυκο προσωπο του γυμνασμενου σωματος???(οχι δεν εχω τετοιο προβλημα).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BON : 10-03-10 στις 02:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-03-10 03:13 #32

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Εγω πιστευω οτι ο επιμενων νικα!!! Ακομη κι αν αργησει να δει τα επιθυμητα αποτελεσματα,καποια στιγμη και ο μη προνομιουχος (γονιδιακα) θα χαμογελασει.
    Και μενα παντως ο κολλητος μου τρωει ο,τι να'ναι(αλλα τρωει λιγο,δεν κανει πολλα γευματα),και δεν τον νοιαζει.Μπορει να φαει στο σπιτι,αλλα μπορει να φαει κ σουβλακια,πιτσα η φαστ φουντ,δεν μετρα ποτε πρωτεινη,υδατανθρακες κτλ.
    Αποτελεσμα.73 κιλα (1.80 υψος),φετες ολο το χρονο,τριγωνη πλατη,πολυ καλο σχημα σωματος απο τη μεση και πανω,αλλα πολυ αδυνατα ποδια.
    Και απο γυμανστικη?Γυμναζεται κυριολεκτικα οποτε το θυμαται.Μπορει να ερθει και 3-4 φορες μεσα στην ιδια εβδομαδα στο gym,αλλα μπορει να κανει 1-2 μηνες να ερθει και απλα να κανει push ups,μονοζυγο κοιλιακους και τιποτα ασκησεις με λαστιχα και 1 αλτηρα που εχει σπιτι του,στο μεσοδιαστημα,αλλα και παλι χωρις προγραμμα,οποτε το θυμηθει τα κανει.
    Συμπερασμα?Αν εισαι εκτομορφο-μεσομορφος,ευνοεισαι πολυ και διατηρεις την καλη σου κατασταση,αλλα κακα τα ψεμματα!!!ΚΙΛΑ(ΜΥΙΚΑ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ!!!Και ο φιλος σου και ο φιλος μου ειναι γυρω στα 70 κιλα.Δεν θα γινουν ποτε 85-90 κιλα με αυτο τον τροπο ζωης.Για τα κιλα τους καλοι ειναι δε λεω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-03-10 03:56 #33
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    μηπως εσυ εισαι διμετρος και αυτος 1,70 και συγκρινεις ανομοια πραγματα?εγω ειμαι 2,02..για να βαλω ογκο θελω 400ευρω φαι το μηνα και ο αλλοσ π.χ 250 ,δεν ειναι ολα συγκρισιμα....και οσα για τα γονιδια..πολλη ακουγονται τελευταια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-03-10 04:18 #34
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Για τα κιλα τους καλοι ειναι δε λεω..

    aυτο ακριβως...και μεχρι εκει
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-03-10 11:41 #35
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως εσυ εισαι διμετρος και αυτος 1,70 και συγκρινεις ανομοια πραγματα?εγω ειμαι 2,02..για να βαλω ογκο θελω 400ευρω φαι το μηνα και ο αλλοσ π.χ 250 ,δεν ειναι ολα συγκρισιμα....και οσα για τα γονιδια..πολλη ακουγονται τελευταια
    Πολύ σωστός. Και ο μυς από τη στιγμή που είναι πιο μεγάλος, μεγαλύτερο ερέθισμα και τα συναφή. Ειδικά γάμπες, δικέφαλα, τεράστιες διαφορές ανάλογα με το ύψος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-03-10 12:01 #36

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως εσυ εισαι διμετρος και αυτος 1,70 και συγκρινεις ανομοια πραγματα?
    η ερωτηση αφορα εμενα η το ΒΟΝ?Αν αφορα εμενα,τοτε οχι δεν ειμαι διμετρος( κλαψ κλαψ),ειμαι 1.87 με το ζορι δυστυχως...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-03-10 15:30 #37
    Προεπιλογή
    Εγω παλι ειμαι 1.86 αλλα δεν θα ηθελα παραπανω, αβολα αυτα τα ποδια σε αεροπλανα, τρενα και τα συναφη...Εχετε δικιο, το υψος παιζει πολυ μεγαλο ρολο, με το φιλο μου εχουμε τα ιδια κιλα αλλα 16 ποντους διαφορα υψους. Το χερι μου ειναι καμια 6-7 ποντουσ πιο μακρυ που τα μετρησαμε διπλα διπλα αλλα πιο λεπτο.

    Και μια αλλη ερωτηση γιατι εχω ακουσει πολλα. Οσο μακρυτερο ειναι ενα ακρο(χερι π.χ) τοσο λιγοτερο βαρος μπορει να σηκωσει? Δηλαδη δυο χερια με ιση μαζα αλλα διαφορετικο μηκος σηκωνουν τα βαρη με διαφορετικη δυσκολια???
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-03-10 17:50 #38
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Υσχιει,γιατι το βραχιονιο ειναι κοντητερο στους κοντους και ετσι χρησιμοποιηται ως υπομοχλιο με μοχλο την ωλενη και την κερκιδα.
    Ετσι σηκωνει ευκολοτερα κιλα,ετσι και ο μυς,αισθητικα παντα,φαινεται και μεγαλυτερος σε σχεση με ενα ψηλο γιατι η ιδια πυκνοτητα-ποσοτητα μυ βρισκεται σε μικροτερο χωρο αναλογικα.

    Δες πυχεις του λι πριστ ας πουμε...Αρχιζουν απο καρπο μεχρι αγκωνα,και φαινοται τεραστιοι,ενω δεν ειναι.Σχετικα ειναι ολα,αλλα στο bodybuilding η εμφανιση μετραει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-03-10 17:51 #39
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    εξαρταται και απο την ασκηση που κανουν αλλα οταν το ενα χερι κανει διπλασια κινηση απο το αλλο π.χ οταν κανω εγω ελξεις με υψος 2 μετρα κανω διπλασια αποσταση απο εναν με 1,70υψος οποτε λογικο να χρειαζομαι περισσοτερη δυναμη,και οταν λεω δυναμη εννοω αντοχη στη δυναμη και οχι απαραιτητα δυναμη γιατι αυτο εξαρταται απο το βαρος των 2 ατομων. αν και αυτο θα στο ανελυε καλυτερα ενας γυμναστης πιστευω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-05-10 11:14 #40
    Προεπιλογή
    οι κοντυτεροι ανθρωποι λογω μοχλικου συστηματος μπορουνε ευκολοτερα να σηκοσουνε κιλα οχι επιδει εχουνε περισσοτερη δυναμη αλλα επιδει κανουνε μικροτερη διαδρομη στην ανεκλιση τον κιλων! αυτο το παρατηρω συνεχεια επιδει κανω και προπονιση με παιδια αρσης βαρων! παιδια που ειναι 1.70 σηκωνουνε πιο γρηγορα και ποιο εκρηκτικα τα κιλα απο εμενα που ειμαι σχεδον 2 μετρα! και μονοζυγο δεν το συμπαθησα ιδιετερα αν και χτυπαω αρκετες ελξης..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-05-10 15:45 #41
    Το avatar του χρήστη Pain

    Εγγραφή
    16-03-2010
    Περ.
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    102
    Προεπιλογή
    μολις εμαθα πως ειμαι μεσομορφικος στην αρχη νομιζα πως ειμαι εκτομορφικος επειδη ειμαι αδυνατος αλλα τωρα που αρχισα να παιρνω κιλα και σταματησα για λιγο τη γυμναστικη, ειδα πως αυτο το λιγο λιπος που πηρα οπως λεει το αρθρο μοιραστηκε ομοιομορφα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-05-10 21:08 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pain Εμφάνιση μηνυμάτων
    μολις εμαθα πως ειμαι μεσομορφικος στην αρχη νομιζα πως ειμαι εκτομορφικος επειδη ειμαι αδυνατος αλλα τωρα που αρχισα να παιρνω κιλα και σταματησα για λιγο τη γυμναστικη, ειδα πως αυτο το λιγο λιπος που πηρα οπως λεει το αρθρο μοιραστηκε ομοιομορφα
    γιατι οταν καποις περνει λιπος ομοιομορφα(παντου) σημαινει οτι ειναι μεσομορφος? κανεις δεν ειναι κατι εξολοκληρου..εχουμε στοιχεια απο τους σωματοτυπους..
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-05-10 16:47 #43
    Το avatar του χρήστη Pain

    Εγγραφή
    16-03-2010
    Περ.
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    102
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο albertob30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι οταν καποις περνει λιπος ομοιομορφα(παντου) σημαινει οτι ειναι μεσομορφος? κανεις δεν ειναι κατι εξολοκληρου..εχουμε στοιχεια απο τους σωματοτυπους..
    οντως εκανα ενα λαθος και ειπα πως ειμαι μεσομορφικος, επρεπε να πω πως εχω στοχεια μεσομορφικου. παντως απο τα στοιχεια που μας δινει το τοπικ το μονο που δεν εχω ειναι τριχες στο στηθος(μπορει να βγαλω στο μελλον).
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-05-10 19:24 #44
    Προεπιλογή
    Νιώθω πολύ ηλίθιος.. ποτέ δεν έβγαλα άκρη ως προς το σχεδιάγραμμα τι σωματότυπο έχω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-06-10 11:55 #45
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νιώθω πολύ ηλίθιος.. ποτέ δεν έβγαλα άκρη ως προς το σχεδιάγραμμα τι σωματότυπο έχω
    Βαλε φωτο ή βιντεακι καλυτερα για να σου πουμε
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία