Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 90
  1. 03-03-10 12:17 #46
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To να λεμε σε ενα bbing φόρουμ ότι μπορεί να είναι επικινδυνο ένα ισοτονικό ποτο,επειδη αναγραφει 10 ουσιες μεσα εγω παιδια συγνωμη το θεωρω υποκρίτικο από μερους μας την στιγμη που εγκρίνουμε και καταναλώνουμε κατα κορον συμπληρωματα που αν μη τι άλλο εμπεριεχουν όλες αυτες τις ουσίες και άλλες τόσες.....(δηλαδη η γλυκοζη,η καφεϊνη,η ινοσιτόλη, η ταυρινη σας είναι εντελως αγνωστες ουσίες ή τις κατατάσσετε στις επικινδυνες ;;).
    Σωστός είσαι. Το θέμα είναι ότι όποιος πάει στα extreme stores να πάρει ένα συμπλήρωμα θα βρει τον πωλητή που θα του πει "τόσο παίρνεις κάθε μέρα", θα δει την ετικέτα που θα λέει "αν έχετε αυτό μη το πάρετε" θα αναγράφει συνιστώμενη δόση και γενικά θα είναι πιο υποψιασμένος και θα το ψάξει. Το red bull το βρίσκεις και στα super market, περίπτερα, καφετέριες, κλαμπ, ούτε ο περιπτεράς ούτε ο σερβιτόρος θα σου πει "μήπως έχεις καρδιακό πρόβλημα, γιατί δεν κάνει red bull(λέμε τώρα)" και δε γράφει πάνω στο κουτί τίποτα για προβλήματα υγείας ή συνιστώμενη δόση (τουλάχιστον όταν έπινα εγώ πριν 6-7 χρόνια δεν έγραφε, θυμάμαι δε ότι στο γυμνάσιο που είχε ανοίξει ένα μπόουλινγκ και έκανε εγκαίνια εκείνη τη μέρα είχα πιει 3-4 και άλλα τόσα 2 φίλοι μου, δεν έπαθε κανείς τίποτα). Και νερό αν πιούμε πάρα πολύ πεθαίνουμε. Το λάθος είναι ο τρόπος που διατίθεται στον οποιοδήποτε και απ' οπουδήποτε. Δεν είναι επικίνδυνο το red bull, είναι μια αηδία σαν όλες τις άλλες που κυκλοφορούν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-03-10 12:26 #47
    Προεπιλογή
    Oυπς...δεν πίνω σχεδόν ποτε red Bull, αλλά το καλοκαίρι που μας πέρασε ήπια κάποιες φορές έξω βότκα-red bull και μου άρεσε πολύ. Απλά έτσι και αλλιώς και τη βότκα έχω κόψει οπότε αντίο και red bull........................

    Πάντως ήταν γαμ...ος συνδιασμός βότκα-red bull............
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-03-10 13:26 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oυπς...δεν πίνω σχεδόν ποτε red Bull, αλλά το καλοκαίρι που μας πέρασε ήπια κάποιες φορές έξω βότκα-red bull και μου άρεσε πολύ. Απλά έτσι και αλλιώς και τη βότκα έχω κόψει οπότε αντίο και red bull........................

    Πάντως ήταν γαμ...ος συνδιασμός βότκα-red bull............


    το βότκα-red bull 8εωρητε σαν ''ε3υπνο''ποτο..και γω ειπια κανα 2 φορες ...αλλα εχω ακουσει πως δν πρεεπει να συνδιαζεις οινοπνευμα με red bull γτ κτ προκαλει..δν 8υμαμαι τι ακριβως..8α το ψα3ω και 8α το ποσταρω αν το βω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-03-10 13:49 #49
    Προεπιλογή
    http://translate.google.gr/translate...n-experts.html

    βρηκα ενα απο τα πολλα που εχει το google για τους κινδυνους Red-Bull με οινοπνευμα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-03-10 14:07 #50
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannaras2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://translate.google.gr/translate...n-experts.html

    βρηκα ενα απο τα πολλα που εχει το google για τους κινδυνους Red-Bull με οινοπνευμα!!!
    Τίποτα δε λέει το άρθρο, είπε ο ένας και είπε ο άλλος (τεκμηρίωση καμία) και ήπιαν καφεΐνη με αλκοόλ και μετά κάνανε πιο πολλοί σεξ. Μιλάμε για μεγάλο κακό. Δεν αμφισβητώ ότι ο συνδυασμός κάνει κακό, αλλά το άρθρο δε λέει απολύτως τίποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-03-10 14:36 #51
    Το avatar του χρήστη jojos46

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Vartholomio Ilias
    Μηνύματα
    46
    Προεπιλογή
    Εχοντας πιει και εγω Red Bull πολλες φορες θα ηθελα να κανω μερικα σχολια...

    1.Η επιδραση του διαφοροποιηται απο ατομο σε ατομο οπως ακριβως καθε ροφιμα που περειεχει καφεινη.
    2.Καθε οργανισμος εχει διαφορετικες συνθηκες φυσιολογικης λειτουργειας οποτε και καθε τροφη επιρεαζει διαφορετικα.
    3.Το κατα ποσο επιδρα το Red Bull εχει αμεση σχεση με την ενεργεια που σπαταλα το ατομο κατα την διαρκεια της ημερας.
    Παραδειγμα:Σε εναν Δημοσιο Υπαλληλο θα εχει τρελη επιδραση σε σχεση με εναν Οικοδομο...
    4.Μεγαλο ρολο παιζει το σωματικο βαρος...

    Πριν χρονια δουλευοντας Νυχτα σε Club με πολλες ευθυνες ειχα φθασει να πινω και 10 red bull τη βραδια...Ωστοσο ποτε δεν ενιωσα το οτιδηποτε,ουτε ταχυπαλμιες,ουτε κοπωση την επομενη...

    Δεν εχω σκοπο ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ να κανω το ιδιο και προσπαθω να βρισκω ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΕΣ λυσεις στην Διατροφη μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-03-10 15:20 #52
    Προεπιλογή
    σίγουρα ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά...αλλά να σας πω και κάτι άλλο που το λέω σε όσους μου λένε να μην το πίνω???
    άλλοι καπνίζουν,άλλοι πίνουν,εγώ πίνω red-bull.!!!
    δεν αντιλέγω ότι κάνει κακό και ότι είναι σαν τα τρώς 7 κουταλίες ζάχαρη κτλ. αλλά όταν κιολλας εσένα σαν οργανισμός δεν σε επιρεάζει σε κάτι (τουλαχιστον φανερά) δεν το σταματάς.Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ η γευση του και δεν μπορώ να πω ότι δεν θα ξαναπιώ αν και το αποφευγω αλλά..... όταν το βλέπω μπροστά μου ....μου κλεινει το ματάκι του...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-03-10 17:04 #53
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    tosodoula τοτε να πινεις την light εκδοχη του, για να μην νιωθεις τυψεις!!
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-03-10 17:18 #54
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα δε λέει το άρθρο, είπε ο ένας και είπε ο άλλος (τεκμηρίωση καμία) και ήπιαν καφεΐνη με αλκοόλ και μετά κάνανε πιο πολλοί σεξ. Μιλάμε για μεγάλο κακό. Δεν αμφισβητώ ότι ο συνδυασμός κάνει κακό, αλλά το άρθρο δε λέει απολύτως τίποτα.
    εχει τοσα πολλα στο γοογλε που απλα ποσταρα ενα... απλα μ εκανε εντιπωση εκει που λεει πως ειναι σαν να συνδιαζεις ναρκωτικΑ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-03-10 18:22 #55
    Προεπιλογή
    Επειδή κυκλοφορούν πολλά άρθρα και όλα αναφέρουν ως μόνο αρνητικό την ταυρίνη ,γνωρίζει κανείς τι προσφέρει η ταυρίνη και πια τα αρνητικα της?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-03-10 13:31 #56
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    tosodoula τοτε να πινεις την light εκδοχη του, για να μην νιωθεις τυψεις!!
    έχεις απόλυτο δίκιο Vany μου αλλά αυτή πέφτει πιο σπανια μπροστά σου!!!!!


    θα εφοδιαστώ απο το "makro" όμως για τις δύσκολες ώρες!!!
    έλα να σε κεράσω red-bull (*light θα είναι*).....!!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-03-10 13:51 #57
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tosodoula Εμφάνιση μηνυμάτων
    σίγουρα ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά...αλλά να σας πω και κάτι άλλο που το λέω σε όσους μου λένε να μην το πίνω???
    άλλοι καπνίζουν,άλλοι πίνουν,εγώ πίνω red-bull.!!!
    δεν αντιλέγω ότι κάνει κακό και ότι είναι σαν τα τρώς 7 κουταλίες ζάχαρη κτλ. αλλά όταν κιολλας εσένα σαν οργανισμός δεν σε επιρεάζει σε κάτι (τουλαχιστον φανερά) δεν το σταματάς.Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ η γευση του και δεν μπορώ να πω ότι δεν θα ξαναπιώ αν και το αποφευγω αλλά..... όταν το βλέπω μπροστά μου ....μου κλεινει το ματάκι του...!!!
    Χα,χα.εγω το ρεκορ μου μια μερα ήταν 12 !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-03-10 13:59 #58
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    το αμαξι του Polyneikou...........................

    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-03-10 14:00 #59
    Προεπιλογή
    Θελω και εγώ................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-03-10 14:01 #60
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    θα σου παρω και σενα ενα να μην εχεισ παραπονο...
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία