Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 26 από 26
  1. 15-04-14 16:14 #16
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Φοβερη ασκηση..σου δινει ενα πιασιμο που καμια πρεσσα δεν εχει ομοιο.Οσο για τη μεση εσεις που γραφετε,την εχετε δοκιμασει ποτε?Σας αφησε κουσουρι?Προσωπικα για ενα μεγαλο διαστημα ηταν η μονη κυρια ασκηση που εκανα για ποδια μετα την δισκοκηλη οταν υπεφερα απο τα squat και την κλασσικη πρεσσα.

    Ειναι old school ασκηση,οι περισσοτερες πρεσσες ηταν καθετες παλια..arnold,platz και πολλοι αλλοι (νομιζω υπαρχει κ φωτο με μπουρναζο) σε τετοια πρεσσα εκαναν.Για τα πελματα εχω να πω οτι δεν ειναι καθολου επιφοβο καθως υπαρχει το τακουνι στο παπουτσι για να σταματησει καθε γλυστριμα..εκτος σε περιπτωση τραυματισμου. Αλλά, για περισσοτερη ασφαλεια,στο σμιθ η μπαρα δε παει μεχρι τερμα κατω (η στα καινουργια υπαρχουν ρυθμιζομενες ασφαλειες σε περιπτωση ατυχηματος) γι αυτο κι εγω προτιμουσα να κανω την ασκηση στο πατωμα,με ενα στρωμα αφρολεξ ωστε οτι κι αν γινει να σταματησει η μπαρα κ να μη πλακωσει...



    Και για τους πιο hardcore..

    Όνομα: 254935_232112846800703_100000059692518_971549_117680_n.jpg Εμφανίσεις: 341 Μέγεθος: 147,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-04-14 16:24 #17
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    αν υπάρχει πρέσα στο γυμναστήριο δεν υπάρχει λόγος για ταρζανιές στο σμιθ...την μπάρα πως την κλειδώνεις/ξεκλειδώνεις με τόσα κιλά πάνω? Με τη δύναμη της πατούσας? please
    Με σωστή ρύθμιση της πλάτης μπορείς να πετύχεις το ίδιο και στην πρέσσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-04-14 16:27 #18
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..την μπάρα πως την κλειδώνεις/ξεκλειδώνεις με τόσα κιλά πάνω?
    με ΣΠΟΤΤΕΡ
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-04-14 16:32 #19
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    έλα ρε φίλε, ούτε που το φαντάστηκα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-04-14 16:51 #20
    Banned
    Εγγραφή
    09-12-2013
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν υπάρχει πρέσα στο γυμναστήριο δεν υπάρχει λόγος για ταρζανιές στο σμιθ...την μπάρα πως την κλειδώνεις/ξεκλειδώνεις με τόσα κιλά πάνω? Με τη δύναμη της πατούσας? please
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-04-14 16:52 #21
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ουτε καν σποττερ..δε θελει και τοσο μυαλο ουτε καμια υπερπροσπαθεια,απορω γιατι ειστε τοσο αρνητικοι μερικες φορες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-04-14 17:05 #22
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Και πως το κάνεις εσύ ρε βασίλη...?? γιατί εγω στο δικό μας σμιθ ζορίζομαι να κλειδώσω τη μπάρα με τα χέρια και με 100 κιλά φορτωμένα....όχι να τα κλειδώσω με τα πέλματα...
    Για να αφήσω την περίπτωση που οι γάντζοι γλυστρίσουν προς τα μπροστά την ώρα της κίνησης και κοπανηθούν στα πυράκια ...
    δεν δεν
    μόνο με σπότερ (και αν)....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-04-14 18:12 #23
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Την μπαρα την ξεκλειδωνεις μονος σου , με τα ποδια. 2-3 φορες και θα το βρειτε , ευκολο ειναι.

    Εγω ξαναλεω δεν θα την δοκιμαζα με κιλα. Ειπαμε ειναι oldschool , ας παραμεινει ετσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-04-14 19:29 #24
    Προεπιλογή
    Θυμαμαι παλια ενας κινεζος που εκανε προπονηση στο γυμναστηριο μας την ειχε κανει μια μερα και ειχαμε ριξει τρελο γελιο(καλα ο συγκεκριμενος εκανε οτι να ναι οπως πχ εβαζε κατω τους αλτηρες και προσπαθουσε να ισορροπησει πανω τους).Τελος παντων ισως πολλοι να την κρινουμε σαν ασκηση επειδη δε την εχουμε δοκιμασει.Αλλα σιγουρα για να την δοκιμασει καποιος θελει ειδικα παππουτσια(μην ειναι σιοπατα γτ υπαρχει μεγαλος κινδυνος να γλιστρησει).Εγω προσωπικα δεν θα την δοκιμαζα για κανεναν λογο,μια χαρα ειναι η κανονικη πρεσα.Γιατι να κανω μια ασκηση που φαινεται να επιβαρυνει πολυ την μεση,που υπαρχει κινδυνος να γλιστρησει η μπαρα και να πεσει πανω μου,που με το να ειμαι αναποδα ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι μου??Γνωμη μου ειναι να μενουμε στα βασικα που δουλευουν και να αφηνουμε τετοιου ειδους ασκησεις,σε γυμναστηριο ειμαστε οχι σε τσιρκο.Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη βεβαια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-04-14 20:40 #25
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Αλλα σιγουρα για να την δοκιμασει καποιος θελει ειδικα παππουτσια
    σκαρπινια για να κολαει η μπαρα στο τακουνι ..

    περα απο την πλακα δεν βλεπω κανενα λογο να κανει καποιος τετοιες ασκησεις ..τα περισσοτερα σμιθ ουτως η αλλως ειναι επιφοβα στα πολλα κιλα εγω δεν τα εμπιστευομαι με τπτ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-04-14 21:51 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκαρπινια για να κολαει η μπαρα στο τακουνι ..
    αχαχαχαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12