Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 40
  1. 22-03-14 00:42 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas kou Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως πρεπει να ειμαι ο μοναδικος εδω μεσα που μπορει να τρωει την βρωμη και σκετη,τωρα που θα μπω γραμμωση θα την πεινω με νερο
    Μπα μη νομιζεις κι αλλοι την τρωνε οπως ειναι με νερο ,μαζι με μαυρες σταφιδες κ καρυδια την κανουν πιο γευστικη κ πιο θρεπτικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-03-14 02:36 #17
    Προεπιλογή
    Ένας καλός συνδυασμός για να κατεβάσεις ευχάριστα τη βρώμη ή τουλάχιστον
    αυτό που κάνω εγώ και με ευχαριστεί βάζοντας μεσα στο μπολ με τη βρωμη αποξηραμένα φρούτα
    και ξεχωριστά προσθέτω και λίγο μέλι.
    Το χειρότερο που'χα πάθει μια φορά ήταν που την έβαλα μαζί με χυμό πορτοκάλι.. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-03-14 03:00 #18
    Προεπιλογή
    σε σκονη μεσα στην πρωτεινη και ονειρεμενο πρωινο....για μενα τουλαχιστον...τα 2 κιλα τα χει και προσφορα νομιζω τωρα η γνωστη αλυσιδα που ναι και χορηγος του site...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-03-14 14:06 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEGPRESS Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε σκονη μεσα στην πρωτεινη και ονειρεμενο πρωινο....για μενα τουλαχιστον...τα 2 κιλα τα χει και προσφορα νομιζω τωρα η γνωστη αλυσιδα που ναι και χορηγος του site...
    Μου θύμισες τις παλιές καλές ημέρες που είχαμε ρευστό που δεν το υπολογίζαμε και βάζαμε ό,τι θέλαμε μέσα - αυγά, αμύγδαλα, σταφίδες, φρούτα - σκόνη πρωτείνης, γάλατα και ιστορίες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-03-14 15:37 #20
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή τροποι για να φαμε την βρωμη...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    130γρ βρώμη, 20γρ wheat germ, 15γρ goji berries, 1 scoop whey vanilla, banana, 300ml πλήρες γάλα! Κάθε πρωί! Μέλι!
    Τι ειναι το wheat germ ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-03-14 21:58 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Σώτο δες εδώ:

    https://www.jordanscereals.co.uk/pro...bran/wheatgerm

    Δεν είναι ακριβώς superfood αλλά είναι πολύ θρεπτικό!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-06-15 22:44 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    45 gr βρώμη, την βρέχω με νερό και βάζω μέσα μια κ.γ κακάο άγλυκο....ανακατέυω με ένα πιρούνι να πάει το κακάο παντού και να μην έχει σβώλους και για 2' στον φούρνο μικροκυμμάτων στο medium heat....

    Μέχρι να γίνει η βρώμη καθαρίζω ένα πράσινο μήλο, το βάζω στο multi + 1 κ.γ κακάο + 1κ.γ κανέλλα και τα αλέθω...Μόλις βγει η βρώμη απ'τα μικροκύμματα πετάω το μήλο μέσα και ανακατέβω μέ ενα κουτάλι....

    Είναι πιο νόστιμο απ'ότι ακούγεται...Βασικά μ'αρέσει πολύ ο συνδυασμός ξινό( μήλο) + πικρό (κακάο) + κανέλα που αφήνουν μια χαρακτηριστική γεύση όλα μαζί, θα έλεγα γλυκιά.... Και σε όψη μοιάζει λίγο σαν κέικ σοκολάτας...Εμένα με ευχαριστεί πολύ στην γεύση αν θέλετε δοκιμάστε το...
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-09-15 10:35 #23

    Εγγραφή
    11-08-2015
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    45
    Προεπιλογή
    Μεγαλη αποτυχια σημερα το πρωινο, πρωτη μερα διατροφης, 70γρ βρωμης μαζι με 300ml γαλα και λιγο ταχινι τα ζεστανα για 1 λεπτο σε ενα κατσαρολακι + στο σερβιρισμα λιγη κανελα! Δεν σταματησα ομως εκει εριξα και μια μπανανα λεω για δοκιμη μεσα απο το 1/10 πηγε στο 2

    Μια απο τις επομενες μερες θα δοκιμασω το πιτακι... αυριο μαλλον με βλεπω με κρυο γαλα κατι σαν corn flakes
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-09-15 11:02 #24
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Καλα είμαι ο μοναδικος που μπορώ να φάω βρώμη με σκετο γάλα και να μην την χορταίνω?
    Πάντως ενας καλος και νόστιμος συνδυασμος είναι με αμίτα μήλο αν χωράνε οι θερμιδες να τις βάλεις,, μου το πρότεινε ο metalhead από το φορουμ.
    Αμιτα μήλο+βρώμη+μηλο μέσα (κοψτο μικρα κομματακια και αν θέλεις προαιρετικά αυτά τα μικρα κομματακια πασαληψέτα με φυστικοβουτυρο και έπειτα ρίξε κανέλά.. Απλά μαμάει..
    Το φυστικοβουτυρο είναι τελειως προαιρετικο, και χωρις peanut butter είναι απλά απολαυστικο και κατεβαινει ευκολα η βρώμη πιστευω.
    Το ποσο αμιτα θα ρίξεις είναι τελειως υποκειμενικο, και αναλόγως τι σου αρέσει, εμενα π.χ μου άρεσε πηχτό να το τρώω και καποιες φορές το έβαζακαι στην καταψυξη για κανα 15λεπτο.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-09-15 11:45 #25
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα είμαι ο μοναδικος που μπορώ να φάω βρώμη με σκετο γάλα και να μην την χορταίνω?
    Πάντως ενας καλος και νόστιμος συνδυασμος είναι με αμίτα μήλο αν χωράνε οι θερμιδες να τις βάλεις,, μου το πρότεινε ο metalhead από το φορουμ.
    Αμιτα μήλο+βρώμη+μηλο μέσα (κοψτο μικρα κομματακια και αν θέλεις προαιρετικά αυτά τα μικρα κομματακια πασαληψέτα με φυστικοβουτυρο και έπειτα ρίξε κανέλά.. Απλά μαμάει..
    Το φυστικοβουτυρο είναι τελειως προαιρετικο, και χωρις peanut butter είναι απλά απολαυστικο και κατεβαινει ευκολα η βρώμη πιστευω.
    Το ποσο αμιτα θα ρίξεις είναι τελειως υποκειμενικο, και αναλόγως τι σου αρέσει, εμενα π.χ μου άρεσε πηχτό να το τρώω και καποιες φορές το έβαζακαι στην καταψυξη για κανα 15λεπτο.
    EIΣΑΙ!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-09-15 11:59 #26
    Προεπιλογή
    Εγώ βρωμη και σκέτη με νερό στο shake την έχω πιει πολλές φορές δεν έχω θέμα !! Αλλά ο συνδιασμος με το μήλο που είπε ο metal και ο Feth είναι κορυφή!!
    It doesn't matter how many times u fall down, it matters how many times u get up...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-09-15 13:13 #27
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Εγω το βραδυ, οταν με πιανει πεινα πριν πεσω για υπνο, βαζω σε ενα γιαουρτι τοταλ 0 η 2% ενα σκουπ πρωτεινη, ενα σκουπ βρωμη , ανακατευω προσθετοντας ελαχιστο νερο , προσθετω μετα λιγα αμυγδαλα και γινεται ενα θρεπτικο και χορταστικο γευμα !
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-09-15 15:19 #28
    Προεπιλογή
    Εγω συνηθως βαζω στο μουλτι μια μπανανα, γαλα, whey, αλεσμενη βρωμη κ ευτυχως το πινω ευχαριστα χωρις να εχω την γευση της βρωμης.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-09-15 04:45 #29
    Προεπιλογή
    Εγω την αλεθω στο μπλεντερ μεχρι να γινει σκονη(100γρ)και την ριχνω σε 500μλ γαλα μαζι με 1 σκουπ πρωτεινη,φυστικοβουτυρο και μυρτιλλα.Αλλο πραμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-09-15 10:18 #30

    Εγγραφή
    11-08-2015
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    45
    Προεπιλογή
    2η προσπαθεια για το πιτακι σαφως πιο επιτυχιμενη σε γευση! εβαλα 50γρ βρωμη, 3 αυγα το 1 ολοκληρο, με αρκετο μελι παντα δεν με φουσκωσε τοσο οπως χθες που εβαλα 75 και 5 αυγα το 1 ολοκληρο...

    Πειραματιστειτε!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία