Θέμα: Γειά σας!

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 09-04-14 10:44 #1
    Προεπιλογή Γειά σας!
    Καλημέρα παιδιά.

    Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας και χαίρομαι αρκετά γι'αυτό. Καλώς σας βρίσκω. Ο λόγος που με ώθησε να ψάχνω στο internet για σελίδες με γυμναστική και κατά τύχη έπεσα και στην δική σας είναι ότι εδώ και αρκετό καιρό προσπαθώ να χάσω βάρος. Η ιστορία ξεκινάει αρκετά παλιά, αλλά τώρα τα πράγματα είναι χειρότερα με αποτέλεσμα αυτό να επηρρεάζει την ψυχολογία μου σε μεγάλο βαθμό.Και όταν φτάνεις σε τέτοιο σημείο΄δύο πράγματα μπορείς να κάνεις.
    Ή λές αφήνω τον εαυτό μου να πάρει τη μεγάλη κατρακύλα ή το παλεύω μέχρι να φτάσω σε κάτι που θα με ικανοποιεί. Ε αποφάσισα το δεύτερο.

    Ξέχασα να πώ το βασικό το οποίο δεν φαίνεται από το nickname , είμαι κοπέλα. Έχω 1,67 ύψος, είμαι 19,5 χρονών και ζυγίζω 76 κιλά τη δεδομένη στιγμή. Ποτέ δεν ήμουν τρελά αδύνατη αλλά με τις Πανελλήνιες έβαλα αρκετά κιλά, καθότι βρισκόμουν όλη την ώρα μέσα και χωρίς να κάνω καθόλου άσκηση. Το έχω χιλιωμετανιώσει όλο αυτό. Έφτασα 90 κιλά. Πέρυσι έχασα αρκετά για να είμαι σήμερα 76. Με σωστή διατροφή,περπάτημα . Τώρα που θέλώ να συνεχίσω για να φτάσω τα 63 το σώμα μου έχει αρχίσει να χαλαρώνει και να κάνει παντού ραγάδες. Και ειλικρινά αυτό είναι που με στεναχωρεί περισσότερο . Τα κιλά δεν θα ήταν τόσο θέμα αν το σώμα ήταν σφιχτό.

    Έχω ξεκινήσει να κάνω κάθε μέρα αεροβική , είτε πρόκειται για τρέξιμο, είτε στέπ που έχω και στο σπίτι, ή ποδήλατο( ασχολείται ο μπαμπάς μου με την ποδηλασία και είναι και πρώην αθλητής) και παράλληλα κάνω κάποιες ασκήσεις με βαράκια σε χέρια και γλουτούς. Τα χέρια μου έχουν χαλαρώσει αρκετά . Τώρα παλεύω να σώσω τους γλουτούς και το εσωτερικό των μηρών και απ'ότι φαίνεται δεν τα καταφέρνω. Βάζω και κρέμες. Τι να πώ ρε παιδιά έχω απογοητευτεί πλήρως.

    Κάθομαι και κοιτάω για πλαστικές, για βλακείες.. Κλαίω.. Τι να πώ, έχω απελπιστεί.

    Εντωμεταξύ, το καλύτερο απ'όλα το άφησα για το τέλος. Πήγα σε έναν πλαστικό προκειμένου να κάνω κάποιο λέιζερ μήπως σώσω την κατάσταση και γύρισε και μου είπε να κάνω λιποαναρρόφηση. Ε από εκείνη τη μέρα είμαι κάπως, αλλά πείσμωσα πιο πολύ.

    Συγνώμη που σας πήρα από τα μούτρα , από το πρώτο μήνυμα που γράφω, αλλά όπως καταλαβαίνετε καιγόμαστε!

    Καλώς σας βρίσκω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-04-14 17:30 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-04-14 21:04 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλωσήρθες στη παρεα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-14 21:32 #4
    Προεπιλογή
    Καλώς σας βρίσκω παίδες. Θα τα καταφέρουμε, θα την πατάξουμε τη χαλάρωση και τα παραπανίσια κιλά.

    Και επειδή όπως είπα το έχω πάρει ζεστά, τι ασκήσεις προτείνετε για σύσφιξη σε όλο το σώμα με περισσότερο ενδιαφέρον σε γλουτούς, μπράτσα( και κοιλιά εντάξει φαντάζομαι κοιλικούς και ραχιαίους.) ;

    Στο σπίτι έχω στέπ με αντίσταση και 3κιλα βαράκια, στρώμα, μπάλα. Επίσης σκεφτόμουν να γραφτώ και χορό. Δεν ξέρω. Βάλτε με σε μια σειρά εσείς που ξέρετε γιατί εγώ δεν το έχω με την οργάνωση. Επίσης έχω canoe. Και μένω κοντά σε θάλασσα.

    Τι προτείνετε;

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-14 22:57 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Θα σου πρότεινα ν'ανοιξεις ένα νεο θεμα στο αντιστοιχο τόπικ ωστε να σου δωσουν τα μέλη γνώμες/συμβουλές κτλ. γιατι εδω είναι ένας χαιρετισμός των νέων και συνηθως λίγοι ανοιγουν τα θέματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-04-14 23:41 #6
    Προεπιλογή
    Σ'ευχαριστώ Νικόλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-04-14 04:04 #7
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-04-14 04:49 #8
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    καλως σε βρηκαμε
    βαλε πολλους και συχνους στοχους τον ενα μετα τον αλλο , οχι ευκολους ουτε αδιανοητους , φαντασου τον εαυτου στην τελικη και ασε αυτο στο μυαλο σου συνεχως , καθε στιγμη που πας να ξεφυγεις κτλπ
    βγαλε φοτο τωρα και κανε ενα πινακακι στο δωματιο σου κολησε τις και πες αυτη ημουν και δεν προκειται να ξαναμοιασω ετσι , μετρησου μερα παρα μερα , κιλα , φαγητο , γυμναστικη , θα καταληξει να ειναι πλεον τροπος ζωης αλλα μεχρι να καταληξει θα χρειαστει αρκετος κοπος , καιρος , θυσια , υπομονη , ο καθενας μπορει γιατι οχι εσυ !

    καλη αρχη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-04-14 13:21 #9

    Εγγραφή
    16-08-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    251
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-04-14 23:22 #10
    Προεπιλογή
    Νομιζω πως δεν ειναι τοσο δυσκολα τα πράγματα και περα από αυτό εισαι στο καταλληλο μερος να αντλήσεις πληροφορίες για διατροφή και προγραμμα γυμναστικής. Μελετησε προσεκτικά το φόρουμ και βάλε στόχους. Τιποτε δεν είναι ακατόρθωτο. Απλά πρέπει να το πάρεις σοβαρά και ζεστά το θέμα. Οσον αφορά το θέμα χαλάρωσεις στο δέρμα πιστεύω πως θα έχεις αποτελέσματα και μην απογοητευτείς αν δεν τα δεις από την πρώτη βδομάδα. Καλή επιτυχία στους στόχους σου. Ααααα και μη το ξεχάσω.....για να πάρεις θάρρος εγώ ήμουν κολοκυθούλα και όμως τα κατάφερα....
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-04-14 20:40 #11
    Προεπιλογή
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-14 21:07 #12
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ ρε παιδιά! Μου δίνετε κουράγιο!
    Απάντηση με παράθεση