Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 46
  1. 10-05-14 11:56 #16
    Προεπιλογή
    Αυτό το τελευταίο τι το ήθελες..
    Πλέον ναι ψάχνω δουλειά, οπότε είμαι σε αυτή την κατάσταση.
    Σπίτι και gym.
    Και όχι δεν είχα δοκιμάσει παλιότερα για τόσο χαμηλά σε υδατ. Πριν την διατροφή έτρωγα όσο ήθελα και χωρίς να το. ψάχνω.
    Οπότε για μένα τώρα ο,τι δοκιμάζω είναι καινούρια κατάσταση. Ακόμα και ο πολύ χαμηλός υδατ.

    Unleashed by my Nexus 4
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-05-14 12:21 #17
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή 35χρονών, πρόγραμμα διατροφής για γράμμωση
    Αν θες να το κανεις κάντο. Απλα μην πας κατευθείαν εκει. Κατεβάζε 50γρ την εβδομάδα.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-05-14 23:50 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο junglist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κιλά είστε βρε παιδιά και τι ύψος έχετε που γραμμωνετε με 300+ γρ υδατ;

    Unleashed by my Nexus 4
    Εγω ειμαι 1.72 υψος και 76κιλα.Οπως ειπε και ο Μιχαλης ο καθενας ειναι διαφορετικος και αντιδρα διαφορετικα στις διαφορες ποσοτητες μακροσυστατικων.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθένας ειναι διαφορετικός. Οπως ο Στελιος έτσι και εγω έπαιζα όλο το χειμώνα με 500γρ υδατανθρακα και έπαιρνα κιλα με τα χίλια ζόρια. Εχω πέσει αυτή τη στιγμή στα 350γρ. Σκοπεύω τη τελευταία εβδομάδα της γράμμωσης σε κανα μηνα να πέσω μέχρι τα 150-200. Για μια εβδομάδα όμως μονο. Στόχος μου να χαςω 2 κιλα σε δυο μηνες. Οςο πιο αργα γινεται. Πέρυσι στη γράμμωση ειχα φτάσει στα 100γρ υδατανθρακα. Και δεν έχανα τιποτα. Ξέρεις γιατι? γιατι ειχα καταστρέψει το μεταβολισμό μου με υποθερμιδικη για ενα χρόνο. Για αυτο σου λεω ολα σχετικά ειναι. Η πορεία και το σωμα του καθενός ειναι διαφορετικά.

    Εχεις δοκιμάσει 100γρ υδατανθρακα? Δεν παλεύεται με τιποτα! Αν δεν εχεις δουλειά και όλη μέρα εισαι σπίτι και πας μονο gym ίσως γινεται. Αλλα για κάποιον με μια φυσιολογική δραστηριότητα δεν γινεται ή ισως γινεται αλλα ειναι πραγματικό μαρτύριο.
    Οντως οσο ποιο αργα χασεις λιπος τοσο λιγοτερη μυικη μαζα χανεις και τοσο λιγοτερο ζοριζεις και τον οργανισμο σου.Και γω προπερσυ εκανα διαιτα με 100γρ υδατανθρακα για μικρο διαστημα και δεν παλευοταν,νυσταζα και ενιωθα κομμενος και εχασα και μυικη μαζα καθως επεσα και σε δυναμη επισης.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο junglist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το τελευταίο τι το ήθελες..
    Πλέον ναι ψάχνω δουλειά, οπότε είμαι σε αυτή την κατάσταση.
    Σπίτι και gym.
    Και όχι δεν είχα δοκιμάσει παλιότερα για τόσο χαμηλά σε υδατ. Πριν την διατροφή έτρωγα όσο ήθελα και χωρίς να το. ψάχνω.
    Οπότε για μένα τώρα ο,τι δοκιμάζω είναι καινούρια κατάσταση. Ακόμα και ο πολύ χαμηλός υδατ.

    Unleashed by my Nexus 4
    Αμα θες τοσο πολυ να ριξεις τον υδατανθρακα ριξε τον,αλλα να περιμενεις αυτα τα παραπανω που σου ειπαμε,δεν θα ναι ευκολο και ισως τελικα διαπιστωσεις οτι δεν αξιζε τον κοπο και σε κρατησε πισω.Ριξε τον εστω σιγα σιγα τον υδατανθρακα κατα 40-50γρ ανα 10 με 14 μερες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-05-14 16:47 #19
    Προεπιλογή
    Οκ θα κρατήσω πιο ψηλά τον υδατ. Κοντά στα 150γρ προς το παρόν και την πρωτεΐνη κοντά στα 180.
    Με τα κιλά μου είμαι οκ λέτε στα 81 ή να έχω στόχο πιο χαμηλά;

    Δυστυχώς δεν βλέπω μείωση στο σωσίβιο που είναι και η κύρια περιοχή που θέλω να βελτιώσω παρόλη την αύξηση της αερόβιας.
    Γενικά όμως είμαι 1-2 κιλά κάτω.

    Unleashed by my Nexus 4
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-05-14 16:52 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Αυτό θα το δεις εσύ, κατά πόσο θα είσαι καλά σε αυτά τα κιλά. Το σωσίβιο χάνεται τελευταίο, να έχεις υπομονή και όλα θα γίνουν.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-05-14 01:35 #21

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο junglist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ θα κρατήσω πιο ψηλά τον υδατ. Κοντά στα 150γρ προς το παρόν και την πρωτεΐνη κοντά στα 180.
    Με τα κιλά μου είμαι οκ λέτε στα 81 ή να έχω στόχο πιο χαμηλά;

    Δυστυχώς δεν βλέπω μείωση στο σωσίβιο που είναι και η κύρια περιοχή που θέλω να βελτιώσω παρόλη την αύξηση της αερόβιας.
    Γενικά όμως είμαι 1-2 κιλά κάτω.

    Unleashed by my Nexus 4
    ε ακομα και να τον ριξεις αρκετα τον υδατ θα το συνηθησεις.
    Ποσες θερμιδες περνεις τλκ...για τα κιλα υψος που εισαι η συντηρηση σου ειναι 2150 οταν καθεσε + αυτα που καις στο τζιμ και αλλου[δεν εχει σχεση ποσα γευματα κανεις]
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-05-14 11:08 #22
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Μην κόψεις τον υδατάνθρακα ούτε να τον κατεβάσεις τόσο πολύ καλά σου λένε τα παιδιά πραγματικά θα υποφέρεις στην προπόνηση και όχι μονο.Από αδυναμία συγκέντρωσης φτωχές συσπάσεις των μυών,πεσμένη δύναμη και γενικά πoλy κακή απόδοση.Μην κολλας σε στερεότυπα a κάνω δίαιτα να κόψω πρέπει να τρώω ελαχιστους υδατάνθρακες.Την καλύτερη κατάσταση της ζωής μου την έχω πετύχει με foul υδατάνθρακα,αλλα οι προπονήσεις ήταν σοβαρές και όπως σου είπαν τα παιδιά εξαρτάται από παρα πολλά πράγματα τι τύπο σώματος έχεις τι δραστηριότητες κανεις κάθε μέρα και πολλά αλλα μείωσε τον αν θες αλλα όχι σε τέτοια επίπεδα.Ο υδατάνθρακας σε άτομα που αθλούνται είναι διαμάντι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-05-14 09:50 #23
    Προεπιλογή
    Να ρωτήσω κάτι για το πρωινό.
    Πειράζει αν φτάνει τα 55γρ.πρωτεΐνης; μπορεί ο οργανισμός να τα απορροφήσει;

    Επίσης, πιστεύετε ότι η κρεατινη βοηθάει και στην γράμμωση ή κακώς την παίρνω;

    Unleashed by my Nexus 4
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-05-14 18:27 #24

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο junglist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω κάτι για το πρωινό.
    Πειράζει αν φτάνει τα 55γρ.πρωτεΐνης; μπορεί ο οργανισμός να τα απορροφήσει;

    Επίσης, πιστεύετε ότι η κρεατινη βοηθάει και στην γράμμωση ή κακώς την παίρνω;

    Unleashed by my Nexus 4

    οχι δεν εχει σχεση ποση πρωτ θα περνεις.
    Η κρεατινη θα σε βοηθησει με δυναμη και ισως ενεργεια αλλα θα κρατησει νερο αλλα και παλι νταξ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-05-14 21:41 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimaras22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν εχει σχεση ποση πρωτ θα περνεις.
    Η κρεατινη θα σε βοηθησει με δυναμη και ισως ενεργεια αλλα θα κρατησει νερο αλλα και παλι νταξ
    Ρωτάω γιατί τελειώνει σε λίγες μέρες.η Nitrotech (2ο κουτί) και σκέφτομαι αν θα συνεχίσω με αυτήν ή με κάποια άλλη καθαρή πρωτεΐνη.

    Επίσης, ένα παιδί από το γυμναστήριο μου πρότεινε να σταματήσω να παίρνω την πρωτεΐνη αμέσως μετά την προπόνηση, αλλά να την πίνω κατά την διάρκεια της προπόνησης.
    Δεν μου εξήγησε τον λόγο, αλλά είπε ότι θα δω διαφορά.
    Τι λέτε;

    Unleashed by my Nexus 4
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-05-14 21:51 #26
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Καλό είναι να μην λειτουργεί η διαδικασία της πέψης στη προπόνηση ακόμα και για ένα scoop πρωτεΐνη.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-05-14 14:24 #27
    Προεπιλογή
    Και μια άλλη λεπτομέρεια.
    Έχω ακούσει ότι αμέσως μετά την προπόνηση (αφού κάνω και την αερόβια) καλό είναι να πίνω την πρωτεΐνη μαζί με υδατάνθρακα, οπότε τρώω και 1 μπανάνα μαζί.

    Όμως γνωστός μου ανέφερε ότι στην γράμμωση είναι λάθος αυτό, γιατί μπλόκαρω τις καύσεις του οργανισμού που συνεχίζουν για λίγη ώρα και μετά το τέλος της προπόνησης.
    Αυτό ισχύει;

    Unleashed by my Nexus 4
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-05-14 14:33 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Δεν είναι απαραίτητο, ειδικά στη γράμμωση.

    Τις καύσεις τις σταματάς ανεβάζοντας την ινσουλίνη. Αυτό γίνεται σε κάποιο βαθμό και με ένα scoop πρωτεΐνης.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-05-14 14:35 #29
    Προεπιλογή
    Οπότε τι προτείνεις;
    Συνεχίζω όπως τώρα ή να το αλλάξω;

    Unleashed by my Nexus 4
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-05-14 15:02 #30
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Κάνε αυτό που θες αλλά με συνέπεια! Αυτά είναι λεπτομέρειες στο επίπεδο σου (μου)!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία