Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 24-07-14 15:12 #1
    Προεπιλογή Συμπλήρωμα για γράμμωση ή καλύτερη διατροφή???
    Καλησπέρα σε όλους,

    Η ερώτηση μου είναι κάπως γενική αλλά θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας, κυρίως αυτωνών που είναι κάτω από 9-10% λίπος αλλά με κάποιο ίχνος όγκου πάνω τους

    Είμαι 171-172 ύψος, 73 κιλά βάρος και είμαι γύρω στο 10% λίπος ( φαίνονται οι κοιλιακοί, ειδικά οι 4 πάνω είναι αρκετά στεγνοί, αλλά έχω μια μικρή στρώση λίπους στην περιοχή γύρω απο τον αφαλό και στους κάτω).

    Αυτό που θέλω είναι να ρίξω το ποσοστό λίπους μου όσο περισσότερο μπορώ διατηρώντας το βάρος/όγκο μου.

    Έχει λίγο καιρό ( ~ 2μήνες ) που προσέχω αρκετά την διατροφή μου και έχω δει διαφορά αλλά απο εδώ και πέρα δυσκολεύει το πράγμα.

    Οι μόνοι υδατάνθρακες που καταναλώνω είναι οι εξής :2 νεκταρίνια μέσα στην μέρα, το πρωί 2 φέτες μαύρο ψωμί και λιγα ζυμαρικά το μεσημέρι.


    Η ερώτηση μου είναι :
    Για να μειώσω το ποσοστό λίπους μου, αρκεί το να βελτιώσω την διατροφή μου ή ένα συμπλήρωμα είναι must?
    Άν ναι, τότε τι μου προτείνετε και γιατί?

    Τώρα παίρνω μόνο καθαρή whey πρωτείνη.


    Βάρη κάνω 5-6 φορές την βδομάδα, πολύ έντονη γυμναστική ( 1μιση ώρα σίγουρα η κάθε προπόνηση ), αερόβιο όμως ποτέ.

    Καταναλώνω κοντα 150-170 γρ πρωτείνη την ημέρα ( ανάλογα με το μεσημεριανό που θα φάω ) , ενώ οι υδατάνθρακες πρέπει να είναι κάτω απο 120-130. Τα λιπαρά είναι επίσης χαμηλά <40.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-07-14 18:06 #2
    Προεπιλογή
    Εγω που εχω ακριβως τα ιδια στατιστικα(υψος,βαρος,λιπος) με σενα μπορω να απαντησω??

    Καπου μας δουλευεις απ οτι φαινεται.Οι θερμιδες που αναφερεις ειναι 1400 πανω κατω και αυτες δεν φτανουν ουτε να συντηρησουν σωμα 60κιλωνEκτος και αν εχεις σωμα 63 κιλων και καταλαθος εγραψες 73.Επισης κανενα συμπληρωμα δεν ειναι must.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-07-14 21:53 #3
    Προεπιλογή

    Το μεσημεριανό μου όπως έγραψα δέν είναι στάνταρ οπότε μπορεί να τρώω παραπάνω θερμίδες αλλά δέν νομίζω να πέφτω πολύ έξω.
    Τί να σου πώ φίλε μου, αυτά τρώω και αυτά είναι τα στατς μου.

    Μέσα στην βδομάδα θα ξανακάνω λιπομέτρηση και θα ποστάρω αποτελέσματα και φωτό!
    Απάντηση με παράθεση