Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 90

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 21-11-08 01:58 #1
    Το avatar του χρήστη yannis88

    Εγγραφή
    16-09-2008
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    194
    Προεπιλογή Ερευνα για Red Bull
    Επικίνδυνο για εκδήλωση εμφράγματος ή εγκεφαλικού το ενεργειακό ποτό Red Bull - σύμφωνα με έρευνα Αυστραλών επιστημόνων
    "Μία ώρα αφότου ήπιαν Red Bull, το αίμα τους δεν ήταν φυσιολογικό. Δεν ήταν φυσιολογικό και έμοιαζε με κάποιου, ο οποίος πάσχει από καρδιαγγειακή νόσο", δήλωσε στην εφημερίδα "The Australian" ο Σκοτ Ουίλαφμπι, επικεφαλής ερευνητής του Ερευνητικού Κέντρου Καρδιαγγειακών Νοσημάτων στο νοσοκομείο Royal Adelaide Hospital.

    Η εκπρόσωπος της εταιρίας Red Bull στην Αυστραλία, Λίντα Ρίχτερ, δήλωσε ότι η καταγγελία θα αξιολογηθεί από την έδρα της εταιρίας στην Αυστρία.
    "Η έρευνα δεν φανερώνει επίδραση που διαφέρει πολύ από εκείνη που έχει κάποιος πίνοντας ένα φλιτζάνι καφέ", δήλωσε η Ρίχτερ στο πρακτορείο Reuters.
    Ο Ουίλαφμπι και οι συνεργάτες του εξέτασαν το καρδιαγγειακό σύστημα 30 νεαρών ενηλίκων μια ώρα πριν και μια ώρα μετά την κατανάλωση συσκευασίας 250ml του Red Bull ποτό χωρίς ζάχαρη.

    Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι "οι φυσιολογικοί άνθρωποι εμφανίζουν συμπτώματα που συνήθως συνδέονται με τα καρδιαγγειακά νοσήματα" μετά την κατανάλωση του ποτού, το οποίο παρασκεύασε τη δεκαετία του ʼ80 ο αυστριακός επιχειρηματίας, Ντίτριχ Μάτεσιτζ, με βάση ένα παρεμφερές ταϊλανδέζικο ποτό.
    Το Red Bull έχει απαγορευτεί στη Νορβηγία, την Ουρουγουάη και τη Δανία εξαιτίας των κινδύνων για την υγεία που αναγράφονται και στις συσκευασίες, όμως η εταιρία πούλησε τον περασμένο χρόνο 3.5 δισεκατομμύρια συσκευασίες σε 143 χώρες.
    Η κάθε συσκευασία περιέχει 80 mg καφείνης, περίπου ίδια ποσότητα με ένα φλιτζάνι καφέ.
    Η εταιρία, η οποία προωθεί το προϊόν της με το σλόγκαν "Το Red Bull σας δίνει φτερά", χρηματοδοτεί τους αγώνες ταχύτητας Φόρμουλα-1 και διοργανώσεις extreme sports ανά τον κόσμο.
    Προειδοποιεί τους καταναλωτές να μην πίνουν πάνω από δύο τέτοια ποτά την ημέρα.
    Ο Ουίλαφμπι λέει ότι το Red Bull μπορεί να αποβεί μοιραίο σε συνδυασμό με το στρες ή την υπέρταση, παρεμποδίζοντας τη σωστή λειτουργία των αιμοφόρων αγγείων και ενδεχομένως αυξάνοντας τον κίνδυνο για θρομβώσεις.
    Great minds discuss ideas,average minds discuss events,small minds discuss people.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-11-08 12:03 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    παιδια πρέπει να αξιολογηθει εμπεριστατωμενα αν κινδυνευουμε με την χρηση ή όχι του ενεργειακού ποτού,είναι κατι που πωλέιται κατα κόρον από τα περιπτερα απλά αμφιβάλλω αν θα είχε αφεθει έτσι ελευθερα,παντως σε αυτες τις περιπτωσεις παντα να σκεφτομαστε οτι απο πισω κρυβονται τεραστια συμφεροντα,πχ η Coca Cola βγάζει το burn,υπαρχουν γενικα γυρω στα 25 παρόμοια προιοντα,μεχρι και ο Βασιλοπουλος βγαζει το Powerking,το Lidl επίσης,είναι γενικα μεγάλο θεμα και προς διερευνηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-06-09 17:04 #3
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannis88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικίνδυνο για εκδήλωση εμφράγματος ή εγκεφαλικού το ενεργειακό ποτό Red Bull - σύμφωνα με έρευνα Αυστραλών επιστημόνων
    "Μία ώρα αφότου ήπιαν Red Bull, το αίμα τους δεν ήταν φυσιολογικό. Δεν ήταν φυσιολογικό και έμοιαζε με κάποιου, ο οποίος πάσχει από καρδιαγγειακή νόσο", δήλωσε στην εφημερίδα "The Australian" ο Σκοτ Ουίλαφμπι, επικεφαλής ερευνητής του Ερευνητικού Κέντρου Καρδιαγγειακών Νοσημάτων στο νοσοκομείο Royal Adelaide Hospital.

    Η εκπρόσωπος της εταιρίας Red Bull στην Αυστραλία, Λίντα Ρίχτερ, δήλωσε ότι η καταγγελία θα αξιολογηθεί από την έδρα της εταιρίας στην Αυστρία.
    "Η έρευνα δεν φανερώνει επίδραση που διαφέρει πολύ από εκείνη που έχει κάποιος πίνοντας ένα φλιτζάνι καφέ", δήλωσε η Ρίχτερ στο πρακτορείο Reuters.
    Ο Ουίλαφμπι και οι συνεργάτες του εξέτασαν το καρδιαγγειακό σύστημα 30 νεαρών ενηλίκων μια ώρα πριν και μια ώρα μετά την κατανάλωση συσκευασίας 250ml του Red Bull ποτό χωρίς ζάχαρη.

    Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι "οι φυσιολογικοί άνθρωποι εμφανίζουν συμπτώματα που συνήθως συνδέονται με τα καρδιαγγειακά νοσήματα" μετά την κατανάλωση του ποτού, το οποίο παρασκεύασε τη δεκαετία του ʼ80 ο αυστριακός επιχειρηματίας, Ντίτριχ Μάτεσιτζ, με βάση ένα παρεμφερές ταϊλανδέζικο ποτό.
    Το Red Bull έχει απαγορευτεί στη Νορβηγία, την Ουρουγουάη και τη Δανία εξαιτίας των κινδύνων για την υγεία που αναγράφονται και στις συσκευασίες, όμως η εταιρία πούλησε τον περασμένο χρόνο 3.5 δισεκατομμύρια συσκευασίες σε 143 χώρες.
    Η κάθε συσκευασία περιέχει 80 mg καφείνης, περίπου ίδια ποσότητα με ένα φλιτζάνι καφέ.
    Η εταιρία, η οποία προωθεί το προϊόν της με το σλόγκαν "Το Red Bull σας δίνει φτερά", χρηματοδοτεί τους αγώνες ταχύτητας Φόρμουλα-1 και διοργανώσεις extreme sports ανά τον κόσμο.
    Προειδοποιεί τους καταναλωτές να μην πίνουν πάνω από δύο τέτοια ποτά την ημέρα.
    Ο Ουίλαφμπι λέει ότι το Red Bull μπορεί να αποβεί μοιραίο σε συνδυασμό με το στρες ή την υπέρταση, παρεμποδίζοντας τη σωστή λειτουργία των αιμοφόρων αγγείων και ενδεχομένως αυξάνοντας τον κίνδυνο για θρομβώσεις.




    Έπινα μέχρι πριν 6 μήνες 1-2 red bull την ημερα τα συμπεράσματα που έβγαλα και το έκοψα :

    1) μου έδινε ενέργεια εκείνη την ώρα αλλα το πρωί και όλη την άλλη μέρα ήμουν ψόφιος,δηλαδή δώρο άδωρο μιας και έχαινα την επομενη προπόνηση

    2) Υπερένταση και νεύρα......!!!!!!!!!

    3)Αδυναμία συγκέντρωσης

    4) και σημαντικότερο ειδικά όταν έπινα red bull lite έτρεμαν τα χερια μου...

    Οποτε το έκοψα και ησύχασα !!!!!!
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-06-09 18:11 #4
    Προεπιλογή
    καταρχας καταναλονο red bull.
    δευτερο ειτε βγει επισημα οτι βλαπτη ειτε οχι εγω υποστηριζο βλαπει κ οποιος θελει ας λεει μαλακιες.
    ο λογος?επειδη το εχω δοκιμασει,κ πινο δεν μιλαω ετσι και επισης ξερω ποσο κοσμο προσωπικα που πηγε νοσοκομειο λογο αυτου του προιοντος.
    ε λετε να μην βλαπτει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-06-09 18:16 #5
    Προεπιλογή
    Ρε παιδιά καφεινη και ταυρίνη ειναι, τι θελετε να γινει; αναμενόμενο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-06-09 21:45 #6
    Το avatar του χρήστη anjelica

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    Φθιοτηδα.Αγ.
    Μηνύματα
    968
    Προεπιλογή
    εγω δεν πινω τωρα,αλλα καποιο διαστημα το επινα καθε μερα 2-3!εχω κοψει το καφε και κολλησα σε αλλο,απο κακο στο χειροτερο που λενε)))) το παραξενο ειναι οτι δεν ενοιωθα τιποτα σαν τρεμουλες η αυπνιες,μονο εξαρτηση οπως απο καφε η cola,τωρα εχω καινουριο κολλημα υγιεινο πρασινο τσαι))))))
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-06-09 23:18 #7
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eas2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά καφεινη και ταυρίνη ειναι, τι θελετε να γινει; αναμενόμενο
    με 600 - 800mg καφεινης την μερα κ 2000mg ταυρινης, δεν εχω παθει τιποτα εδω κ παρα πολυ καιρο... οποτε ισως κατι αλλο να φτεει....
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-06-09 02:17 #8
    Προεπιλογή
    Εγώ δεν ξέρω τι να πιστέψω σχετικά με το Red Bull και όλα τα αντίστοιχα "ποτά". Έχουν ακουστεί πολλά, έχω ρωτήσει ένα γνωστό μου γιατρό και μου είπε ότι είναι βλακείες όλα αυτά και ότι μπορεί να συμβεί κάτι αλλά μόνο σε υπερκατανάλωση κλπ.

    Παρ'όλα αυτά όμως... έχω προσωπικές εμπειρίες. Καταρχήν έχω καταναλώσει πολλά Red Bull ποτέ όμως δεν έτυχε πάνω από 2 κουτάκια/ ημέρα και επίσης γενικώς δεν έκανα σταθερή κατανάλωση. Αραιά και που. Με τη συγκεκριμένη εταιρία δεν έτυχε ποτέ τίποτα. Πάντως ομολογώ πως δεν ένιωθα και τίποτα όποτε το έπινα - εννοώ να με τονώσει κλπ. Τουλάχιστον σε εμένα δεν έπιανε καθόλου ότι και να περιέχει. Και για αυτό και δεν το καταναλώνω - διότι για εμένα προσωπικά είναι πεταμένα λεφτά - έχει και την τιμούλα του.

    ΟΜΩΣ... ένα απόγευμα που ξύπνησα και πήγα στο γυμναστήριο, επειδή ήμουν αρκετά μπαϊλντισμένος είπα να αγοράσω ένα, όχι όμως Red Bull αλλά Shark. Ακριβώς το ίδιο προϊόν, άλλη εταιρία. Το ήπια με κανονικό ρυθμό και εκεί που έκανα τις ασκήσεις (και μόλις το είχα καταναλώσει όλο) με έπιασε ταχυκαρδία. Πρώτη φορά το ένιωσα στη ζωή μου. Φανταστείτε να νιώθετε όπως νιώθετε όταν ξυπνάτε κάπως βαριεστημένοι μετά από μεσημεριανό ύπνο αλλά να έχετε μια ταχυκαρδία σαν να τρέχατε για 5 λεπτά με σχετική ένταση. Έτσι ένιωσα τότε και φυσικά είχα καθήσει να ηρεμήσω. Αυτό κράτησε σταθερά για πάνω από 2 λεπτά.

    Δεν ξέρω 100% τι το προκάλεσε, πιστεύω όμως πως το Shark έκανε τη δουλειά, απλά σκεπτόμενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-03-10 20:28 #9
    Προεπιλογή Energy Drinks & RedΒull: Λένε τίποτα?
    παιδες βρηκα αυτο και η8ελα να το μιραστς..καποιες πληροφοριες !!

    Peter Georgiadis: 02 Μαρτίου στις 5:32 μ.μ. Reply
    Ζούμε σε ρυθμούς εντατικούς και εξωφρενικούς. Σπαταλάμε την ενέργειά μας μέχρι τελευταίας ρανίδος στις συγκοινωνίες, στη δουλειά, στις υποχρεώσεις του σπιτιού. Και έχουμε και από την άλλη τους κάθε λογής ειδικούς να μας συστήνουν διάφορα ματζούνια, για να αναπληρώσουμε τις δυνάμεις μας. Στο παρόν post δε θα αναφερθώ στα Upsavit (κτλ) του Ευαγγελάτου, καθώς εμπίπτουν στην κατηγορία των συμπληρωμάτων δατροφής (βιταμίνες). Θα μιλήσουμε για τα λεγόμενα energy drinks. Λογιών λογιών αναψυκτικά που υπόσχονται ατελείωτη ενέργεια τύπου Duracell μέχρι και... φτερά! Θα ξεπετάξω στα γρήγορα την πλειάδα των ποτών αυτών και θα επιμείνω στο RedBull.
    Τι κάνει ένα drink, energy drink? Είναι η περιεκτικότητά του σε συγκεκριμένες ουσίες. Περιέχουν μεγάλες ποσότητες από μεθυλοξανθίνες (τουτ' έστιν καφφεΐνη, τσάι, κακάο -συνήθως καφφέ, όμως), το σύμπλεγμα των βιταμινών Β, βότανα (συνήθως αντιοξειδωτικά και διουρητικά), γκουαράνα (θυμήσου για τα εφεδρινούχα), ταυρίνη, ginseng, μαλτοδεξτρίνη (ένα μεγαλομοριακό σύμπλεγμα που σπάει στον οργανισμό σε πολλά μόρια ζάχαρης), ινοσιτόλη, καρνιτίνη, κρεατίνη, γλυκουρονολακτόνη, ginkgo biloba, ζάχαρη και ανθρακούχο νερό. Μεταξύ τους τα energy drinks διαφέρουν μόνο στην ποσόστωση αυτών των ουσιών και αυτό οφείλεται στο τι δουλειά κάνει το καθένα. Αν είναι για το γυμναστήριο, θα έχει μπόλικη κρεατίνη. Αν είναι για την εργαζόμενη μάνα που δεν την κρατάν τα πόδια της έχει μπόλικη ζάχαρη και καφφεΐνη. Αν είναι για την εργαζόμενη μάνα που δε μπορεί να πάρει τα πόδια της, αλλά κάνει και δίαιτα, τότε δεν έχει ούτε ζάχαρη. Προφανώς, με όλες αυτές τις ουσίες σου ήρθε ταράκουλο, αλλά μη σκας. Δεν είναι κάτι το τρομερό. Κι αυτό, γιατί η ποσότητα των ουσιών αυτών δεν έχει φανεί να ασκεί καμία απολύτως επίδραση στον οργανισμό σου. Καλύτερα, δηλαδή, να πιεις έναν καφέ με μπόλκικο καφέ και ζάχαρη. Γιατί περί αυτού πρόκειται.
    Οι επιθυμητές δράσεις των energy drinks είναι η προκαλούμενη ευφορία (που αυτό συμβαίνει λόγω της καφεΐνης), η αύξηση της οξυδέρκειας (σα να λέμε ότι οι νοητικές σου ικανότητες απογειώνονται -το οποίο δε νομίζω να σε ενδιαφέρει από τη στιγμή που έχεις τελέψει από ενέργεια. εκτός αν κάνεις δουλειά γραφείου) και η καλύτερη αιμάτωση (και επομένως αντοχή) των μυών του πάνω μέρους του σώματός μας. Τέλος, θα ξέρεις ότι η ενέργεια για το σώμα μας είναι η ζάχαρη. Αν έχεις ξεπατωθεί στ' αλήθεια, τότε το energy drink μπορεί να καλύψει την επιτακτική ανάγκη για ενέργεια, ΑΝ δεν έχεις τη δυνατότητα να φας ένα κανονικό γεύμα. Κλάιν μάιν δηλαδή. Οι ανεπιθύμητες ενέργειες (που έρχονται κυρίως μετά από κατάχρηση) είναι η ανησυχία, η αϋπνία, η νευρικότητα και η ταχυκαρδία. Αν πίνεις μόνο ένα τη φορά, δεν παθαίνεις τίποτα -αυτό κράτα.
    Τα energy drinks περιέχουν κυρίως καφφεΐνη. Η ουσία αυτή δεν είναι ευλογημένη, αφού έχουμε πει πως όλες οι φαρμακευτικές ουσίες δε θέλουν πολύ, για να μετατραπούν σε φαρμάκια. Σήμερα, τα περισσότερα από τα κυκλοφορούντα σκευάσματα περιέχουν από 50 ως 505 mg καφφεΐνης ανά μπουκαλάκι και δεν ενέχουν κινδύνους, αν πιούμε μόνο ένα. Ο φραππέ έχει 71-111 mg ανά ποτήρι, ο espresso 36-102 mg, το τσάι 40-50 mg και η coca cola 23 mg. Τι συμβαίνει με τα energy drinks? Το Red Bull περιέχει 80 mg, το Lucozade 16 mg, ενώ τα Gatorade και Powerade δεν έχουν καθόλου, μιας και στηρίζονται μόνο στην αναπλήρωση των υγρών (ηλεκτρολύτες και υδατάνθρακες). Για τα energy drinks τύπου Gatorade δε θα μιλήσω, γιατί είτε νεράκι πιεις, είτε αυτά, το ίδιο και το αυτό είναι. Τα λεφτάκια σου θέλουνε όλοι. Βέβαια, εδώ να αναφέρω ότι για χρόνια το Lucozade πολεμάει αυτά τα energy drinks και μάλιστα κατάφερε να μπει μέχρι και στα νοσοκομεία της Μεγάλης Βρεττανίας! Πώς τα κατάφερε? Πώς μπόρεσε ένα energy drink να συνταγογραφείται? Απλό. Η εταιρεία παραγωγής του είναι η GlaxoSmithKline. Nαι ναι... αυτή που φτιάχνει το Panadol, τις αντιβιώσεις Amoxil και Augmentin, το Zantac των στομαχικών, το Zovirax του έρπη, μέχρι και το.... χυμό φραγκοστάφυλο Ribena! Οπότε αντιλαμβάνεσαι πως λειτούργησε όλο αυτό το κύκλωμα και ότι σε καμία περίπτωση το Lucozade δεν είναι... φάρμακο!
    To RedBull σήμερα κλείνει τα 22 του, καθώς η αυστριακή επιχείρηση που το παράγει κατάφερε πέραν των αντιξοοτήτων να ενηλικιωθεί, αλλά όχι και να καθιερωθεί. Ο κύριος όγκος της παραγωγής έρχεται από την Ταϊλάνδη και όχι από κάποια ευρωπαϊκή χώρα, όπως ίσως νόμιζες. Πρόκειται για το πιο εξελιγμένο energy drink, αν θα μπορούσε κανείς να δει εξέλιξη σε αυτά τα σκευάσματα. Το πρώτο energy drink ever παρασκευάστηκε στη Σκωτία το 1901, κάνοντας τους Σκώτους πρωτοπόρους και σε ένα άλλο ποτό πέραν του whiskey. Η δημοφιλία που απήλαυσε δεν ήταν η επιθυμητή και από εκεί και πέρα οι μόνοι που τιμούσαν τα energy drinks ήταν οι Ασιάτες. Έτσι και με το RedBull, το οποίο αποτελεί απόγονο του Krating Daeng, του κόκκινου ταύρου στα ταϊλενδέζικα. Πώς και ήρθε στην Ευρώπη? Ο υπεύθυνος marketing μιας εταιρείας παραγωγής οδοντοπαστών ταξίδεψε στην Ταϊλάνδη και εκεί πίνοντας ένα Krating Daeng ξεπέρασε και καλά αμέσως το jet lag. Άλλα 'ντ' άλλα... Έτσι και ήρθε στα ψυγεία μας και σήμερα ο τύπος αυτός είναι ο 260ος πιο πλούσιος άνθρωπος στον πλανήτη με 4 δις δολάρια στις τσέπες. Σήμερα, το RedBull κυκλοφορεί σε 130 χώρες, μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα. Τι δεν ξέρεις? Χώρες όπως η Γερμανία, η Γαλλία, η Νορβηγία, η Δανία, η Ταϊβάν (η μητέρα χώρα του ποτού) και η Ουρουγουάη έχουν απαγορεύσει την κυκλοφορία του και αυτό, λόγω της περιεκτικότητάς του σε ταυρίνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-03-10 21:36 #10
    Το avatar του χρήστη zarras

    Εγγραφή
    05-09-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    142
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannaras2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Καλύτερα, δηλαδή, να πιεις έναν καφέ με μπόλκικο καφέ και ζάχαρη. Γιατί περί αυτού πρόκειται..
    ^^ το αυτο...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannaras2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Τι δεν ξέρεις? Χώρες όπως η Γερμανία, η Γαλλία, η Νορβηγία, η Δανία, η Ταϊβάν (η μητέρα χώρα του ποτού) και η Ουρουγουάη έχουν απαγορεύσει την κυκλοφορία του και αυτό, λόγω της περιεκτικότητάς του σε ταυρίνη.
    ειναι λιγο σκοταδιστικη αποψη να κατηγορουνε την ταυρινη, σιγα την ουσια στο κατω κατω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-03-10 21:53 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Συγχνευτηκαν το τόπικ του μελους giannara με ενα ήδη υπάρχον σχετικα με το red bull.Παιδια καλό είναι να χρησιμοποιουμε την αναζητηση πρίν να ανοιγουμε ενα καινουργιο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-03-10 22:02 #12
    Προεπιλογή
    συγγνωμη πολυνικε..στν αναζητηση δν μ βγαζει τπτ για οποιοδηποτε 8εμα και αν ψα3ω..αν και δν περιμενα να υπαρχει 8εμα για το Red Bull στο Yγεία / Tραυματισμοί / Αποθεραπεία !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-03-10 22:58 #13
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    βρε συ Giannaras2 ετσι που το εκανες copy paste το κειμενο ειναι πολυ κουραστικο στο διαβασμα.....
    θα μπορουσες να το ειχες χωρισει σε παραγραφους εστω ετσι ωστε να ειναι πιο ευχαριστο και να δινεις ορεξη στον αλλον να κατσει να το διαβασει.
    Κριμα γιατι οντως ειναι πολυ ενδιαφερων αυτο που ποσταρες.
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση