Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 27-04-14 20:22 #1
    Προεπιλογή Νεο μελος /το προγραμμα διατροφης μου
    Γεια σας
    Ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα να με βοηθησετε σχετικα με την διατροφη μου εχω ενα πλανω λοιπον: ειμαι 17 χρονων υψος 1:80 κιλα 70-72



    Πρωινο : (7-8) 1 ολοκληρο αυγο 3 ασπραδια + κουακερ 45-50γρ
    δεκατανιο (10:30-11) 2 φετες ψωμι ολι αλεσεως +3 φετες γαλοπουλα βραστη +10 αμυγδαλα
    μεσημεριανο 63γρ (1-2) καστανο ρυζι (ζυγισμα αβραστο) + 120-150 γρ (στηθος κοτοπουλο ή μοσχαρισια μπιφτεκια ) με λιγα λαχανικα
    μετα την προπονηση (4-5) 1 μπανανα +1 γιαουρτι τοταλ 0% (επιδει δν εχω πρωτεινη ακομα )
    απογευματινο (6:30-7:30) 150-180 γρ κοτοπουλο ή μπιφτεκια μοσχαρισια +σαλατα
    πριν τον υπνο (9-10:30) 15-20 γραμ αμυγδαλο η καρυδια

    (καθε τεταρτη και σαββατο αντι για κοτοπουλο η μοσχαρι τροω ψαρι πχ ξιφια τονο σωλομο)

    Θα ηθελα να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας αν χρειαζετε να προσθεσω τιποτα παραπανω η οχι ευχαριστω (συγνωμη αν υπαρχουν ορθογραφικα λαθη)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-04-14 21:05 #2
    Προεπιλογή
    Εχεις υπολογισει θερμιδες??Προσθεσε ενα δυο φρουτα στην διατροφη χρειαζονται.Στο τελευταιο γευμα βαλε και κανα κοτατζ οχι μονο αμυγδαλα.Τελος προσθεσε και λιγο ελαιολαφο στην διατροφη.Αυτα απο μενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-04-14 08:02 #3
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για τις συμβουλες. δεν εχω υπολογισει θερμιδες αλλα περιπου ξερω οτι ειμαι μεσα στις ημερισιες που χρειαζομαι ..τωρα θα ψαξω λιγο για να βρω κατι να βαλω στο βραδυνο μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-04-14 10:20 #4
    Προεπιλογή
    σε γενικες γραμμες καλο ,αν κ δεν μας λες τους στοχους.βγαλε αν σε βολευει μετα την προπο το γιαουρτι(πρωτεινη αργης αποροφησης) κ βαλε 4-5 αβγα(1 κροκος)
    πριν τον υπνο βαλε το γιαουρτακι με τα μυγδαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-04-14 14:05 #5
    Προεπιλογή
    επιδει δεν με πολυβολευει να τροω αυγα μετα την προπονηση λεω να παρω μια whey ετσι ωστε να τροω το βραδυ γιαουρτι με αμυγδαλο ή καρυδι
    (στοχος μου ειναι να γραμμωσο )
    ευχαριστω παντος για τις πληροφοριες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-04-14 17:43 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mixalizyeah Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιδει δεν με πολυβολευει να τροω αυγα μετα την προπονηση λεω να παρω μια whey ετσι ωστε να τροω το βραδυ γιαουρτι με αμυγδαλο ή καρυδι
    (στοχος μου ειναι να γραμμωσο )
    ευχαριστω παντος για τις πληροφοριες
    Ετσι κανε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-04-14 18:28 #7
    Προεπιλογή
    Συγνωμη να ρωτισο και κατι αλλο μεχρι να μου ερθει η πρωτεινη μετα την γυμναστικη λετε να παιρνω 3-4 ασπραδια + μπανανα?) (λογο οτι αμα τροω και κροκο εχει λιπαρα που εχω ακουσει δεν ειναι καλο να τρως μετα απο την γυμναστικη) (επιδει τροω και το προη 4 ασπραδια 1 κροκο δν παιζει ρολο?)
    ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mixalizyeah : 28-04-14 στις 18:32
    Απάντηση με παράθεση