Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 21-04-14 19:41 #1
    Προεπιλογή Η Διατροφή μου
    Καλησπέρα,
    Σας γράφω και εγώ την διατροφή χαρή στην οποία κατάφερα να βάλω προς το παρόν 14 κιλά.Πληροφοριακά είμαι 15,5 ετών ύψος 1,82 και 74 κιλα.
    7:30 ή 8:30 3αυγα+500μλ γαλα 1,5%+30γρ κακαο+2 ασπραδια (χτυπημενα στο μιξερ ,πραγματικα νοστιμο )
    10:30 οταν ειμαι στο σχολειο τρωω ενα σαντουιτς με μαυρο ψωμι τυρι και σαλαμι .οταν δεν ειμαι 100γρ μουσλι με 200γρ γιαουρτι φαγε η δωδωνη
    12:00 35γρ παστελι+φρουτο
    14:00 καποιος συνδυασμος κρεατος η ψαριου με ρυζι,πατατες,μακαρονια και 2 φορες την εβδομαδα οσπρια
    16:00 μια χουφτα γκοτζι περι και 100γρ γιαουρτι με μελι+φρουτο
    18:30 μεταπροπονητικο 1λιτρο γαλα 1,5% και 70γρ παστελι
    21:00 κοτοπουλο φιλετο η μπριζολα (250γρ)
    22:30 100γρ φυστικα και αν αντεχω 100γρ κοτατζε

    Δεν ξερω κατα ποσο υγεινο ειναι αυτο που κανω. Γνωριζω οτι τα 3 ολοκληρα αυγα εχουν πολυ χοληστερηνη αλλα στις προσφατες αιματολογικες ημουν πολυ καλα.
    Το πλανο αυτο δεν ξεκινησε ετσι απο τους πρωτους μηνες ασχολιας μου(υπηρχαν τα 5 γευματα). Περιμενω τις γνωμες σας . Και μια ερωτησουλα ακομα: Η σκονη γαλακτος ειναι καλη;;; Τελος δεν θελω για προσωπικους λογους να χρησιμοποιησω συμπληρωματα ακομα(ξερω οτι ειναι καλα απλα δεν θελω)...

    Φιλικα Σωτηρης!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sotos_98 : 21-04-14 στις 19:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-04-14 22:19 #2
    Προεπιλογή
    Πολυ λαθος διατροφη.100γρ φυστικια για βραδυνο??Μεταπροπονητικα δεν ειναι καλο το παστελι.Στο πρωτο γευμα τα χτυπας ωμα τα αυγα??Θα παθεις καμια σαλμονελα στο τελος.Ξερεις ποσοτητες μακροσυστατικων??Δες εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-04-14 10:32 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steloukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ λαθος διατροφη.100γρ φυστικια για βραδυνο??Μεταπροπονητικα δεν ειναι καλο το παστελι.Στο πρωτο γευμα τα χτυπας ωμα τα αυγα??Θα παθεις καμια σαλμονελα στο τελος.Ξερεις ποσοτητες μακροσυστατικων??Δες εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF...
    Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας,
    αρα στο βραδυνο να κοψω τα φυστικια και να τρωω κοτατζε, να κοψω το παστελι μετα προπονηση και να τρωω ολοκληρο στις 12;
    Οσο για τα αυγα αγοραζω απο την περιοχη μου μια ειδικη συκευασια (σαν γαλα) που εχει μεσα 40 ασπραδια ειναι ελεγμενη χωρις σαλμονελα
    να χρησιμοποιω μονο αυτο;;;Τέλος έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-04-14 11:18 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες και συγχαρητήρια για τη μέχρι τώρα προσπάθεια σου.

    Καταρχάς μην ανησυχείς για τη χοληστερίνη των αυγών, αυτός ο μύθος έχει καταργηθεί προ πολλού.

    Σε γενικές γραμμές αν αυτή διατροφή βλέπεις ότι σου δουλεύει και έχεις βάλει κιλά χωρίς πολύ λίπος εγώ θα σου έλεγα να τη συνεχίσεις.

    Είσαι σε νεαρή ηλικία και δεν χρειάζεται να κάνεις υπερβολές ή χρήση συμπληρωμάτων.

    Καλή συνέχεια. Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-04-14 16:34 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sotos_98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας,
    αρα στο βραδυνο να κοψω τα φυστικια και να τρωω κοτατζε, να κοψω το παστελι μετα προπονηση και να τρωω ολοκληρο στις 12;
    Οσο για τα αυγα αγοραζω απο την περιοχη μου μια ειδικη συκευασια (σαν γαλα) που εχει μεσα 40 ασπραδια ειναι ελεγμενη χωρις σαλμονελα
    να χρησιμοποιω μονο αυτο;;;Τέλος έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο;
    Βαλε ενα γιαουρτακι η κοτατζ και συνοδεψε με οτι ξηρο καρπο θες.Το τοταλ και το ολυμπος(και το οποιο προτιμω γτ το τοταλ μου φαινεται παραξενο στη γευση δν καταλαβαινω γιαουρτι) ειναι μια χαρα σε ποσοτητα πρωτεινης αρκει να παρεις τα στραγγιστα 2%.Οπως ειπε ο Μιχαλης δεν χρειαζεται να κανεις υπερβολες γτ εισαι ακομα στην αναπτυξη.Αμα ειναι ασπραδια συσκευασμενα οκ.Τα ολοκληρα αυγα βραζε τα μην τα τρως ωμα.Μετα την προπονηση βαλε κακαο.Για το ενα λιτρο γαλα δεν ξερω ισως ειναι υπερβολη,καλυτερα να βαζες μισο λιτρο γαλα με κακαο και 3ασπραδια αυγου.Επισης προσθεσε ΦΡΟΥΤΑ ειναι σημαντικο να εχεις φρουτα στην διατροφη,οτι φρουτο σου αρεσει.Γενικα κοιτα να εχεις ποικιλια στην διατροφη και να τρως ισορροπημενα,μην κανεις υπερβολες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-04-14 02:35 #6

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    καλησπερα σοτο
    εχεις πολα λαθη στην διατροφη σου

    πολlα ειναι τα 14 κιλα που εβαλες ουτε τα μισα απο αυτα δεν ειναι μυς............


    1]οσα γευματα και να κανεις δεν εχει σχεσει εφοσον φτασεις τις θερμιδες που θες για να βαλεις η χασεις κιλα
    2]θες το πολυ 1,5γρμ πρωτεινη ανα κιλο βαρους
    3]πρεπει να βαζεις το πολυ θα ελεγα 3κιλα το μηνα γιατι παραπανω απο αυτα θα ειναι λιπος{βρες τις θερμιδες που χρειαζεσε]
    αν η συντηρηση σου ειναι 2300 θερμιδες για να βαλεις 3 κιλα το μηνα πρεπει να πας καπου στις 3000 και πρεπει κιολας να υπολογιζεις τι καις
    αρα πας πιο πανω.
    Θες πιο πολλα λιπαρα

    Το πας πολυ αυστηρα το πραγμα παντως , αν θες να σε βοηθησω να βγαλεις διατροφη με 3-4 γευματα πες μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-05-14 13:29 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimaras22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σοτο
    εχεις πολα λαθη στην διατροφη σου

    πολlα ειναι τα 14 κιλα που εβαλες ουτε τα μισα απο αυτα δεν ειναι μυς............


    1]οσα γευματα και να κανεις δεν εχει σχεσει εφοσον φτασεις τις θερμιδες που θες για να βαλεις η χασεις κιλα
    2]θες το πολυ 1,5γρμ πρωτεινη ανα κιλο βαρους
    3]πρεπει να βαζεις το πολυ θα ελεγα 3κιλα το μηνα γιατι παραπανω απο αυτα θα ειναι λιπος{βρες τις θερμιδες που χρειαζεσε]
    αν η συντηρηση σου ειναι 2300 θερμιδες για να βαλεις 3 κιλα το μηνα πρεπει να πας καπου στις 3000 και πρεπει κιολας να υπολογιζεις τι καις
    αρα πας πιο πανω.
    Θες πιο πολλα λιπαρα

    Το πας πολυ αυστηρα το πραγμα παντως , αν θες να σε βοηθησω να βγαλεις διατροφη με 3-4 γευματα πες μου
    Καλησπέρα και συγνώμη που άργησα να απαντήσω αν μπορείτε φυσικά και να μου γράψετε κάποια γεύματα
    Απάντηση με παράθεση