Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40
  1. 17-03-14 02:02 #1
    Προεπιλογή τροποι για να φαμε την βρωμη...
    γεια σε ολους...ολοι ξερουμε οτι η βρωμη δεν τρωγεται με τιποτα,ξερεις κανεις καμια συνταγη που να τρωγεται για πρωινο? το μονο που βρηκα ειναι με μπανανα ..!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-03-14 02:10 #2
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    την κανεις σκονη στο πλεντερ , την βαζεις σε μεγαλο δοχειο και μετρας ποσοτητες κτλ σε σκουπς και βαζεις στο σχεικ σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-03-14 02:29 #3
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    ζεσταινεις νερο ή γαλα και την "μαγειρευεις" .
    μπανανα κανελα και ετοιμος

    αυγα+βρωμη μπορεις να φτιαξεις κρεπες/βαφλες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-03-14 03:36 #4
    Το avatar του χρήστη NikosSav

    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    129
    Προεπιλογή
    Αυτό που κάνω την τελευταία βδομάδα και πραγματικά την απολαμβάνω είναι το εξής.

    Σε ένα βαθύ "τηγάνι" βάζω βρώμη 60γρ , πρωτείνη , 1 κγ φυστικοβούτυρο και γάλα ελάχιστο.
    Και το ζεσταίνω ανακατεύοντας για 3-4 λεπτά. Μπορεις να το βάλεις και σε φούρνο μικροκυμάτων λογικά , απλά εγώ δεν έχω..

    Το μείγμα γίνεται λίγο παχύ αλλά έτσι μου αρέσει περισσότερο. Πραγματικά καλύτερο από ότι άλλο έχω δοκιμάσει(σε μπολ με γάλα ζεστό ή κρύο , πιτάκι , με κανέλα , και γω δεν θυμάμαι τι...)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-03-14 11:53 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ΣΥΝΤΑΓΕς ΜΕ ΒΡΩΜΗ ΒΥ GYM
    βρωμή Αλλιώς (Με δικές μου συνταγές)
    βρώμη είδη και συνταγές

    Σ
    ε μισό λεπτό μέσω της Αναζήτησης βρήκα 3 τόπικ με συνταγές βρώμης.
    Χρησιμοποίησε τη και μην ανοίγεις νέο τόπικ για ψύλλου πήδημα, διαφορετικά όσα ανοίγεις και παρόμοια τους υπάρχουν ήδη στο φόρουμ θα κλειδώνονται άμεσα ή θα διαγράφονται.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-03-14 14:56 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikosSav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάνω την τελευταία βδομάδα και πραγματικά την απολαμβάνω είναι το εξής.

    Σε ένα βαθύ "τηγάνι" βάζω βρώμη 60γρ , πρωτείνη , 1 κγ φυστικοβούτυρο και γάλα ελάχιστο.
    Και το ζεσταίνω ανακατεύοντας για 3-4 λεπτά. Μπορεις να το βάλεις και σε φούρνο μικροκυμάτων λογικά , απλά εγώ δεν έχω..

    Το μείγμα γίνεται λίγο παχύ αλλά έτσι μου αρέσει περισσότερο. Πραγματικά καλύτερο από ότι άλλο έχω δοκιμάσει(σε μπολ με γάλα ζεστό ή κρύο , πιτάκι , με κανέλα , και γω δεν θυμάμαι τι...)
    σε ευχαριστω φιλε θα το δοκιμασω με φυστικοβουτυρο πρωτεινη δν εχω μ εχει τελειωσει :/ θα βαλω μεσα γαλα λιγο φυστικοβουτυρο μελι και κανελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-03-14 14:57 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΥΝΤΑΓΕς ΜΕ ΒΡΩΜΗ ΒΥ GYM
    βρωμή Αλλιώς (Με δικές μου συνταγές)
    βρώμη είδη και συνταγές

    Σ
    ε μισό λεπτό μέσω της Αναζήτησης βρήκα 3 τόπικ με συνταγές βρώμης.
    Χρησιμοποίησε τη και μην ανοίγεις νέο τόπικ για ψύλλου πήδημα, διαφορετικά όσα ανοίγεις και παρόμοια τους υπάρχουν ήδη στο φόρουμ θα κλειδώνονται άμεσα ή θα διαγράφονται.
    ωππ σορρυ ειχα πατησει και δεν βρηκα απολυτος τιποτα,σε ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-03-14 00:53 #8
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikosSav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάνω την τελευταία βδομάδα και πραγματικά την απολαμβάνω είναι το εξής.

    Σε ένα βαθύ "τηγάνι" βάζω βρώμη 60γρ , πρωτείνη , 1 κγ φυστικοβούτυρο και γάλα ελάχιστο.
    Και το ζεσταίνω ανακατεύοντας για 3-4 λεπτά. Μπορεις να το βάλεις και σε φούρνο μικροκυμάτων λογικά , απλά εγώ δεν έχω..

    Το μείγμα γίνεται λίγο παχύ αλλά έτσι μου αρέσει περισσότερο. Πραγματικά καλύτερο από ότι άλλο έχω δοκιμάσει(σε μπολ με γάλα ζεστό ή κρύο , πιτάκι , με κανέλα , και γω δεν θυμάμαι τι...)
    δοκιμασε και το αλλο,
    χτυπα τη βρωμη σε μπλεντερ,αναμειψε την με την πρωτεινη,χτυπα 2-3 ασπραδια ξεχωριστα μεχρι να γινουν μαρεγκα και προσθεσε τα στο μειγμα της βρωμης.ριχτα στο τηγανι για 2-3 λεπτα.εχεις μια κρεπα στην οποια μπορεις να βαλεις απο πανω το φυστικοβουτυρο ή μελι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-03-14 02:43 #9
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MUSKLGEORGE Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμασε και το αλλο,
    χτυπα τη βρωμη σε μπλεντερ,αναμειψε την με την πρωτεινη,χτυπα 2-3 ασπραδια ξεχωριστα μεχρι να γινουν μαρεγκα και προσθεσε τα στο μειγμα της βρωμης.ριχτα στο τηγανι για 2-3 λεπτα.εχεις μια κρεπα στην οποια μπορεις να βαλεις απο πανω το φυστικοβουτυρο ή μελι.
    το ιδιο κανω σε φουρνο μικροκυματων 2-3 λεπτακια και ειναι τρελλαα , και για γραμμωσση που κανω με κραταει καλα το γευματακι αυτο το πρωι
    *σημειωση συνηθιζω βαζω στην ακρη του κουταλιου και λιγη νουτελλα και το κανει ακομη πιο νοστιμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-03-14 03:25 #10
    Το avatar του χρήστη NikosSav

    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    129
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MUSKLGEORGE Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμασε και το αλλο,
    χτυπα τη βρωμη σε μπλεντερ,αναμειψε την με την πρωτεινη,χτυπα 2-3 ασπραδια ξεχωριστα μεχρι να γινουν μαρεγκα και προσθεσε τα στο μειγμα της βρωμης.ριχτα στο τηγανι για 2-3 λεπτα.εχεις μια κρεπα στην οποια μπορεις να βαλεις απο πανω το φυστικοβουτυρο ή μελι.

    Το έχω δοκιμάσει και αυτό φίλε . Ωραίος τρόπος και αρεστός από όλους , απλά τον έκανα καιρό και τον βαρέθηκα .Άσε που είναι και περισσότερο χρονοβόρος ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-03-14 23:53 #11
    Post
    παντως πρεπει να ειμαι ο μοναδικος εδω μεσα που μπορει να τρωει την βρωμη και σκετη,τωρα που θα μπω γραμμωση θα την πεινω με νερο
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-03-14 00:07 #12
    Προεπιλογή
    Προχθές έκανα μια φόρμα μπισκότο με βρώμη και κουβερτούρα, απλά άπαιχτη γεύση
    και αρκετά σύντομο στην παρασκευή με λίγα παραπάνω λιπαρά βέβαια,
    αλλά τις άξιζε τις θερμίδες του και με το παραπάνω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-03-14 00:14 #13
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    εγω πλεον τη βρώμη(αν και τώρα που θα ξεκινησω γράμμωση θα την ελαττώσω αισθητα)

    την βαζω στο σέικερ (ή πρωινό ή πριν τον ύπνο) με γαλα/ή πρωτείνη ....την βρώμη την αγοράζω,την κοβω σε σκονη με τη βοηθεια του μιξερ και την αποθηκευω σε βαζα...


    πολύ πιο πρακτικό και ευκολο να καταναλωθεί...

    επειδή δοκίμασα και με σκέτο νερό...μου προκάλεσε πολύ φουσκωμα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-03-14 22:03 #14
    Προεπιλογή
    Εγώ το πρωί στο μπλέντερ, 150γρ βρώμη με whey, μπανανα, λιναροσπορο, λίγο μέλι, κανέλα και γάλα, ούτε τη καταλαβαίνεις.. και δεύτερο γεύμα 100γρ βρώμης με 6 αυγα (πιτάκι βρώμης) πάλι στο μπλέντερ και μετά τηγάνι.. 2 χρόνια σχεδόν κάθε μέρα έτσι είναι τα 2 πρώτα μου γεύματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-03-14 23:09 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή τροποι για να φαμε την βρωμη...
    130γρ βρώμη, 20γρ wheat germ, 15γρ goji berries, 1 scoop whey vanilla, banana, 300ml πλήρες γάλα! Κάθε πρωί! Μέλι!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία