Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 06-04-13 19:05 #16
    Προεπιλογή
    ενταξει ρε σοκ,θα το δοκιμασω κ θα γραψω ριβιου!
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-04-13 21:42 #17
    Προεπιλογή
    Στα καταστήματα βιολογικών υπάρχουν και νιφάδες φαγόπυρο, όπως νιφάδες σίκαλης/κριθαριού/βρώμης, δηλ. δεν χρειάζονται μαγείρεμα. Το αναμειγνύεις με γιαούρτι, γάλα, γάλα - whey. Εγώ το τρώω συχνά και η γεύση του είναι πολύ ιδιαίτερη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-02-14 21:23 #18
    Cool φαγοπυρο
    Παιδιά εγω βρήκα εξαιρετικό φαγοπυρο και νιφάδες και ολόκληρο και βιολογικό σε ενα site www.bachari.gr

    Το φαγόπυρο Esculentum ή μαυροσίταρο δεν περιέχει γλουτένη και επομένως μπορεί να καταναλωθεί από άτομα με αλλεργία στην γλουτένη. Είναι πλούσιο σε πρωτεΐνη, βιταμίνες της ομάδας Β, βιταμίνες Ε και Κ, φολικό οξύ, μέταλλα όπως το ασβέστιο, ο χαλκός, ο σίδηρος, το μαγνήσιο, το μαγγάνιο, ο φώσφορος, το κάλιο, το σελήνιο κι ο ψευδάργυρος.
    Οι βασικές ιδιότητες του super food φαγόπυρου πέρα από ότι είναι πλούσιο σε πρωτεΐνη και άλλες βιταμίνες είναι ότι περιέχει ένα γλυκοζίτη που ονομάζεται ρουτίνη, είναι ένα φυτοχημικό που ενισχύει τριχοειδή τοιχώματα.

    Το εχω βάλει στην διατροφή μου τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα σαν σπόρο τον οποίο βράζω ή σαν δημητριακό για πρωινό
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-02-14 14:27 #19
    Προεπιλογή
    ελεος με τις διαφημισεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-02-14 15:53 #20
    Το avatar του χρήστη boutser

    Εγγραφή
    27-10-2013
    Περ.
    Καβαλα-Αιγα
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    εδω και κατι μηνες το ανακαλιψα σε ενα μαγαζι με ξ καρπους κλπ και μου αρεσε πολυ. 2€ το κιλο ειναι μια χαρα για την διατροφικη αξια του. εγω εχω αντικαταστισει σχεδον το ρυζι με το φαγοπυρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-02-14 16:23 #21
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Είναι πραγματικά πολύ θρεπτική τροφή και αν εξαιρέσεις την κάπως όντως ιδιαίτερη γεύση αξίζει με χίλια να το συμπεριλαμβάνει κάποιος στην διατροφή του και πρωτεΐνη και υδατάνθρακα και αρκετά αλλα στοιχεια πολύ ωφελιμα για την υγεία.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12