Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 02-01-14 10:27 #1
    Προεπιλογή Περιορισμός υδατανθράκων 2-3 μέρες/εβδομάδα
    Πρόσφατα διάβαζα ότι οι ερευνητές στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο του Νότιου Μάντσεστερ έκαναν μια καινούρια έρευνα σύμφωνα με την οποία ο περιορισμός (σχεδόν νηστεία) των υδατανθράκων για 2 συνεχόμενες μέρες την εβδομάδα συμβάλει στη μείωση του λίπους ρυθμίζοντας την ινσουλίνη του οργανισμού. Μάλιστα, λέει, οι γυναίκες που δοκίμασαν την παραπάνω διατροφή έχασαν διπλάσιο βάρος απο εκείνες που ακολούθησαν μια δίαιτα που δεν ξεπερνούσε τις 1500 θερμίδες. Εκτός αυτού, βρήκα κάποιον που για 3 ημέρες κάθε εβδομάδα έτρωγε μηδενικούς ή πολύ λίγους υδατάνθρακες και την τέταρτη έτρωγε υδατάνθρακες σε πολύ υψηλά επίπεδα(και πάλι απο την αρχή) ενώ σε συνδιασμό με γυμναστική έχασε 20 κιλά μέσα σε 10 εβδομάδες. Ποιά είναι η γνώμη σας;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-01-14 13:58 #2
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή Περιορισμός υδατανθράκων 2-3 μέρες/εβδομάδα
    Αυτο ειναι το λεγόμενο carb cycling υπάρχει και στο ΝΕΤ Αλλα νομίζω πως λειτουργεί σωστά σε ήδη χαμηλά ποσοστά λίπους


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-01-14 14:28 #3

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-01-14 18:44 #4

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    broscience ειναι το καρμπ σαικλινκ

    το χω δοκιμασει και εχω διαβασει πολλα γ αυτο αντε να χασεις λιγο παραπανω νερο χχχααχχαχα , για να χασεις μονο οι θερμιδες μετρανε

    απ τ 20 κιλα που εχασε αυτη τουλάχιστον τα 5-10 ειναι νερο κ γλυκογονο πφφ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-01-14 22:48 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimaras22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    broscience ειναι το καρμπ σαικλινκ

    το χω δοκιμασει και εχω διαβασει πολλα γ αυτο αντε να χασεις λιγο παραπανω νερο χχχααχχαχα , για να χασεις μονο οι θερμιδες μετρανε

    απ τ 20 κιλα που εχασε αυτη τουλάχιστον τα 5-10 ειναι νερο κ γλυκογονο πφφ
    Προφανώς κάτι δεν έκανες καλά..
    Όταν εγώ έτρωγα λίγους υδατάνθρακες χωρίς καν να μετράω θερμίδες, έχανα περισσότερα απο αυτά που χάνω τώρα μεντρώντας θερμίδες και macros.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-01-14 17:42 #6

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο var Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς κάτι δεν έκανες καλά..
    Όταν εγώ έτρωγα λίγους υδατάνθρακες χωρίς καν να μετράω θερμίδες, έχανα περισσότερα απο αυτά που χάνω τώρα μεντρώντας θερμίδες και macros.
    τοτε εσυ εκανεσ κατι λαθος κ νμζες πως εχανες περισσοτερο,κ μονο π ειπες οτι δεν μετρουσες θερμιδες κτλβα οτι δεν ξερεις
    η απλα επειδη ετρωγες μονο πρωτεινη κ λιγα υδατ,λιπαρα δεν πεζει ν φτανες ουτε 1000 θερμιδες γ αυτο εχανες

    δοκιμασε μετρωντας κ τ 2 πραγματα ν δεις οτι εχω δικιο
    Απάντηση με παράθεση