Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 12-08-14 20:38 #1
    Προεπιλογή βοηθεια μαγειρεμα αυγων
    Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας διοτι ειμαι μικρος και τωρα αρχιζω να μαθενω, αρχικα αγορασα τηγανι αντικολλητικο,μπορειται να μου πειτε πως ακριβως φτιαχνω τα ασπραδια αυγων?? τα ριχνω ετσι στο τηγανι αδειο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-08-14 22:46 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Σκετα? Αν θες σοτάρισε πρώτα λιγο κρεμμυδάκι μαζι με μανιτάρι,πιπεριά κτλ. και μετά χτύπησε τα για να γίνει μια ωραία ομελέτα.Αλλιώς μπορείς και να τα βράσεις σ'ενα μπρίκι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-08-14 19:26 #3
    Προεπιλογή
    Αναλογα πως θελεις να τα φτιαξεις, αλλα επειδη αναφερεις το τηγανι λογικα θα θες ομελετα. Αν τα θελεις σκετα απλα τα ριχνεις μεσα μην ανυσηχεις δεν θα κολλησουν εφοσον ειναι αντικολλητικο. Εγω προσωπικα ομως θα σου προτεινα την εξης ομελετα! Κοβεις φρεσκια ντοματα την σοταρεις κοβεις κοτοπουλο σε κυβους(εννοειτε ειναι ηδη μαγιρεμενο) και λιγη πιπερια αν σε περνει απο αποψη macros ριχνεις και λιγο γκουντα!
    Follow me to glory or die alone
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-08-14 12:37 #4
    Προεπιλογή
    Θα την πω την βλακία μου...
    Μπορώ να μαγειρεύω, αρκεί να μου ρίξει κάποιος τα αυγά.

    Δεν μπορώ να υπολογίσω πόση δύναμη χρειάζεται για να ανοίξει το αυγό και όχι να γίνει κομμάτια μέσα στο τηγάνι...
    Τραγικότητες λέμε... κώλος τα κάνω κάθε φορά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-08-14 15:33 #5
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    ελα ρε δικε μου...
    πες να σου δειξει η μητερα σ.... χαραμισε και 5-6...10 αυγουλακια κ στο τελος θα μαθεις!! τιποτα δεν ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-08-14 17:10 #6

    Εγγραφή
    20-05-2012
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    6
    Προεπιλογή
    απο οσα διαβαζω δεν βαζεις κανεις λαδι, εστω λιγο? Χρησιμοποιω τα greenpan κ κολανε τα ρημαδια αν δε
    βαλω τπτ. κανενα σχετικο τιπ? μηπως θελει πολυ χαμηλη φωτια αλλα παλι 1 ωρα θα κανει η ομελετα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-08-14 17:17 #7
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FChios Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο οσα διαβαζω δεν βαζεις κανεις λαδι, εστω λιγο? Χρησιμοποιω τα greenpan κ κολανε τα ρημαδια αν δε
    βαλω τπτ. κανενα σχετικο τιπ? μηπως θελει πολυ χαμηλη φωτια αλλα παλι 1 ωρα θα κανει η ομελετα.
    Οχι,ισα ισα στην αρχη δυνατη φωτια...
    αν εχεις θεμα με το λαδι μπορεις να ριξεις 3-4σταγονες και να τις πασαλειχεις με λιγο χαρτι κουζινας...
    Επισεις υπαρχουν και κατι σπρει λαδιου γι αυτη την δουλεια
    Απάντηση με παράθεση